Nauja mada: jaunieji kūrėjai kviečia pasisvečiuoti savo studijoje

Rūta Sakalauskaitė / Ugnė Henriko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-01-28 15:30
Laikinosios (pop-up) parduotuvės mūsų šalyje jau nebestebina – tai viena, tai kita laikas nuo laiko vis „išdygsta“ didžiuosiuose miestuose. O pastaruoju metu į Lietuvą atkeliauja naujas fenomens – atvira studija (open studio), kai su kūrėju galima susitikti ir bendrauti jo paties kūrybinėse dirbtuvėse.

„Open studio“ idėja man, kaip kūrėjai, aktuali dėl erdvės tapimo atvira ir prieinama visiems norintiems. Joje kūrybinis darbas tampa matomu, galbūt netgi ieškoma galimybių bendradarbiauti. Taip siekiama skatinti eksperimentus, kultūrinius mainus, saviraiškos atmosferą“, – pasakoja prekinio ženklo „Beleberda“ įkūrėja Rūta Sakalauskaitė, kartu su papuošalų „Mellow“ kūrėjais šiomis dienomis kviečianti į Vilniaus centre įsikūrusią studiją.

Ugnė Henriko nuotr.
Ugnė Henriko nuotr.

Visi, aplankę jaunuosius dizainerius, ne tik galės stebėti, kaip vyksta kūrybinis darbas, bet taip pat turės galimybę pabendrauti, galbūt išgerti puodelį arbatos, apžiūrėti naujų ir senų kolekcijų modelius.

Mechaninėmis mezgimo mašinomis gaminami „Beleberda“ drabužiai, kuriuose visi spalviniai deriniai sukuriami iš 3–8 skirtingų siūlų, ar iš statybinių medžiagų, varžtų, karabinų bei brangiųjų akmenų gaminami „Mellow“ papuošalai – kad ir kas kristų į akį, bus galima įsigyti su nuolaidomis. Šią „atvirų durų“ savaitę vainikuos vakarėlis, skirtas bičiuliams ir kūrybos gerbėjams.  

Ugnė Henriko nuotr.
Ugnė Henriko nuotr.
Ugnė Henriko nuotr.
Ugnė Henriko nuotr.

„Šiuo renginiu stengiamės Lietuvoje populiarinti „open studio“ idėją, kad žmonės jaustųsi drąsiai atėję į kūrybinę erdvę, kad turėtų galimybę susipažinti, pabendrauti, apžiūrėti mūsų darbus. Meskite tą lietuvišką kuklumą ir užsukite į svečius – laukiame visų“, – ragina R.Sakalauskaitė, iki vasario 6-osios lauksianti svečių savo studijoje.

Kūrėjai lankytojų laukia iki vasario 6 dienos studijoje „Beleberda“, Šv. Stepono g. 4-5, Vilniuje. Pirmadienį–penktadienį nuo 12 iki 19 val., o šeštadienį – nuo 12 iki 16 val.

Ugnė Henriko nuotr.
Ugnė Henriko nuotr.
Elaima.lt

Naujausi straipsniai