Nauja laida „Atradimai“: vienalytės šeimos ir naujosios jaunimo subkultūros

Naujos laidis „Atradimai“ filmavimo akimirkos
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Translytiškumas ir santuoka, jaunų miestiečių kraustymasis į kaimus, narkotinės kanapės Lietuvoje, Londono lietuviai bei naujausios jaunimo subkultūros – tokias temas nagrinėja LNK interneto svetainėje startavusi nauja dokumentinė laida „Atradimai“.

Laidos kūrėjos – Elena Reimerytė ir Lina Daugirdaitė, nemažai metų praleidusios Londone dirbdamos su komerciniais projektais, sumanė grįžti prie savo šaknų ir iš naujo susipažinti su Lietuva.

Pirmoji serija „Moteriški vyrai“ tyrinėja tendenciją priskirti daiktus ar drabužius vienai ar kitai lyčiai taip ribojant žmonių saviraišką. Laidoje pakalbinti vyrai, nepriklausomai nuo jų orientacijos ar šeiminio statuso, mėgaujasi galimybe dėvėti sijonus, sukneles ar lakuotis nagus ir dėl to nesijaučia nė kiek mažiau vyriški.

Serijoje „Uždraustos vestuvės“ kalbinamos vienalytės poros, kurios laukia savo teisės susituokti. Pirmoji pora – sūnelį auginančios Šimkės, kurioms teisinės sistemos pakeitimų reikia ne kada nors, bet šiandien.

Naujos laidis „Atradimai“ filmavimo akimirkos / Organizatorių nuotr.

Kita šiuo metu aptariama tema – „Nauji kaimiečiai“. Tai pasakojimas apie du vos metus gyvuojančius ūkius, kurių savininkai yra iš sostinės pabėgę dvidešimtmečiai. Nors žmonės kalba, kad kaimai tuštėja, o jaunimas emigruoja, šie žmonės miestietiškas karjeras iškeitė į avis ir ožkas bei dabar mokosi ūkininkavimo internete.

Ateinančios savaitės tema bus pasakojimas apie Ignės ir Vilijos šeimą. Ignė prieš porą metu praėjo lyties tranziciją. Panevėžyje susituokusi ir šiandien Londone gyvenanti pora drauge atlaikė visas permainas. Kartu mobiliųjų aplikacijų versle dirbanti šeima svajoja turėti net keturis vaikus.

Per vasarą filmuotos serijos išleidimas sutapo su homofobiškais Petro Gražulio pareiškimais žiniasklaidoje, tačiau kūrėjos mano, kad yra daug žmonių, kurių pozicija kitokia, ir tolerancija netradicinėmis poroms Lietuvoje yra savaime suprantama.

Naujos laidis „Atradimai“ filmavimo akimirkos / Organizatorių nuotr.

Projekto komanda taip pat turi sąsajų su kadaise Lietuvoje populiariu žurnalu

„Pravda“, kuris buvo alternatyvus leidinys, pristatantis žiniasklaidoje nenublukusius žmones ir jų idėjas. Serijų kūrėjai nori ryšio su jauna auditorija, kuri galbūt šiandien neturi tokio didelio turinio pasirinkimo.

„Mes norėjome suteikti įvairovės ir sukurti dokumentiką apie laisvus ir drąsius žmones, pateikti tai šviesiai ir pozityviai, gvildenant sunkesnes temas vengti taip įprasto melancholijos jausmo“, – sako laidos komanda.

Skaitykite daugiau