Naują kūrinį pristatantis Justinas Lapatinskas: „Dainos pavadinimas man turi didelę reikšmę“

Justinas Lapatinskas/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-11-27 11:59
„Žiūrint pro langą gali nutikti daug įdomių nutikimų“, – juokiasi žinomas atlikėjas ir įvairių muzikinių projektų dalyvis Justinas Lapatinskas.

Šiuo atveju, būtent žvilgsnis pro langą leido užgimti naujam kūriniui. „Žodžiai tiesiog patys pradėjo rašytis ir daina rado kelia namo“, – lyriškai pasakoja atlikėjas. Būtent apie grįžimą, kelionę namo dainuojantis J. Lapatinskas papasakojo apie ambicingus planus bei netikėtai gimusią naująją daina – „Mes namo“.

Ne retai atrodo, kad komerciniais tikslais „kepamų“ dainų sūkuryje kartais galėtų būti sunku rasti jausmingą ir prasmingą dainą. Vis dėlto stereotipus laužantis J. Lapatinskas teigia, kad šis kūrinys  – netyčiukas, gimęs iš emocijų ir jausmų: „Galiu drąsiai  teigti – daina gimė pati. Jai nesiruošiau dienomis, negalvojau apie įgyvendinimo procesus, – atvirauja Justinas. – Viena graži vasaros diena pas draugą studijoje pakeitė mano planus. Pavadinkime tai lemtimi, tačiau būnant studijoje ir žiūrint pro langą, mintys, viena po kitos pradėjo suktis galvoje ir viskas buvo apie norą būti ten, kur geriausia, kur saugiausia, kur, ko gero, veda visi keliai – namus. Taip žodis po žodžio ir gimė naujasis kūrinys „Mes namo“.“

Justinas Lapatinskas/Organizatorių nuotr.
Justinas Lapatinskas/Organizatorių nuotr.

Žodžiai be muzikos, tai tik – žodžiai. Kas gi kūrė muziką? Į šį klausimą Justinas Lapatinskas atsako su šypsena: „Taip taip, pas mane viskas jau taip blogai kad pradėjau kurti pats, – juokiasi dainininkas. – Kalbant rimtai, tai labai noriu pasidžiaugti turėdamas šalia savęs labai talentingą komandą. Jau ilgą laiką dirbu kartu su atlikėju, Eurovizijos atrankų ekspertu, įvairių projektų dalyviu, Justinu Stanislovaičiu. Labai smagu, kad jau galima išvysti ir pirmuosius darbų vaisius. Nuoširdus ačiū draugams aktoriams: Artūrui Borsteikai ir Liucijai Nanartavičiūtei, kurie padėjo šį kūrinį padaryti gyvesniu, labiau artimu. Taip pat ypatinga padėka ir Mario Kernn už jo, kaip mėgstame pajuokauti, stebuklingos rankos pridėjimą prie muzikos skambesio. Tikiu, kad ši daina, gražus startas ir atspirties taškas kitam ambicingam planui – albumo išleidimui.“

Lemtingas žvilgsnis. Taip būtų galima pavadinti šią Justino muzikinę odisėją, nunešusią iki planų išleisti jau ketvirtąjį albumą. Dainininkas prasitaria: „Daina „Mes namo“ tai tik pirma iš keliolikos jau sukurtų kūrinių. Jei viskas pavyks, albumas turėtų pasirodyti pradėjus skleistis pavasarinėms gėlėms“, – prasitaria J. Lapatinskas.

Kaip teigia žinomas atlikėjas, sukurti visai „puokštei“ dainų prireikia nemažai kūrybinių minčių ir idėjų, kurios kartais mėgsta ir išeiti, tačiau Justinas teigia randantis galimybių kaip tą kūrybiškumą prisišaukti atgal: „Sukurti albumą – iššūkis nemenkas. Nesu tas, kuris visą šį reikalą sukomercina, todėl kartais vienos ar kitos dainos gimimas užtrunka, – atvirauja J. Lapatinskas. – Vis dėlto laisvu nuo kūrybos laiku užsiimu be galo maloniu užsiėmimu – auginu vaikus. Būtent su jais dienos niekada nebūna vienodos. Mokomės vieni iš kitų, todėl tikrai galėčiau juos pavadinti savo mūzomis. Taip pat esu atradęs ir gal kiek netikėtą hobį – statybas. Man be galo patinka konstruoti, statyti ir  kurti įvairius dalykus. Tad kai kūryba tave supa įvairiose gyvenimo situacijose, tiesiog negali neatrasti tinkamų žodžių ar muzikinių ritmų būsimoms dainoms“, – šypsosi Justinas Lapatinskas.

Temos:

Muzika

Naujausi straipsniai