Justinas Lapatinskas pristato naują dainą „Anna“: „Ją skyrėme COVID-19 pandemijos laikotarpiui“

Justinas Lapatinskas/Monikos Penkutės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-05-12 10:21
COVID-19 medicininiu pavadinimu įvardijamas koronavirusas ne juokais pakoregavo ne tik lietuvių, bet ir viso pasaulio gyventojų įpročius. Namuose uždaryti ir eilines darbo dienas bei biuro drabužius iškeitę į chalatą ar sofą, žmonės po truputį išmoko gyventi kitaip. Vieniems tai atnešė rūpesčius, tačiau kitiems tai davė laiko atsisukti į save, pamatyti ir pajusti tai, ko rutina tiesiog neleisdavo.

„Karantinas pažadino daugybę jausmų. Negaliu sakyti, kad visi jie tik malonūs, bet kaip ir daugelis lietuvių esu išmokytas matyti šviesiąją pusę. Iš tos šviesos ir gimė šis kūrinys“, – šypsosi dainą pristatantis Justinas Lapatinskas.

„Uždaryti, tačiau nenugalėti" – taip būtų galima pavadinti romantiškąjį atlikėją bei visą grupę. Pasak J. Lapatinsko, net ir tokiomis aplinkybėmis, muzikinė komanda rado būdų kaip kūrybiškai išspręsti naujosios dainos muzikinės dalies įrašymą.

„Įrašyti kūrinius, pasirodo, buvo kur kas sunkiau nei aš galvojau, – juokiasi dainininkas. – Teko daug padirbėti namuose ne tik man, bet ir visai kolegų komandai. Gitaros, boso ir daugelį kitų garso takelių įrašė profesionalūs muzikantai iš savo namų“.

Justinas Lapatinskas/Monikos Penkutės nuotr.
Justinas Lapatinskas/Monikos Penkutės nuotr.

Kaip teigia Justinas, vis dėlto prieš pradedant visus darbus iškilo esminis klausimas: ar tikrai to reikia?

„Karantinas tikrai įdomi gyvenimo patirtis. Nei vienas iš mūsų negali kažkaip plačiau papasakoti kas laukia, nes tiesiog niekas to dar neišgyveno, – samprotauja atlikėjas. – Daugelis tautiečių tam buvo nepasiruošę ir vis dar tvyro nežinomybė. Kurti toliau yra ne ką mažesnis iššūkis.

Pirmiausia susidūriau su egzistenciniais klausimais: kam man to reikia, kam leisti dainas jei nebus koncertų, kam ruoštis albumo ar kitų dainų leidimui, ar planuoti ateitį, kuri velniai žino kokia bus. Tačiau praėjus pirmai karantino savaitei, kai vidinė panika kiek aprimo, atsakiau sau į visus klausimus. Aš noriu pasidalinti kūriniu su žmonėmis. Aš noriu nepaleisti muzikos, kuri buvo visą laiką šalia. Jei teks daryti kažką kito – mielai tai darysiu jei tik darbo metu mano ausis pasieks muzika.“

Justinas Lapatinskas/Monikos Penkutės nuotr.
Justinas Lapatinskas/Monikos Penkutės nuotr.

Tačiau reikia nepamiršti ir naujojo kūrinio pavadinimo – „Anna“. Paklaustas kas toji paslaptingoji moteris, dainininkas nusišypsojo ir atskleidė daugiau detalių apie pačią dainą.

„Šį kūrinį išgirdau dar ruošdamasis praėjusiam Eurovizijos atrankos etapui, bet vis rasdavau priežasčių jo neįrašyti ar nepabaigti, – apie dainos priešistorę pasakoja J. Lapatinskas. – Kūrinį sukūrė Donatas Kelmelis. Su juo teko ne kartą stovėti scenoje ir patirti smagių koncertinių akimirkų. Jo kūrinys įstrigo atmintyje tarsi gerai išmoktas eilėraštis vaikystėje. O kas gi toji „Anna“? Ją turbūt kiekvienas atrastume savo gyvenime. Manoji Anna padeda man, kai jau neįmanoma eiti toliau, kai kelias atrodo jau pasibaigęs. Anna neleidžia pasiduoti ir visada parveda namo. Ji visada apkabina ir supranta.“

Lyg vienišas vilkas ar į jūrą išplaukęs jūreivis, vaizdo klipe su motociklu važinėjantis atlikėjas pasakojo, kad bandė perteikti savosios „Annos“ beieškančio žmogaus žinutę.

Justinas Lapatinskas/Monikos Penkutės nuotr.
Justinas Lapatinskas/Monikos Penkutės nuotr.

„Vaizdo klipe bandėme pavaizduoti ieškanti žmogų, keliaujantį keliu, kiekvieną dieną gal kitu, o gal ir tuo pačiu. Tris dienas su Justinu Stanislovaičiu kėlėmės su aušra ir išriedėdavome keliais. Teko keltis penktą ryto ir gaudyti rytinę saulę, bet tai tikrai nebuvo iššūkis su kuriuo nesusidorojome. Net nulipti nuo motociklo ledinėmis rankomis man buvo daugiau egzotika nei bausmė”, – pasakoja Justinas.

Grįždamas prie dainos apibendrinimo, J. Lapatinskas teigė, kad prie kūrinio prisidėjusi komandą nutarė šią dainą skirti šių dienų herojams.

Justinas Lapatinskas/Monikos Penkutės nuotr.
Justinas Lapatinskas/Monikos Penkutės nuotr.

„Prie dainos kūrybinio proceso prisidėjo daug žmonių, todėl bendru sutarimu nusprendėme šį kūrinį skirti COVID-19 pandemijos laikotarpiui, – atvirauja dainininkas. – Šia daina norime padėkoti visiems, kas palaiko mūsų visuomenę: nuo parduotuvėse dirbančio sandėlininko iki medicinos darbuotojo. Visiems žmonėms, kurie rūpinasi šalia gyvenančiais senoliais ir visiems, kurie padeda nepamiršti iš kur ir kas tokie esame. Ačiū Jums!“.

Naujausi straipsniai