Nauja J. O. Vitkutės kelionių knyga, griaunanti stereotipus: „Meksika, mano meile“

Knyga „Meksika, mano meile“ / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-08-30 10:30
Rugsėjį knygynuose pristatoma naujiena – kelionių knyga „Meksika, mano meile“. Knygos autorė Jolanta Ona Vitkutė – žurnalistė, buvusi žurnalo „Geras skonis“ redaktorė, besidominti kelionių, gastronomijos ir restoranų kultūros temomis.

„Meksika, mano meile“ išsamiai aprašo įspūdingiausius šios šalies regionus ir siekia sugriauti stereotipinį nesaugaus krašto įvaizdį. Vilniaus universitete lietuvių kalbos ir literatūros studijas baigusi autorė taip pat dalijasi su skaitytojais asmenine istorija.

Knyga „Meksika, mano meile“ / Organizatorių nuotr.
Knyga „Meksika, mano meile“ / Organizatorių nuotr.

Jolanta Ona Vitkutė išvyko į šią šalį prieš šešetą metų, susituokusi su pasaulyje pripažintu chemijos srities mokslininku Andrés Cedillo: „Niekada neplanavau emigruoti, o juo labiau į Amerikos žemyną. Aštuonių valandų skrydis į Niujorką man atrodė milžiniškas iššūkis, bet dabar tik kelia šypseną, nes iš Meksikos pasiekti Lietuvą trunka dvigubai ilgiau.“ Lemiamą žingsnį privertė žengti būtent stiprūs meilės jausmai. „Lemtingas susitikimas su Andrés apvertė viską aukštyn kojom. Iki šiol manau, jog tai fantastiška gyvenimo dovana. Noriu, kad ši knyga ir skaitytojus įkvėptų patikėti: norai pildosi, kai nebijai pakeisti savo gyvenimo!“ – teigia autorė Jolanta Ona Vitkutė.

Rašytojos straipsniai apie Meksiką spausdinti žurnaluose „Geras skonis“, „Moteris“ ir kt., tačiau naujoje knygoje pateikiami iki šiol nepublikuoti kelionių įspūdžiai, vertinimai ir naudingi patarimai keliautojams.

Knyga „Meksika, mano meile“ / Organizatorių nuotr.
Knyga „Meksika, mano meile“ / Organizatorių nuotr.

Publikacijų poreikiu neabejoja ir Meksikos Jungtinių Valstijų garbės konsulė Ieva Kubilienė: „Džiaugiuosi šiuo puikiu projektu, nes pati ieškojau leidinių apie Meksiką lietuvių kalba ir supratau, kad tai yra didelė kultūrinė ir pažintinė spraga. Tikiu, jog ši knyga sudomins skaitytojus, prisidės prie Meksikos populiarinimo mūsų šalyje ir paskatins keliauti.“

Knygos „Meksika, mano meile“ pristatymas ir susitikimas su autore rengiamas rugsėjo 6 d. (ketvirtadienį) 18:00 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Naujausi straipsniai