Naudingi įpročiai, padėsiantys išvengti peršalimo

Gripas / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-03-10 16:27
Jeigu nuolat skundžiatės varvančia nosimi ar perštinčia gerkle, o kiekvieno šaltojo sezono metu būtinai susergate gripu, jums derėtų ne tik labiau stiprinti savo imunitetą, bet ir šiek kiek pakeisti kasdienius įpročius.

Pasinaudokite šiais tinklalapyje ivillage.com pateiktais patarimais, kad ligos jūsų nekamuotų, ir gyvenkite visavertį ir sveiką gyvenimą!

Būkite aktyvūs

Jeigu darbe nuolat sėdite prie kompiuterio, pasistenkite bent kas 45 minutes atsistoti ir kiek pavaikščioti – išeikite į lauką pakvėpuoti grynu oru, nueikite išgerti kavos ar arbatos, arba tiesiog aplankykite savo bendradarbius kitame kabinete. Anot medicinos ekspertų, nuolatinis sėdėjimas labai kenkia žmogaus sveikatai. Štai 2009 metais atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad kuo daugiau žmonės praleidžia sėdėdami, tuo didesnė jiems mirties tikimybė. Tad užteks sėdėti, pakilkite nuo patogios kėdės ir eikite pasivaikščioti!

Prauskitės po drungnu dušu

Šaltas arba vėsus dušas pagerina kraujo cirkuliaciją, stangrina jūsų odą, stiprina imuninę sistemą, gerina nuotaiką ir suteikia žvalumo. Argi dar negana priežasčių, kodėl bent retkarčiais turėtumėte rytą pradėti po šalto vandenio srove? Žinoma, tik nepersistenkite, šaltu dušu mėgaukitės ne daugiau kaip 5 minutes, maždaug kas 30 sekundžių įjungdami karštą vandenį.

Valgykite česnaką

Česnakas mažina kraujos spaudimą ir cholesterolio lygį mūsų organizme. Negana to, neseniai atliktame tyrime vakarų Australijos mokslininkai atskleidė, kad žmonės, kurie nuolat vartoja česnaką, serga perpus trumpiau nei tie, kurie jo į savo racioną niekad neįtraukia. Valgykite jį šviežią ar keptą ir nebijokite blogo kvapo iš burnos, juk svarbiausia yra sveikata!

Jei turite laiko, nusnauskite

Miegas ne tik sugrąžina energiją, bet ir stiprina mūsų imuninę sistemą. Tyrimai rodo, kad gerai išsimiegojusio žmogaus organizmas kur kas efektyviau kovoja su įvairiais virusais ir infekcijomis. Geriausias laikas pokaičio miegui, anot ekspertų, yra tarp 13 ir 15 valandos, būtent šiuo metu mūsų organizmui labiausiai reikia poilsio.

Užsiimkite joga

Jogos pratimai kūnui, kvėpavimui ir protui, anot šio užsiėmimo žinovų, stiprina imuninę sistemą ir stimuliuoja ją  efektyviau kovoti su įvairiais ligas sukeliančiais mikrobais. Jeigu pradėsite rimtai ir reguliariai daryti jogos pratimus, netgi sumažinsite įvairių širdies ligų tikimybę. Tad nepraleiskite progos, jeigu kas nors kvies į jogą!

Bėkite nuo streso

Pernelyg daug streso žmonėms sukelia įvairių ligų – šią tiesą tikriausiai jau ne kartą girdėjote ir, patikėkite, ji tikrai ne iš piršto laužta! Tyrimai parodė, kad didelis ir dažnai patiriamas stresas gali sukelti nemigą, nugaros skausmus, vidurių užkietėjimą, depresiją, apatiją, diabetą ar netgi padidinti kraujo spaudimą. Tad net jeigu darbe ar asmeniniame gyvenime patiriate daug įtampos, pasistenkite bent retkarčiais atsipalaiduoti ir į gyvenimą pažvelgti iš šalies. Nepamirškite į savo rutiną įtraukti ir atpalaiduojančios veiklos: pagulėkite vonioje ar pasimėgaukite trumpu pasivaikščiojimu su geromis draugėmis.

Valgykite jogurto

Jogurte apstu vadinamųjų „gerųjų“ bakterijų, kurios turi teigiamą poveikį mūsų virškinamajam traktui. Negana to, šios bakterijos taip pat mažina kraujo spaudimą, cholesterolio lygį ir stiprina mūsų imuninę sistemą. Kasdien pasistenkite suvalgyti bent po vieną indelį sveiko ir skanaus jogurto.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai