Natūralūs būdai užkirsti kelią venų varikozei

Dailios kojos / Fotolia nuotr.
Dailios kojos / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-04-25 09:15
AA

Kraujagyslėmis išvagotos kojos tikrai nepuošia... Todėl savo grožiu rūpinkitės iš anksto.

Moteris ši problema kamuoja kur kas dažniau negu vyrus. Ir nors šios ligos priežastys nėra iki galo aiškios, profilaktika gali padėti išvengti bėdos. Tiesa, jeigu tėvai skundėsi venų varikoze, tikėtina, kad ir jūs ją paveldėjote. Verta atsiminti, kad didelę įtaką šiai ligai turi ir nėštumas, stovimas darbas ir dideli fiziniai krūviai, piktnaudžiavimas pirtimi. Specialistai primena, kad amžius, hormonų svyravimai bei antsvoris taip pat vaidina didžiulį vaidmenį. Liaudyje žinomi ir naminiai būdai, galintys teigiamai paveikti kojų grožį. Pasidomėkime!

  • Sportas – sveikata. Sėdimas ir stovimas darbas, kai kojos nejuda, mums dovanoja ne tik papildomų kilogramų. Profilaktiškai veikia įvairūs pratimai, skirti kojoms tvirtinti ir treniruoti. Tai gali būti šiaurietiškas vaikščiojimas, bėgiojimas, lipimas laiptais, važiavimas dviračiu, speciali gimnastika ir pan.
  • Dilgėlių nuoviras. Kelis šaukštus džiovintų dilgėlių užpilkite puse litro vandens ir palikite pusvalandžiui, kad pritrauktų. Kai atvės, praskieskite ir suvilgykite kojas. Taip pat galima gerti ir dilgėlių arbatą.
  • Obuolių actas. Pasirodo, jis tinka ne tik lieknėti, bet ir gražina odą. Praskieskite obuolių actą lygiomis dalimis su vandeniu ir tepkite kojų odą.
  • Išbandykite žalias bulves. Kelias daržoves sutrinkite iki tyrelės masės ir tuomet užtepkite jų ant probleminių vietų. Kai kurie liaudies medicinos žinovai siūlo išmėginti ne tik bulves, bet ir pomidorus.
  • Antivarikozinis kokteilis skamba išties viliojančiai: sutrinkite keletą migdolų riešutų, užpilkite stikline verdančio vandens, tuomet pridėkite šaukštelį medaus. Gerai išmaišykite ir palikite vienai valandai. Gerkite prieš pusryčius. Specialistai sako, kad teigiamai venų varikozę veikia ir kedrinės pinijos, na, o kedrų aliejumi galima įtrinti dailiąsias kojytes.
  • Apie kalankę greičiausiai girdėjote kiekvienas. Juk taip negražiai liaudyje (paleistuve) vadinamas augalas iš tikrųjų kupinas gyvybinių galių padėti nuo įvairiausių ligų. Pabandykite pasidaryti šio augalo lapų nuoviro ir juo suvilgyti kojas.
  • Medetkos išsiskiria antibakteriniu, gydomuoju, antiseptiniu poveikiu. 50 g šviežių medetkų žiedų užpilkite 500 ml augalinio aliejaus ir palikite 12 valandų pastovėti. Tuomet pakaitinkite aliejaus ir medetkų mišinį vandens vonelėje, tačiau neužvirinkite. Nukelkite nuo ugnies ir palikite 1 valandai, kad atvėstų. Gautu tepalu tepkite kojas, galite naudoti kompresams.
  • Kojoms labai patinka įvairūs masažai, kurie suaktyvina kraujotaką. Taigi galite ir pačios juos išbandyti – ypač gerai kojas masažuoti, kai ilgai sėdite ar stovite, ir jos atrodo sustingsta, tampa nejudrios bei sunkios. Skirkite bent penkias minutes ir pamatysite, kaip pasijausite kur kas geriau: kojas tinka paplekšnoti, švelniai pažnaibyti, lengvai patrinti sukamaisiais judesiais.
  • Na o apskritai patartina žiūrėti, ką valgote, stebėti savo svorį, kadangi jo augimas turi didelę įtaką venų varikozės plėtotei.
  • Aukštakulnius palikite ypatingoms progoms, kadangi kasdien juos avėdamos nuvarginsite pėdas ir skatinsite šią ligą. Beje, jeigu sėdite užsimetusios koją ant kojos, turėtumėte atsikratyti šio žalingo įpročio, kadangi kai kurie specialistai tiki, jog tai turi įtakos kraujo cirkuliacijai.

P. S. Venų varikozę geriausiai gydo specialistai, taigi, nelaukite per ilgai ir kreipkitės į juos, kad dar ilgai džiaugtumėtės dailiomis kojytėmis! O namines priemones išbandykite tik su gydytojo palaiminimu.