Natūralūs būdai, kaip išvalyti užsikimšusius vamzdžius

Natūralūs būdai, kaip išvalyti užsikimšusius vamzdžius / Fotolia nuotr.
Natūralūs būdai, kaip išvalyti užsikimšusius vamzdžius / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-10-23 10:00
AA

Greičiausiai ne vienai mūsų teko susidurti su štai tokia problema: virtuvės nuotekų vamzdžiai užsikemša ir vanduo kriauklėje nė nesiruošia nutekėti... Tai labai erzina. Ką tokiais atvejais daryti?..

Pirmiausia būtina gera nutekamųjų vamzdžių profilaktika. Kaip teigia specialistai, didžiausia vamzdžių užsikimšimo problema ne tik maisto atliekos, bet ypač riebalai, kurie prilimpa prie sienelių ir užteršia pačią kriauklę. O juos pravalyti padės keli būdai, kuriuos verta išbandyti. Tai greita, patogu ir higieniška.

► Verdantis vanduo. Jis tinkamas tuomet, kai vamzdžiai nėra visiškai užsikimšę, ir problema greičiausiai slypi susikaupusiuose riebaluose. Užvirinkite pilną arbatinį vandens (prieš tai gerai iššveiskite plautuvę ir nusausinkite ją). Tuomet atsargiai į vamzdį supilkite verdantį vandenį ir palikite kuriam laikui.
► Jeigu vamzdžiai vis tiek „neatlieka savo pareigų“, tada imkitės rimtesnio būdo. Jums reikės puodelio druskos, puodelio sodos ir verdančio vandens. Suberkite druską ir sodą, o po kurio laiko supilkite verdantį vandenį. Šis vamzdžių valymo būdas idealiai pašalina juose susikaupusius riebalus.
► Šis receptas – efektyviausias. Jums reikės pilno arbatinio verdančio vandens, puodelio sodos, puodelio acto. Kriauklę gerai iššveiskite ir nusausinkite. Suberkite į vamzdį sodą, jeigu ši gerai nesukrenta, tuomet padėkite vatos tamponėliu ar pirštais, po kurio laiko supilkite actą, o palaukusios kelias minutes ir verdantį vandenį. Vamzdžiai turėtų tapti švarūs, o jūs tokią profilaktiką galite atlikti kelis kartus per mėnesį.
► Profilaktikai tinka ir toks receptas: sumaišykite stiklinę druskos su  stikline sodos ir suberkite pusę stiklinės citrinų rūgšties. Gerai išmaišiusios gautus miltelius, perpilkite į norimą tarą ir naudokite ketvirtadalį pagal paskirtį, t. y. tiek berkite į vamzdį ir, prabėgus kelioms minutėms, užpilkite verdančiu vandeniu.
► Reikėtų paminėti, kad šie būdai, kur kas saugesni ne tik jums, bet ir jūsų namams bei aplinkai, be to, pigesni. Kita vertus, besirenkantys šiuolaikines, nutekamiesiems vamzdžiams skirtas priemones, galima įsigyti ne tik ekologiškas, bet ir sudėtyje turinčias probiotikų. Pastarieji ne tik naikina nemalonius kvapus, bet dargi puikiai pašalina nešvarumus.