Natūralios priemonės, padėsiančios išvengti skruzdėlių invazijos

Skruzdėlės / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-08-11 09:00
Skruzdėlės mielai įsitaiso jūsų cukrinėje? O gal jų išmintas takelis darže neleidžia sulaukti puikaus derliaus? Dar blogiau, kai gėlynas virsta skruzdėlynu. Taigi, kaip atsikratyti ne itin malonių įnamių?

Šiam reikalui jūs galite panaudoti natūralias priemones.

Visagalės citrinos. Citrinos sultimis galite apipurkšti tas vietas, kuriose dažniausiai lankosi skruzdėlės. Pavyzdžiui, ant durų slenksčių, palangių ir pan. Lauke pravers ir citrinų žievelė. Ją reikia susmulkinti ir išbarstyti, tarkime, vejoje, darže, gėlyne.

„Scanpix“ /  „Panthermedia“ nuotr.
„Scanpix“ / „Panthermedia“ nuotr.

Žolelės ir prieskoniai. Sezoniniai vaisiai, uogos, cukrus, miltai itin traukia skruzdes. Taigi tam, kad apsaugotumėte savo maistą, įdėkite į jį lauro lapelių. Būtent jų kvapo skruzdės negali pakęsti. Taip pat jos priešinasi šalavijų, aitriųjų paprikų, cinamono ar gvazdikėlių aromatams.

Cinamoną galite naudoti tiek maltą, tiek lazdelėmis, tiek pasitelkti eterinį aliejų, o aitriaisias paprikų milteliais apibarstyti skruzdžių mėgiamas vietas. 

Taip pat skaitykite: Nematomas ryšys: kaip panaikinti neigiamą dėvėtų drabužių ar mirusių žmonių daiktų energiją?

Pipirmėtės. Naudokite eterinį aliejų, nuovirą, galite pasitelkti ir mėtinį muilą, sumaišytą su vandeniu, beigi apipurkšti vietas, kuriose karaliauja skruzdės.

Boraksas, vanduo ir cukrus. Šitas derinys, tikinama, taip pat padės išvengti skruzdžių. Reikia boraksą ir cukrų sumaišyti santykiu 1:3, tada užpilti vandeniu, kad konsistencija būtų kreminė. Taip pat patariama įdėti žemės riešutų sviesto šaukštą ir visą masę gerai išmaišyti. Laikyti tose vietose, kur būna skruzdžių – šis mišinys joms yra toksiškas. Taip pat  nuo jo saugokite ir vaikus bei gyvūnus.

„Scanpix“ /  „Panthermedia“ nuotr.
„Scanpix“ / „Panthermedia“ nuotr.

Diatominė žemė. Jos galite įsigyti sodo prekių parduotuvėje. Diatomitas, beje, tinka atsikratyti pačių įvairiausių kenkėjų. Kiek į kreidą panašią uolieną reikia sutrinti ir pabarstyti norimose vietose. Tiesa, jos patariama nedrėkinti, kitaip jos veikimas bus abejotinas.

Soda ir miltelinis cukrus. Išbandžiusieji tikina, kad šis būdas taip pat efektyvus – tereikia cukrų ir sodą sumaišyti lygiomis dalimis ir paberti „strateginėse“ vietose.

Kavos tirščiai. Pamėginkite kavos tirščius pilti ne tik ant gėlių, bet ir tose vietose, kuriose mėgsta įsikurti skruzdės.

„Scanpix“ /  „Panthermedia“ nuotr.
„Scanpix“ / „Panthermedia“ nuotr.

Actas. Ir kur tik netinka paprastas actas – nuo dėmių valymo, nemalonių kvapų naikinimo iki kenkėjų atsikratymo. Actą galite naudoti gryną, skiestą su vandeniu, taip pat maišyti su eteriniais aliejais, tarkime, pipirmėčių, kurio kvapo taip bijo skruzdės. Taip pat acto ir vandens mišinys tinka plauti grindims ir jeigu skruzdės mėgsta peržengti jūsų namų slenkstį, būtinai pasinaudokite šiuo patarimu.

Tiesa, natūralių priemonių efekto negalima palyginti su chemikalais, todėl gali būti, kad rezultato laukti teks ilgokai.  

Ji24.lt
Temos:
Namai

Naujausi straipsniai