Natalijos Bunkės naujuose namuose sužibo Kalėdų eglė: „Nemėgstu pigių ir banalių žaislų“

Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-12-15 18:43
Natalija Bunkė šiemet Kalėdas pasitiks naujuose namuose. Prieš mėnesį pas mylimąjį, krepšininką Vilmantą Dilį į Kauną gyventi išsikrausčiusi atlikėja jau pasipuošė artėjančioms šventėms. Judviejų namuose jau žiba Kalėdų eglė, netrūksta dekoratyvių šventinių papuošimų.

Nors Natalijai žiemos šventės nuo vaikystės asocijuojasi su gyvų eglišakių kvapu, šiemet ji puošti pasirinko dirbtinę eglę. „Butas labai šiltas, nenorėjome, kad spygliai greit nubyrėtų“, – prasitarė ji.

TAIP PAT SKAITYKITE: Natalija Bunkė persikraustė gyventi į Kauną: įsikūrė pas širdies draugą Vilmantą Dilį

Kalėdų laukimas atlikėjos šeimoje įprastai prasideda sulig advento pradžia, eglutę šeima puošia gruodžio pirmomis dienomis. „Kristupas kasmet labai laukia, kada jau trauksim tą eglę, labai nori ją išpuošti. Ir nors entuziazmo užtenka tik pradžioje, o paskui prasideda prašymai, kad, mama, tu pabaik, labai geras jausmas kartu papuošti eglės viršūnę – džiugina tokios mažos smulkmenos“, – linksmai pasakojo Natalija.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Atlikėja itin vertina vadinamus „senovinius“, šiandien jau kone antikvarinius žaisliukus. Kaip pati sako, jai gražiausi – masyvūs, ypač kankorėžių formos, ir būtinai – stikliniai. Galbūt todėl senus žaislus ji retai išmeta, o turimą kolekciją dažniausiai kasmet papildo naujais.

„Mano žaislai jau daugelį metų nesikeičia, bet visuomet stengiuosi prieš šventes įsigyti ir kokių naujų. Norisi atsinaujinti, nors specialiai nesistengiu, kad eglė kasmet atrodytų kardinaliai kitaip. Nemėgstu pigių ir banalių žaislų, todėl atnaujinti eglę iš pagrindų labai daug ir kainuotų“, – sakė Natalija.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Šiemet savo Kalėdų eglę Natalija vadina „sniegine“, ir ją dekoruoja ne tik žaisliukais, bet ir stikliniais karoliai, sidabrinėmis plunksnomis, kurias Kūčių vakarą panaudoja stalo dekorui.

Tiesa, prie Kūčių stalo jos šeima sėda du kartus – gruodžio 24-ąją ir sausio 6-ąją. Natalija rusė, todėl jos šeima švenčia tiek pagal lietuviškas, tiek pagal rusiškas tradicijas.

„Tradicijas kuriame patys, o kiekvienoje šeimoje jos kiek kitokios. Kadangi šeimoje esame skirtingų tikėjimų, todėl tenka prisitaikyti. Lietuviškas Kūčias švenčiu su artimiausiais šeimos nariais, o sausio 6 dieną vykstame pas močiutę“, – sakė ji.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Stačiatikių Kūčių Natalija neįsivaizduoja ir be tradicinių burtų. Jų ją ir seserį Kristiną Ivanovą dar nuo mažens primokė judviejų močiutė.

Ir nors jos abi jau turi antras puses, vis tiek kasmet imasi tų pačių burtų, neva išduodančių, ar ateinantys metai bus poringi, padedančių atskleisti, iš kur ir kokio jaunikio tikėtis.

Daugelį tradicijų Natalija ir Kristina perėmė iš vyresniosios kartos šeimoje, o dabar ir pačios nepraleidžia progos pasmalsauti: apkabina tvorą ir skaičiuoja, porinis ar ne lentų, virbų skaičius, į vandenį lašina vašką – žiūri, kokia figūra išeis, meta batą per stogą, o jam nukritus žiūri, į kurią pusę jo priekis atsisukęs – suprask, iš tos pusės mylimojo laukti.

„Mums su Kristina nuo vaikystės tai labai įdomu. Nors žiūrime į tuos burtus kaip į žaidimą“, – sakė Natalija.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Daiva Tamošiūnaitė Kalėdų neįsivaizduoja be dukros Adelės kepinių ir žemaitiškų patiekalų​

Laura Navikaitė ir Rytis Žvagulis Kalėdų eglę puošė kartu su būriu artimųjų 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai