Natalie Portman: mažiau kalbėkite apie Holokaustą, žydai – ne vienintelės neapykantos aukos

Natalie Portman / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
AA

Aktorė Natalie Portman ragina žydų bendruomenę skirti mažiau dėmesio Holokaustui. Jeruzalėje gimusi moteris neseniai režisavo ir pati vaidino juostoje „A Tale of Love and Darkness“, sukurtoje pagal Izraelio rašytojo ir žurnalisto Amoso Ozo memuarus apie Izraelio sukūrimą, rašo independent.co.uk.

N.Portman gimė Jeruzalėje ir gyveno ten iki trečiojo savo gimtadienio – tuomet šeima emigravo į JAV. Amerikoje ji mokėsi žydų mokyklose, daug sužinojo apie Holokaustą ir įvykius, lėmusius Izraelio atsiradimą. 

34 metų amžiaus aktorei kilo labai daug klausimų apie Holokaustą, kurio metu buvo nužudyta 11 mln. žmonių. Ji abejojo, ar Holokaustas nėra pernelyg išskiriamas iš kitų tragedijų, ar jam nėra teikiama pirmenybė švietime.

„Aš manau, kad žydų bendruomenė turi užduoti sau svarbų klausimą – ar švietime skiriame ne pernelyg daug dėmesio Holokaustui. Tai, žinoma, yra svarbus klausimas, tačiau ne svarbesnis už kitus“, – sakė ji.

N.Portman tokią išvadą padarė po apsilankymo Ruandos genocido muziejuje, kur ir suprato, kad apie Ruandos tragediją mokykloje nieko nesužinojo.

Turime užjausti visus žmones, kurie išgyveno neapykantą, o ne paranojiškai galvoti, kad mes esame aukos, – sakė N.Portman.

„Aš buvau šokiruota, nes tas genocidas vyko man būnant mokinei. Mes mokėmės tik apie Holokaustą, o apie Ruandą nebuvo užsiminta nė karto. Tai yra problema“, – kalbėjo aktorė.

Pasak jos, reikia priminti žmonėms, kad neapykanta egzistuoja visais laikotarpiais: „Turime užjausti visus žmones, kurie išgyveno neapykantą, o ne paranojiškai galvoti, kad mes esame aukos.“

Pasak N.Portman, reikia kalbėti apie tai, kad neapykantą gali patirti bet kokios rasės, tautybės žmonės. Ir šias žinias reikia panaudoti skatinant užuojautą, slopinant paranoją.

Skaitykite daugiau