Natalie Portman keičia požiūrį: „Instagram“ paskyrą susikūrė dėl itin opios problemos

Natalie Portman / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-04 16:03
Dvigubą JAV ir Izraelio pilietybę turinti, viena garsiausių šių laikų aktorių Natalie Portman (36) iki šiol buvo prieš visas socialines paskyras. Jokios feisbuko, „Instagram“ ar „Twitterio“ anketos. Šią savaitę N. Portman nusprendė sulaužyti savo nerašytą taisyklę ir prisijungė prie mylimiausio Kim Kardashian socialinio tinklo.

„Oskaro“ laureatė prisijungė prie „Instagram“ tinklo. Tiesa, 1994 metais išgarsėjusi moteris tai padarė vedina kilnaus tikslo. Natalie Portman nusprendė palaikyti iniciatyvą „Time's Up“. Tai iniciatyva jungianti 300 Holivude dirbančių moterų. Jos nori kalbėti apie seksualinį išnaudojimą ir ateities kartoms papasakoti istoriją, kuri sudaužė daugelio jaunų aktorių likimus.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

„Laikas nebetylėti. Laikas nebelaukti. Laikas nebetoleruoti diskriminacijos, prievartos ir išnaudojimo“, – štai tokiais žodžiais savo egzistenciją socialinėje medijoje pradėjo Natalie.

Aktorė paragino visas prisijungti prie labdaringos veiklos ir palaikyti fondą „Legal Defense Fund“.

Žmonės.lt primena, kad šie metai itin ryškūs Holivudo pasaulyje. Daugybę aktorių prabilo apie kino pramonės magnato Harvey Weinsteino seksualinį priekabiavimą ir net prievartavimą. Jo tironijai atėjo galas. Paviešinti režisieriaus darbeliai suvienijo moteris nebetylėti ir drąsiai kalbėti apie patirtą prievartą.

Harvey weinsteino skandalo laiko juosta

 • Spalio 5 d. pasirodo pirmas „The New York Times“ straipsnis, kuriame dešimtys moterų pateikia kaltinimus prodiuseriui seksualiniu priekabiavimu. Tarp prabilusių nukentėjusiųjų – aktorės Ashley Judd ir Rose McGowan.
 • Spalio 7 d. skęstantį laivą palieka H.Weinsteino advokatė Lisa Bloom.
 • Spalio 8 d. valdybos posėdžio metu nusprendžiama išmesti Harvey iš jo paties įmonės „The Weinstein Company“.
 • Spalio 10 d. „The New Yorker“ išspausdina 13 kitų nukentėjusių moterų pasakojimus. 3 iš jų kaltina H.Weinsteiną išprievartavimu.
 • Spalio 10 d. Barackas Obama, Benedictas Cumberbatchas ir Leonardo DiCaprio viešai pasmerkia H.Weinsteiną. Tą pačią dieną iš H.Weinsteino namų išsikrausto jo žmona Georgina Chapman ir jųdviejų vaikai.
 • Spalio 11 d. britų kino asociacija BAFTA įšaldo H.Weinsteino narystę.
 • Spalio 14 d. JAV Kino meno ir mokslo akademija, organizuojanti „Oskarų“ apdovanojimų ceremoniją, pašalina iš savo gretų H.Weinsteiną.
 • Spalio 18 d. Harvardo universitetas praneša atsiimantis Du Bois medalį.
 • Spalio 19 d. Britų kino institutas panaikino H.Weinsteino narystę.
 • Spalio 30 d. Vis daugiau aktorių pareiškia prodiuseriui kaltinimus išprievartavimu. Amerikos prodiuserių gildija nutraukia H.Weinsteino narystę visam gyvenimui.
 • Lapkričio 6 d. Televizijos akademija pašalina iš savo gretų H.Weinsteiną.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai