Narkomanus ir prostitutes vaizdo klipo herojais pavertęs Ironvytas sulaukė prieštaringų vertinimų

Ironvytas / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-09 08:47
M.A.M.A nominantas Ironvytas visai neseniai prasitarė apie netrukus pasirodysiantį bene romantiškiausio savo kūrinio „Sorry bye“ vaizdo klipą. Likus vos kelioms savaitėms iki premjeros, atlikėjas klausytojams dovanoja dar vieną darbą. Reperis tiki, kad „Sakura rap“ nepaliks abejingų, ir nesibaimina sulaukti ir prieštaringų emocijų.

„Šį kūrinį rašiau sau. Toli gražu nemaniau, kad jis galėtų paliesti tiek daug žmonių. Kai repuoji apie meilę, supranti, kad visi yra mylėję. Kai rašai apie svajones, irgi gali būti tikras, kad visi svajoja. Net kai rašai apie štanginę, supranti, kad atsiras tikrai ne vienas svorių kilnotojas. Kiekvienas iš mūsų turime sau artimus kūrinius. Bet kai dainoje pasakoji apie savo vaikystę rajone, kuriame perlipti per valkatą prie kiosko ar matyti dozę besišvirkščiantį narkomaną yra įprasta, net nesitiki, jog kažkas tave supras. Kiek mūsų šalyje yra tai mačiusių žmonių? Kiek iš jų klauso repo?“ – susimąsto atlikėjas.

Ironvyto nuostabai, didžioji dauguma abu jo albumus perklausiusių klausytojų šį kūrinį įvardijo kaip vieną stipriausių. Teigiamomis reakcijomis dalijosi įvairaus plauko žmonės. „Man iki šiol kelia nuostabą, kaip kai kurie iš jų čia rado save?“ – nusijuokia dainos autorius.

„Sakura rap“ vaizdo klipe filmavosi benamiai, prostitutės ir narkomanai. Dėl tokio sprendimo kūrybinė komanda susilaukė ir prieštaringų vertinimų. Tačiau reperis skatina nepamiršti, kad yra ir tokia žmonių grupė.

„Visuomenė dedasi, kad jų nemato, arba elgiasi kaip su šiukšlėmis. Kažkam jie kelia siaubą, pasišlykštėjimą. Kadangi augau tokių žmonių apsuptyje, neskubu smerkti. Visų istorijos skirtingos. Nežinome, kas nutiktų mums patiems, jeigu tektų pereiti jų kelią“, – pastebi Ironvytas.

Šiuo vaizdo klipu kūrybinė komanda siekė parodyti, kad egzistuoja problemos, kurios turi būti sprendžiamos pilietiškumu bei žmogiškumu, o ne draudimais. Reperis pasakoja, kad filmuojant vaizdo klipą teko pabendrauti su kiekvienu jo herojumi.

„Pasikalbėjome apie gyvenimą, jausmus, lūkesčius. Nemeluosiu, jų norai kuklūs ir pozityvo čia nedaug. Liūdna, bet daugelis žmonių savo gyvenimą paleidžia patys ir net nepastebi, kaip grimzta į dugną. Šiuo kūriniu norėjau paskatinti žmones judinti užpakalius, kovoti už vietą po saule, keltis ir eiti į šviesą.“

Gilią prasmę turi ir dainos pavadinimas. Sakuros žydi trumpai, tačiau palieka milžinišką įspūdį. Reperis linki ir gyvenime nepražiopsoti svarbių, gražių akimirkų.

„Sakura rap“ vizualinį darbą atlikėjas įgyvendino kartu su Vyliumi Blauzdavičiumi ir jo komanda. Vaizdo klipo autorius prasitaria, kad kūrybinis procesas jo bagaže paliko neįkainojamą patirtį. „Buvo įdomu naktį vaikščioti pavojingiausiuose Vilniaus rajonuose ir kalbinti narkomanus bei benamius filmuotis lietuviško repo klipe. Tačiau rezultatu visi likome patenkinti. Tikime, kad patiks ir klausytojams.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai