Namų vaistinėlė: gydome suskilinėjusią ir sausą kulnų odą

Pėdos / „Shuterstock“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-10-08 11:15
Nesvarbu, kad vasara jau baigėsi, o atviras basutes jau tikriausiai įkišote į lentyną, savo pėdomis rūpintis būtina ir šaltuoju metų sezonu, kad vėliau nereikėtų dėl jos turėti papildomų rūpesčių vasarą.

Taigi jeigu norite suminkštinti sukietėjusią ar suskilinėjusią savo kulnų odą, išbandykite šias voneles ar kaukes, kurias visiškai paprastai galėsite pasigaminti namuose.

Citrinų kaukė

Kam tinka: gydo suskilinėjusią kulnų odą.

Ko reikia: citrinų sulčių, druskos, glicerino ir rožių vandens.

Ką daryti: į nedidelę vonelę kojoms įpilkite šilto vandens, įberkite žiupsnelį druskos, citrinų sulčių, glicerino ir šiek tiek rožių vandens. Vonelėje kojas pamirkykite maždaug 15–20 minučių, tuomet nušveiskite kulnų odą su pemza. Prieš einant miegoti pasidarykite ir pėdų kaukę nakčiai: sumaišykite šaukštą neskiesto glicerino su šaukštu rožių vandens ir šaukštu citrinų sulčių, tepkite šį mišinį ant kojų ir nakčiai užsimaukite medvilnines ar kitos natūralios medžiagos kojines.

Augalinis aliejus

Kam tinka: švelnina ir drėkina sausą kulnų odą.

Ko reikia: augalinio aliejaus (tam puikiai tiks saulėgrąžų, kokosų ar alyvuogių aliejai).

Ką daryti: visų pirma pėdas švariai nusiplaukite ir, kruopščiai nusisausinę, ištepkite jas namuose turimu aliejumi. Leiskite aliejui susigerti, tad eidami miegoti užsimaukite natūralios medžiagos kojines.

Bananų ir avokadų kaukė

Kam tinka: gydo suskilinėjusią kulnų odą.

Ko reikia: prinokusio banano ir avokado.

Ką daryti: maisto smulkintuvu sutrinkite bananą ir avokadą, mišinį tepkite tiesiai ant pėdų ar tik ant suskilinėjusių kulnų. Palaikykite maždaug 15–20 minučių ir kruopščiai nuplaukite. Bananuose ir avokaduose esančios naudingosios medžiagos bei vitaminai pamaitins kulnų odą.

Vazelino ir citrinų kaukė

Kam tinka: švelnina ir minkština kulnų odą.

Ko reikia: šviežios citrinos, vazelino tepalo ir vilnonių kojinių.

Ką daryti: į šaukštą vazelino tepalo įlašinkite keletą šviežiai spaustų citrinos sulčių, pasitepkite šia kauke suskilinėjusius kulnus ar visas pėdas ir palaukite, kol vazelinas susigers. Geriausiai šiuo mišiniu kojas tepti prieš einant miegoti, mat jei užsimausite vilnones kojines, jos šios kaukės efektyvumą dar labiau sustiprins.

Medaus kaukė

Kam tinka: minkština kulnų odą ir naikina bakterijas.

Ko reikia: vandens ir medaus.

Ką daryti: puodelį medaus įpilkite į vonelę šilto vandens ir pamirkykite joje kojas maždaug 15–20 minučių. Vėliau kojas nusiplaukite ir patepkite drėkinamuoju kremu.

Ryžių miltų šveitiklis

Kam tinka: padeda pašalinti negyvas odos ląsteles ir švelnina kulnus.

Ko reikia: ryžių miltų, medaus ir obuolių acto.

Ką daryti: 2–3 šaukštus ryžių sumalkite ir sumaišykite juos su keliais šaukštais medaus ir obuolių acto. Jei kulnų oda labai sausa, į mišinį dar galite įlašinti šaukštą alyvuogių aliejaus. Pėdas maždaug 10 minučių pamirkykite šiltoje vandens vonelėje ir paruoštu mišiniu jas švelniai patrinkite, kojas nusiplaukite po šiltu vandeniu ir patepkite drėkinamuoju kremu.

Sezamų aliejus

Kam tinka: minkština ir drėkina sausą kulnų odą.

Ko reikia: sezamų aliejaus.

Ką daryti: ant švarių ir nusausintų pėdų užsitepkite aliejaus ir jas pamasažuokite, leiskite aliejui iki galo susigerti. Kartokite tai kiekvieną vakarą ir po poros savaičių turėsite švelnius ir gražius pėdų kulnus.

Ji24.lt
Temos:
Grožis

Naujausi straipsniai