Namų švaros taisyklės, padėsiančios susitvarkyti per 30 minučių

Namų tvarkymas. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Kaip susitvarkyti namus, kad šlavimas, daiktų nešiojimas pirmyn atgal ir grindų valymas nesurytų viso savaitgalio? Kad nereikėtų prakaituoti murmant po nosimi „galo nesimato!“ ir prisiekinėti, jog daugiau niekada taip nebeapsileisite? O kitą savaitgalį vėl paskirti namų švarinimui...

1. Nesiblaškykite

Kaip susitvarkyti kambarį ir nepasiduoti pagundai pavartyti senus žurnalus, kuriuos kraunate į lentyną? Arba kaip nugalėti norą pakeisti šiuo metu grojančią dainą ir pasitikrinti Facebook? Labai paprasta: nenuolaidžiaudami sau pabaigsite darbus greičiau. Ar yra geresnė motyvacija?

2. Marš į krepšį!

Atrodo, jei jau kriauklėje stūkso neplautų indų stirta, tai galima ir drabužius bet kaip sumesti ant kėdės – koks skirtumas!

Skirkite po krepšį ar dėžę kiekvienam kambariui ir, prieš pradėdami valyti dulkes ar užsiimti grindų priežiūra, pereikite per kambarį ir sumeskite visus daiktus į krepšį. Krūva popierių, kuriuos reikėtų atrinkinėti? Į krepšį! Tušinukų asorti ant stalo? Į krepšį!

Šitaip jums nereikės gaišti laiko atrenkant reikalingus daiktus nuo nereikalingų ar švaistyti jėgų šluostant aplink juos dulkes. Kiekvieno kambario krepšį padėkite jam skirtame kambaryje. Atrinkti galėsite vėliau vakare, žiūrėdami daug dėmesio nereikalaujantį serialą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Patarimai, padėsiantys idealiai išblizginti langus

3. Iš viršaus žemyn

„Iš viršaus žemyn“ – labai paprasta, bet dažnai užmirštama taisyklė. Norisi sunkiausių darbų atsikratyti pirmiausia: griebtis šluotos grindims plauti, kol dar yra energijos. Bet jei po to imsitės dulkių šluostymo, dulkės kris žemyn, o grindų valymas nueis šuniui ant uodegos.

4. Du kartus aplink virtuvę

Nešvarius indus sumeskite į vandens pilną kriauklę ir, užpylę indų plovimo priemonės, palikite. Tuomet apsukite aplink virtuvę du ratus: iš pradžių užpurkškite valymo priemonę ant visų paviršių, po to – juos nušluostykite. Kol visa tai atliksite nešvarumai ant kriauklėje sukrautų indų jau bus atitirpę ir kur kas greičiau nusivalys.

Neplauti indai / Shutterstock nuotr.

5. Švarios grindys per 15 minučių

Grindų valymas atrodo labiausiai varginantis darbas, bet gali būti lengvesnis, jei tai darysite sistemingai. Pagalvokite, kokia trajektorija judėsite, pradėdami nuo tolimiausio kiekvieno kambario kampo ir judėdami išėjimo link. Toks namų tvarkymo planas neleis blaškytis. Be to, galėsite geriau įsivaizduoti savo progresą. Sunkumų taip pat padės išvengti tinkamos šluotos grindims plauti pasirinkimas. Priklausomai nuo namų dydžio bei grindų dangos, jums gali tikti skirtingi grindų valymo šepečiai. Galite pasidairyti po trumpą, bet aiškią grindų valymo šepečių apžvalgą, kuri padės susiorientuoti įvairovėje ir išsirinkti tinkamiausią valymo priemonę.

TAIP PAT SKAITYKITE: 8 patarimai, padėsiantys kovoti su besišeriančio augintinio plaukais

6. Gyvūnų plaukams – guminė prištinė

Jei turite katę ar šunį, greičiausiai turite ir lipnų pūkų surinkiklį, skirtą drabužiams. Tačiau jei kada bandėte nuvalyti juo sofą, tikriausiai žinote, jog tai be galo ilgas ir varginantis procesas. Norėdami nurinkti plaukus nuo didelių paviršių, naudokite sušlapintą guminę pirštinę. Beveik stebuklas!

7. Nevalykite langų karštą ir saulėtą dieną

Jei nusprendėte į savo tvarkymosi maratoną įtraukti ir langų valymą, verčiau palaukite kiek vėsesnių orų. Žinoma, šviesoje geriau matosi smulkūs nešvarumai, tačiau spiginant saulei greičiau džiūva ir langų ploviklis. Jei langų valymo priemonė išdžiūna prieš jums spėjus ją nušluostyti, ant langų lieka brūkšniai – o tai reiškia, kad darbą reikės pradėti iš naujo. Verčiau langų griebkitės ne visai apsiniaukusią, bet ir ne pačią karščiausią dieną.

8. Psichologinis triukas

Švarūs namai ilgiau išliks švarūs, jei vos susitvarkę pasistengsite neapsileisti. Lengva pasakyti – sunkiau padaryti. Su kiekviena diena namai natūraliai darosi netvarkingesni, o po kurio laiko apninka tikras bejėgiškumo jausmas. Atrodo, jei jau kriauklėje stūkso neplautų indų stirta, tai galima ir drabužius bet kaip sumesti ant kėdės – koks skirtumas!

Išvenkite šios nuostatos: kasryt pasiklokite lovą (šitaip „užduosite toną“ tvarkingesnei dienai), gražiai sulankstykite drabužius – kitaip sakant, nuspręskite, kurių kasdienių tvarkingumo „ritualų“ nieku gyvu nepraleisite, ir laikykitės šios nuostatos. Jausmas, kad kontroliuojate bent vieną namų švaros aspektą, neleis įsivyrauti bejėgiškumui ir visai apsileisti.

Skaitykite daugiau