Namų biuras: interjero specialistė pataria, kaip įsirengti patogią darbo vietą

Namų biuras / Vida Press nuotr.
Namų biuras / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2015-08-25 19:46
AA

Prie biuro nepririštų darbuotojų randasi vis daugiau, tad interjero dizaineriai sulaukia prašymų patarti, kaip susikurti patogią, su namų aplinka derančią darbo vietą gyvenamoje erdvėje. Darbo vieta negali tapti dar vienu jaukiu namų kampeliu, tačiau nesinori daug laiko praleisti ir nuobodžiame kontoriniame „kubelyje“.

Interjero specialistė Sandra Jaskevičiūtė pasidalino idėjomis ir patarimais, kaip išvengti nepatogumų ir klaidų įsirengiant darbo vietą namuose. Beje, šie patarimai pravartūs ir moksleiviams bei studentams, nemažai laiko praleidžiantiems prie rašomojo stalo.

1. Tinkamiausia vieta – atokiausias namų kampelis 
Pirmas žingsnis – vietos namuose pasirinkimas. Pasak S.Jaskevičiūtės, darbo vietai geriausia rinktis atokiausią namų kampą, kur jūsų netrikdys televizoriaus garsai, nespaus buitiški reikalai ir visą dėmesį galėsite sutelkti į savo veiklą: „Geriausia darbo zoną aiškiai atskirti nuo bendros ervės , pavyzdžiui, pastatyti knygų lentyną ar širmą. Jos nesulaiko garso, bet sukuria privatumo jausmą ir padeda nesiblaškyti“.

Patartina, kad darbo erdvė būtų šalia lango – taip kompiuterio spinduliavimas mažiau dirgins akis, o ir trumpos pertraukos žvelgiant į tolį bus žymiai malonesnės. 

Namų biuras / Vida Press nuotr.

2. Kiekvienam daiktui sava vieta
„Vienas svarbiausių mano patarimų – pasirūpinti, kad darbo vietoje būtų kuo daugiau patogių stalčiukų ar lentynėlių. Tvarkingai sudėliodami daiktus į jiems skirtas vietas išvengsite netvarkos ir chaoso ant darbo stalo,“ – sakė interjero specialistė.

Patartina net spausdintuvui rasti specialią vietą lentynoje – išlaikysite estetišką vaizdą, galėsite sistemingai rūšiuoti dokumentus ir taupysite vietą. 

Namų biuras / Vida Press nuotr.

3. Būtinybė – patogūs baldai

Nedvejokite ir investuokite į patogią kėdę – juk joje praleisite didžiają darbingojo laiko dalį, o stalą rinkitės pagal veiklos specifiką. „Prieš jį įsigydami įvertinkite savo poreikius ir atsakykite į klausimą „Ką dažniausiai veikiu?“. Žinoma, mažesnis stalviršis reiškia mažiau netvarkos, tačiau jei dirbate, tarkime, su brėžiniais, didelis darbastalis tiesiog neišvengiamas," – pastebėjo S.Jaskevičiūtė.

4. Darbo vieta neprivalo būti „šalta“ ir formali
Pasak specialistės, jei darbo vieta yra bendroje erdvėje, vertėtų išlaikyti harmoniją su aplinka, o jei tai atskiras kambarys, geriau nekurti namų aplinkos – tokiu būdu psichologiškai nubrėšite ribą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo. Darbo aplinkai verčiau rinkitės kiek griežtesnį stilių ir venkite migdančių pastelinių atspalvių. „Akcentams siūlyčiau pasirinkti ryškias spalvas, bet nepadauginkite raudonos ir neoninių spalvų, kurios blaško dėmesį,“ – teigė S.Jaskevičiūtė. 

Norintiems šilumos ir jaukumo nereikėtų bijoti net kiliminės dangos, tačiau verta pagalvoti, kad pūkuoti dangalai kartais įsivelia į kėdės ratukus ir trukdo laisvai judėti. 

Biuras namuose: įkvepiančios idėjos (12 nuotr.)
+6

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip prisijaukinti nuomojamą būstą: 6 patarimai

5. Funkcionalumas ir estetika
Ieškokite daiktų, kurie ne tik gražūs pažiūrėti, bet ir turi aiškią funkciją. S.Jaskevičiūtė tikina, kad vienas žaismingiausių dizaino objektų jūsų darbo vietoje galėtų būti laidų dėžutė – ji paslėps laidų raizgalynę ir padės išlaikyti tvarkos pojūtį. Kai kurios jų net turi skulptūros elementų!

Pravartu įsigyti ir į baldus integruojamą telefono pakrovėją, padėsiantį išvengti papildomų laidų ant stalo. „Taip pat pasidairykite įdomesnės formos stalinės lempos, kurios šviesos stiprumą ir kryptį galima reguliuoti“.