Namo viruso gydytis išleista J. Ragauskaitė: „Jausmas, tarsi kare paliktum artimaisiais tapusius medikus“

Justina Ragauskaitė/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Bene pirmoji viešai apie koronavirusą prabilusi televizijos prodiuserė Justina Ragauskaitė iš Santaros klinikų gydytis šiuo metu išleista namo. Naujienomis, kad ji užsikrėtė pasaulinę pandemiją sukėlusiu virusu, moteris prieš kiek daugiau nei savaitę pasidalijo socialiniuose tinkluose.

Apie užsikrėtimą, ligos eigą, savo fizinę bei psichologinę būklę ir medikų darbą ji papasakojo atvirame laiške, kuriuo pasidalijo ir su Žmonės.lt. Laišką galite rasti ČIA.

Pirmadienį, kovo 30-ąją, žinoma televizijos prodiuserė pranešė, kad gydymą toliau tęsti galės namie. „Pagaliau būklė leido toliau sveikti namuose, tačiau nesu asimptomė, kol kas virusas dar sėdi manyje. Man viskas bus gerai, neramu dėl  kitų – ne visiems bus gerai, o skaičius auga“, – Žmonės.lt pasakojo J. Ragauskaitė.

 

Justina Ragauskaitė/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Plačiau apie savo sveikatą ir psichologinę būseną ji papasakojo ir socialiniuose tinkluose. Labiausiai dėkojo ja nuoširdžiai rūpinusiais medikams.

„Atrodo, nieko labiau netroškau nei šios akimirkos, kai apsirengusi ir apsiavusi, demonstratyviai atsitūpiau palatos lovos kojūgalyje, su kiekvienu durų atsivėrimu tikėdamasi išgirsti savo pavardę, kas reiškė išganymą toliau sveikti namų karantine. Tame jūsų taip nekenčiamame, kai kurių net nesilaikomame, o mano – išsvajotame, be dienomis ir naktimis už sienos girdimų dusinančių kosulių. Ir vis dėlto atsisveikinant, gerklę užgulė gumulas, nors maniau, kad po -iolikos dienų pagaliau įkvėpus gryno lauko oro, palengvės...

Justina Ragauskaitė/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Einant koridoriais link išėjimo ir ten laukiančio spec. transporto, apsunko žingsniai. Tarsi paliktum kare artimaisiais tapusius gydytojus. Kare, kuris jiems tik prasideda. Ir visa tai asmeniškai kažaip, pasirodo, labai rūpi... Artimais tapo veidai, kurių nė neprisiminsiu, nes niekada jų po kaukėmis neregėjau. Bet išmokau pažinti pagal balsus. Rankenos spustelėjimą. Prisiminsiu mane irgi nuolat prisiminusius ir skambinusius iš budėjimo posto net savaitgalio vakarais. Prisiminsiu slaugių pamainą, kuri 6 val. ryto vizitavo patyliukais, ant pirštų galų, ir tyrimams paversdavo ant kito šono taip skrupulingai, vos juntamai, kad tik neprižadintų... Savyje talpinantis visą įmanomą dėkingumą, per siūles plyštantis AČIŪ“, – rašė Justina. 

Moteris portalui Žmonės.lt sakė, kad jau trečioji diena, kai ji nevartoja nuskausminamųjų vaistų, bet... Justinos temperatūra – šiek tiek pakilusi iki šiol.

Gydytojai Justiną prižiūrės nuotoliniu būdu, leis jai sveikti savarankiškai namuose.

 

Justina

Atrodo, nieko labiau netroškau nei šios akimirkos, kai apsirengusi ir apsiavusi, demonstratyviai atsitūpiau palatos lovos kojūgalyje, su kiekvienu durų...

Skaitykite daugiau