„Naktinių personų“ koncertas Vilniuje: „Kaifuojame nuo to, ką darome“

„Naktinių personų“ koncertas Vilniuje / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2014-12-27 20:32
Dar metų pradžioje po ilgos pertraukos grandiozinių koncertų turą „Po 20 metų“ surengę „Naktinės personos“ ir toliau neapleidžia muzikinės veiklos. Tačiau tuomet didžiausiose šalies arenose koncertavęs Alano Chošnau ir Aro Vėberio duetas šįkart savo gerbėjus nusprendė pradžiuginti gerokai jaukesnėse erdvėse. Švenčių proga grupė pristatė akustinę savo programą.

Šeštadienio vakarą Vilniaus „Forum Palace“ rūmuose vyko vienuoliktasis ir jau paskutinis šiais metais „Naktinių personų“ koncertas.

Šiltas, jaukus, paprastas, tikras. Taip kiekvieną gyvo garso pasirodymą apibūdina A.Vėberis. Pasak jo, pasirodymas mažesnėje, kamerinėje erdvėje neretai muzikantams atneša daugiau teigiamų emocijų, tikro džiaugsmo. „Prieš tai skirtinguose miestuose buvę dešimt koncertų mums buvo tarsi kažkokia pasaka. Ir visai nesvarbu, kur jie vyko – Alytuje, Panevėžyje, Kaune... viskas priklauso nuo publikos. Visur buvome labai šiltai sutikti“, – Žmonės.lt sakė jis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Iš naujo atgimę „Naktinės personos“ šilto palaikymo nestokojo ir Vilniuje. Pasiklausyti populiariausių grupės dainų atvyko būrys dueto draugų, giminaičių. Koncerto nepraleido ir ištikimiausi gerbėjai, kurių kai kurie čia atsivedė jau ir savo paaugusius vaikus.

„Ištikimiausius jau atpažįstame, juk nuolat nuo scenos matome tuos pačius veidus, bendraujame. Miela, kad su mūsų muzika jau spėjo užaugti nauja karta. Prisipažinsiu, stebiuosi, kad jaunos merginos mintinai moka senų mūsų dainų tekstus, – mintimis dalinosi A.Vėberis ir kiek pasvarstęs linksmai pridūrė. – Nors ir naujų moka. Prieš kelis mėnesius išleidome dainą „Pasaulis toks yra“, o koncertuose publika jau dainuoja kartu.“

Tačiau toks klausytojų palaikymas džiugina grupės narius. Pasak A.Vėberio, labai svarbu nuolat palaikyti ryšį su publika, todėl koncertai mažesnėse salėse – puiki proga iš arčiau susipažinti su gerbėjais.

„Su Alanu nusprendėme: lipsim į mažesnes scenas, nebijosime kultūrnamių, kuriuose veikiausiai niekas iš šiuolaikinių žvaigždžių jau nebekoncertuoja. Bet nenorėjome naktinių klubų, norėjosi jausmingesnio, tikresnio skambesio. Koncertai mums labiau šventė, nei darbas. Apskritai, šiuo metu kaifuojame nuo to, ką darome“, – pasakojo jis.

Savo programoje „Naktinės personos“ gerbėjus džiugino ne tik didžiausiais grupės hitais, bet ir visiškai naujais kūriniais. Paklaustas, kurias dainas – laiko patikrintas ar neseniai sukurtas – jam pačiam mieliau dainuoti, A.Vėberis susimąstė, esą visos jos savaip mielos.

Pasak jo, skirtumas tik tas, kad grodamas hitą žinai, jog publika iš naujo atgims, palydės garsesniais plojimais. „Juokingiau tai, kad mes gyvą velnią tų hitų prirašę esame. Pusę programos – vien hitai, net atsirinkti sunku“, – juokėsi muzikantas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Paskęst debesyse“, „Sukasi ratu“, „Kai jausmai užvaldo širdį“, „Kelyje“, „Kaltas ruduo“ – tai tik dalis koncerte skambėjusių kūrinių, kuriuos šiandien kartu su „Naktinėmis personomis“ dainuoja visa salė.

Dainoms tekstus kuriančiam A.Vėberiui pačiam labiausiai širdis suvirpa, kai scenoje suskamba baladė „Kai jausmai užvaldo širdį“ ar rimtesnis, greitesnis kūrinys „Kelyje“.

Jo parašytomis dainomis žavisi ir kiti lietuvių pamėgti atlikėjai. Aras neslepia sulaukęs komplimentų ir iš Marijono Mikutavičiaus, ir iš Andriaus Mamontovo lūpų. „Kiekviena daina turi savo klausytoją. Juokingiausia, kad naujoji karta žinojo dainas „Kaltas ruduo“, „Sukasi ratu“, tačiau nežinojo, kad čia – „Naktinių personų“ dainos. Tačiau tai savotiškai žavu. Aš juos suprantu, juk mūsų 12 metų nebuvo scenoje“, – sakė A.Vėberis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Pasak Aro, grįžti po tokios pertraukos – nuostabus jausmas. „Naktinės personos“ tapo brandesnės, jų muzika įgavo naujų spalvų. „Alanas labai nenori pripažinti, kad pasenome, bet abu peržengėm jau 40 metų ribą, juk jau ne 16-ika“, – pasakojo jis.

A.Vėberis užsiminė ir apie planus kitais metais išleisti naują „Naktinių personų“ albumą. Drauge su Alanu jie jau spėjo įrašyti tris dainas, o šiuo metu dirba prie ketvirtos. „Neturime užsibrėžę dienos, kada tas albumas turi išvysti saulės šviesą. Dabar po truputį kuriame, o vėliau žiūrėsime – kai jau susidarys kokių dešimt dainų, bus laikas kepti ir diską“, – sakė Aras.

Pasak jo, toli nuo senosios „Naktinių personų“ kūrybos naujos dainos nenutols – bus ir lyrikos, ir dainų apie meilę. „Džordana Butkutė man sykį stebėdamasi pasakė: „Arai, kaip tu taip sugebi? Visos tavo dainos apie meilę, tačiau šio žodžio tu niekur nemini.“ Tuomet pats susimąsčiau. Bet taip jau yra, iš tiesų 99 procentų dainų apie meilę, o tiesiogiai jos niekur neminiu“, – juokėsi A.Vėberis linksmai užsiminęs, kad situacija galbūt pasikeist būsimame albume.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai