Naisių festivalyje atsisakę koncertuoti atlikėjai sulaukė Ramūno Karbauskio atkirčio

Ramūnas Karbauskis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-06-30 11:42
Liepos mėnesį įvyksiančio festivalio „Naisių vasara“ programa keičiasi – iš šventės traukiasi grupė BIX ir atlikėjas Vaidas Baumila. Festivalio mecenatas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis pasitraukusiems atlikėjams atsakė viešai – žinute feisbuke.

„Dėl grupės BIX atsisakymo dalyvauti Naisių vasaros festivalyje. Naisių vasaros festivalis rengiamas jau aštuntus metus. Tai festivalis, kuris nuo pat pradžių turėjo labai aiškias vertybes ir taisykles, nepriklausomai nuo šalyje veikiančių įstatymų ar politikos. Nuo pat festivalio pradžios tai buvo blaivybę propaguojantis renginys. Jei festivalio vertybės ir taisyklės kažkam gali asocijuotis su cenzūra, o atskiri atlikėjai nori festivalio vertybes politizuoti – skirtingai nuo jų, aš šiame žaidime nedalyvausiu.

Naisių bendruomenės vardu visus kviečiu į festivalį visai šeimai „Naisių vasara 2017“. Liepos 8 d. susitikime Naisiuose“, – feisbuke rašė politikas.

Toks pareiškimas iš karto sulaukė žurnalisto Andriaus Tapino kritikos: „Prieš nedalyvaudamas žaidimuose, gal vis dėlto patikslinkit, kaip buvo su tais skambučiais, kur sakoma, kad festivalio įkūrėjas nori, kad nebūtų kažko daroma ir kažko sakoma ant scenos. Gal ir dainų žodžius festivalio įkūrėjas norėtų pakoreguoti? Pvz. Prūsaičio tekste žodį „Dievas“ pakeisti į „tėvas“, „Atima protą, bet suteikia sparnus“ reikėtų išbraukti, nes blogos asociacijos kyla, Merūnas Vitulskis gali sudainuoti „Skani naminė pavasarį, kai nosimi žemę atari“, o Baumila gali dainuoti „tad pakelkim taurę karšto vyno“. Tai reikėtų į tai irgi atsižvelgti atitinkamai.“

tapinas
tapinas

Ramūno Karbauskio žinutė buvo išplatinta dar prieš Vaidui Baumilai pranešant apie nedalyvavimą festivalyje. Šiuo metu Indijoje besiilsintis dainininkas pranešė besitraukiantis iš „Naisių vasaros“ vėlų penktadienio rytą.

„Audros debesys pasiekė mane ir Indijoje. Sėdėdamas ant motociklo vingiuotuose keliuose Ladakh išsakiau savo poziciją apie politinį festivalio „Naisių vasara“ atspalvį. Griežti žodžiai nepraslydo pro akis ir buvau paprašytas viešai atsiprašyti, kitaip tariant – išsižadėti savo nuomonės ir savų principų (Vaidas anksčiau tikino, kad festivalyje pakels bokalą alaus, – Red.). Manau, kad ŽODŽIO LAISVĖ yra bet kokios demokratinės valstybės pagrindas, todėl atsiprašyti neketinu ir jei vieno asmens ambicijos ir jautrumas kertasi su idėja koncertuoti žmonėms, aš turiu atsitraukti. Koncertuoti festivalio svečiams norėjome, nes toks mūsų darbo tikslas. Tačiau šįkart pozicijos per stipriai išsiskyrė – nenorime būti cenzūruojami. Tad pasitarę su grupe galime pasakyti, kad mūsų festivalyje Naisiuose nebus.

Grįžęs iš Indijos turiu kvietimą diskusijai apie politinius ir socialinius sprendimus – jeigu po šių mano žodžių šis susitikimas nebus atšauktas.

Su grupe laukia intensyvus pasiruošimas koncertiniam turui – tad klausytojus labai kviečiame pasimatyti jame“, – feisbuke rašė Vaidas Baumila.

Žmonės.lt primena, kad triukšmas dėl šių atlikėjų pasirodymo Naisių festivalyje kilo, nes iki šiol jie aršiai pasisakė prieš „valstiečių ir žaliųjų“ sprendimą apriboti alkoholio prekybą masiniuose susibūrimuose.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai