Naglis Bierancas: „Vieni mato tik tai, kad keikiuosi, kitiems – padedu keisti gyvenimą“

Naglio Bieranco pirmosios knygos pristatymas / Irmanto Gelūno/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Gabrielė Valaitytė
Publikuota: 2019-06-05 20:57
Trečiadienio vakarą prekybos centre „Ozas“ įsikūrusiame knygyne „Vaga“ socialinių tinklų žvaigždė, fotografas, šokėjas Naglis Bierancas pristatė pirmąją savo knygą „ATEITIES ŽMOGAUS FENOMENAS: kaip neknisti sau proto ir džiaugtis gyvenimu“.
„Niekada rimtai negalvojau apie knygą, tačiau mano gyvenimas pastaruoju metu greitai ir kardinaliai keičiasi, todėl sulaukęs Alfo Ivanausko ir visos VMG komandos pasiūlymo išleisti knygą per daug nenustebau, nes pastaruoju metu sulaukiu daug įvairiausių pasiūlymų. Daug jų ir atsisakau. Tačiau VMG chebra aš pasitikiu. Jie yra išleidę ne vieną knygą, žurnalą. Aš esu ne kartą fotografavęs jų leidiniams, o kai pasikalbėjome ir supratome, kad knygai turime tą pačią viziją – nusprendžiau surizikuoti“, – apie knygos kūrybinę pradžią pasakojo N. Bierancas.

Kurdamas knygą N. Bierancas bendradarbiavo net su keliais psichologais: Tomu Lagūnavičiumi ir Rasa Vilniene.

Naglio Bieranco pirmosios knygos pristatymas  / Irmanto Gelūno/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Naglio Bieranco pirmosios knygos pristatymas / Irmanto Gelūno/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Naglio Bieranco pirmosios knygos pristatymas  / Irmanto Gelūno/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Naglio Bieranco pirmosios knygos pristatymas / Irmanto Gelūno/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
„Sugalvojome, kad knyga bus padalyta į dvi puses – mano požiūris į gyvenimą ir psichologo nuomonė. Psichologo komentarai viską, ką aš joje kalbu tarsi sudeda į lentynas. Su Rasa mes dažnai susitikdavome ir ji man užduodavo specialiai man Tomo užrašytus klausimus. Aš jų niekada negaudavau iš anksto, todėl į kai, kuriuos, iš pažiūros į paprasčiausius klausimus man atsakyti buvo labai sunku. Pvz.: – ką man reiškia gėris, ar blogis? Laimė? Norėdamas į juos atsakyti – turi pasikrapštyti po savo vidų, bet neturi laiko ilgai apie tai galvoti ar atsakymų paieškoti kitur, prisigaudyti citatų. Pats jaučiausi, kaip dalyvaudamas psichologo seanse, spaudžiamas į kampą. Su Rasa mes tiek kalbėdavome, kad mūsų pokalbiai nuklysdavo visai kitur. Ji man atvėrė širdį, aš jai atvėriau savąją... Į visus tuos klausimus man buvo įdomu atsakyti pačiam sau. Juk apie tokius dalykus nepagalvoji tol, kol nesusiduri.“, – sakė N. Bierancas.
Naglio Bieranco pirmosios knygos pristatymas  / Irmanto Gelūno/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Naglio Bieranco pirmosios knygos pristatymas / Irmanto Gelūno/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Naglis pabrėžia, kad ši knyga nėra jo biografija ir ne pamokslas, kaip turime gyventi, tai paprasčiausiai – jo požiūris į gyvenimą.

„Vieni žmonės žiūri į mane ir mato tik tai, kad aš keikiuosi, kitiems aš iš dalies padedu keisti gyvenimą. Būtent dėl pastarųjų ir norėjosi išleisti knygą – juk šis dalykas turi didesnę išliekamąją vertę nei socialinis tinklas. Tai nėra mano bioografija, tai tiesiog – požiūris į gyvenimą. Joje aš daug kalbu apie pozityvą ir atvirai pasakoju apie tai, kaip staiga man pradėjo sektis. Apie viską aš kalbu per savo asmeninę prizmę. Puikiai suprantu, kad mano formulė visiems negalioja, bet juk kažkam tai gali ir padėti.


Nenorėjau, kad ši knyga būtų pamokėlė, kaip reikia gyventi. Aš nenoriu nieko mokyti -kiekvienas žinome, kas mums geriausia. Juk mes visi esame skirtingi. Socialiniuose tinkluose aš taip pat esu tik už tai, kad reikia būti savimi. Ne paslaptis, kad daug savo sekėjų inspiravau save pamilti tokį, koks jis yra ir manau, kad ši knyga yra orientuota į jauną žmogų. Galbūt mano patirtis jiems padės patekus į situaciją, kai reikia priimti svarbius sprendimus“, – kalbėjo N. Bierancas.

Kalba, kurio knygoje šneka Naglis – netaisyta, todėl leidinyje galima rasti ir necenzūrinių žodžių, ar tik Nagliui būdingų išsireiškimų.


„Norėjau, kad viskas būtų knygiškai ir gražiai, tačiau VMG chebra mane įtikino, kad žmonės mane mėgsta už tai, koks esu, todėl nusprendėme mane palikti kuo natūralesnį. Tačiau dėl to susilaukiau teigiamos reakcijos iš skaitytojų – žmonės sakė, kad skaitydami šią knygą jie tiesiog girdi mane kalbantį per Instagramą – vadinasi mūsų vizija pasiteisino“, – šypsojosi N. Bierancas.

Naujausi straipsniai