Naglis Bierancas priėmė iššūkį: jungiasi prie lenktynių Palangoje komandos

Naglis Bierancas / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Vasarą prie automobilių lenktynių entuziastų būrio prisijungia vis daugiau žmonių. Savaitgalį Palangoje vyksiančiose „Aurum 1006 km lenktynėse“, kaip ir kasmet, dalyvaus savo srities profesionalai, kuriems kompaniją palaikys automobilių sportui neabejingos žinomos asmenybės. Prie jau trečius metus iš eilės lenktynėse dalyvausiančios „Gera dovana – Emexlogistics.eu“ komandos šiemet prisijungė fotografas, šokėjas Naglis Bierancas. Socialinių tinklų žvaigždė prieš lemiamą kovą Palangoje nusprendė savo jėgas išbandyti už super automobilio vairo Kačerginės Nemuno žiedo“ trasoje.

Pajūryje kasmet vykstančiose „Aurum 1006 km lenktynėse“ aukščiausio lygio profesionalų komandas papildo gerai visuomenėje žinomos asmenybės. Šeštadienį rungtynėse varžysis ir nuomonės formuotojas bei fotografas N.Bierancas. Jis prisijungė prie „Gera dovana – Emexlogistics.eu“ komandos, kurią sudaro patyrę profesionalai.

N.Bierancas jau pratinasi prie pojūčių sėdint lenktyniniame automobilyje. Mat neseniai fotografas Nemuno žiedo trasoje išbandė „Geros dovanos“ super automobilį „Lotus“. Pasak jo, tai buvo nekasdieniška patirtis, kuri visiškai skiriasi nuo įprasto miesto automobilio vairavimo, leidžia kitaip pajusti greitį ir stabilumą, sukibimą su danga. Besidalindamas įspūdžiais jis pasakojo, jog geram lenktynininkui neužtenka tik įgūdžių.

„Šiame super automobilyje nėra taip patogu sėdėti kaip esame įpratę paprastose transporto priemonėse, bet ji suteikia išskirtinę vairavimo patirtį. Supratau, kad lenktynininkui, visų pirma, reikalingas finansinis pagrindas – tai yra įdomus, nepigus užsiėmimas. Taip pat esu įsitikinęs, jog vairavimo profesionalas privalo turėti stiprų atsakomybės jausmą, o jau po to reikalingos visos kitos savybės“, – apie įspūdžius vairuojant lenktyninį automobilį kalbėjo N.Bierancas.

Tuo tarpu ilgametis komandos narys Egidijus Gutaravičius sako, jog profesionaliam lenktynininkui svarbi reakcija, valdymo įgūdžiai ir automobilio techninių savybių išmanymas. Anot jo, prieš sėsdamas į „Lotus“ automobilį, N.Bierancas turėjo mažai žinių apie lenktynių sportą – šis važiavimas jam buvo pirmas.

„Lenktynininkas turėtų pasižymėti budrumu – sugebėti suvaldyti automobilį važiuojant dideliu greičiu. Taip pat jam svarbu mokėti važiuoti minioje. Žinoma, profesionalui privalu išmanyti automobilio technines savybes – juk reikalingos ir teorinės žinios. Su Nagliu važiavome „Nemuno žiede“, kad jis pamatytų, koks jausmas važiuoti „Lotus“ automobilyje“, – įsitikinęs E.Gutaravičius.

Žinomas fotografas už vairo skaičiuoja jau septintus metus. Jis teigia puikiai prisimenantis dieną, kai gavo vairavimo teises ir pabrėžia, jog ši data jam – ypatinga ir simboliška.

„Labai gerai pamenu datą, kuomet išlaikiau praktikos egzaminą. Šie skaičiai man – mieli ir simboliški – 2011-11-11. Džiaugiuosi, jog teorijos ir praktikos egzaminus įveikiau iš pirmo karto. Dabar jau suprantu – viskas nebuvo taip sunku, kaip atrodė“, – šypsosi N.Bierancas.

Didelis greitis lenktyniaujant „Nemuno žiedo“ trasoje N.Bierancui suteikė adrenalino pliūpsnį. Tačiau iššūkių nebijantis nuomonės formuotojas tikina, jog jis – atsakingas vairuotojas. Visgi N.Bierancas teigia, jog kelyje svarbu elgtis atsakingai. Jis įsitikinęs, prieš sėdant už lenktyninio, kaip ir bet kokio kito, automobilio vairo jis nepatartų vieno dalyko – vartoti alkoholio.

„Esu atsakingas vairuotojas, bet ne pavyzdinis. Galėčiau labiau saugoti automobilį ir vengti duobių bei kelkraščių. Pastebėjau, jog turiu neblogą reakciją – spėju sureaguoti į įvykius kelyje, tad ne kartą esu išvengęs susidūrimo vien dėl to, jog greitai sureagavau į tam tikras situacijas. Manau, kelyje esi atsakingas ne tik už save, bet ir kitus“, – pasakoja N.Bierancas.

Super automobilio galią išbandęs „Gera dovana – Emexlogistics.eu“ komandos narys jau spėjo pamėgti šį ekstremalų sportą ir tvirtina, jog mielai iškeistų savo turimą automobilį į lenktyninį „Lotus“.

„Savo automobilį neabejotinai iškeisčiau į „Lotus“. Jau seniai laikas keisti savąjį, tačiau niekaip neišsirenku naujo modelio. Kadangi „Lotus“ jau teko išbandyti, mielai turėčiau jį kaip antrą automobilį“, – juokavo fotografas.

Šokėjas sako mėgstantis ekstremalius išbandymus, o vienas didžiausių šios vasaros iššūkių jam – šuolis su parašiutu. Mat kartą jis jau turėjo galimybę tai padaryti, tačiau kiek išsigandęs ja nepasinaudojo. Dabar šį iššūkį jis įveiktų be didelių pastangų.

„Sėdėti už lenktyninio automobilio vairo – taip pat įdomus išbandymas. Lenktyninę trasą norėčiau įveikti ne tik su profesionalais. Būtų įdomu palenktyniauti su savo mama. Pasižiūrėtume, kas kietesnis. Jos vairavimo bagažas žymiai didesnis nei mano, tikriausiai daug šansų, jog pralaimėčiau, bet stengčiausi nenusileisti. Manau, puikiai praleistume laiką kartu“, – tikino N.Bierancas.

Anot nuomonės formuotojo, ekstremalūs užsiėmimai jam – ne naujiena. Jis pasakoja, jog draugai tai puikiai žino ir gimtadienio proga yra padovanoję šuolį parašiutu ir virve nuo tilto bei šonaslydžio pamoką.

„Man patinka įvairūs ekstremalių pojūčių užsiėmimai, pavyzdžiui, lenktynės ir pabėgimo kambariai, nors poilsis tinginiaujant ant lieptelio man taip pat priimtinas. Visgi mėgstu atrasti naujus dalykus ir veiklas – itin pamėgau vandenlenčių sportą. Be to, šiais metais pirmą kartą nardžiau Lietuvos ežere, skridau parasparniu, lėkiau Nemumo žiede su „Lotus“ automobiliu. Dabar pats laikas pasirodyti ir lenktynėse“, – teigia N.Bierancas.

Žvaigždės susirungė traukos lenktynėse (47 nuotr.)
+41

Skaitykite daugiau