Naftos magnato širdį užkariavusiai Ingai Kozel – sunkūs buvusios žmonos Ashley Kozel kaltinimai

Inga Kozel, Roberto Curran ir Toddas Kozel (dešinėje) / Getty Images nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2016-04-01 09:35
Išsiskyręs su dabar jau buvusia žmona Ashley Kozel (47), amerikietis naftos magnatas Toddas Kozelas (48) vedė lietuvę Ingą (29). Naują žmoną verslininkas apdovanojo prabanga, tuo tarpu A.Kozel tvirtina negalįs sumokėti po skyrybų jai priklausančių milijonų – neturi pinigų. Dėl turto su T.Kozelu besipešanti buvusi jo žmona A.Kozel davė išskirtinį interviu Žmonės.lt.

Amerikiečiai milijonieriai Ashley ir Toddas Kozelai santuokoje pragyveno 18 metų. Porai pasukus skirtingais keliais T.Kozelas ilgai nevienišavo – netruko pamilti vėl.

Savo širdį ir turtus T.Kozelas atidavė lietuvei Ingai Buividaitei – buvusiai verslininko Henriko Pragarausko žmonai.

Santuokos su amerikiečiu naftos magnatu ponia Kozel tapusiai Ingai, matyt, pavydėtų daugelis: susituokus jos gyvenimą užliejo neregėta prabanga, kurioje – aukštuomenės renginiai JAV ir Europoje, skrydžiai privačiu lėktuvu, dizainerių drabužiai, pavydėtinos pažintys, jos valion patikėtas brangus nekilnojamasis turtas.

Kad buvusio vyro dosnumas lietuvei žmonai pykdo A.Kozel, turbūt, natūralu: juk T.Kozelas iki šiol nesumoka jai priklausančių milijonų dolerių.

Bet pasiduoti be kovos A.Kozel nežada: apkaltino buvusį vyrą šeimos turto švaistymu, vengimu sumokėti jai priklausančius pinigus. Savo tiesą amerikietė siekia įrodyti ir JAV, ir Lietuvos teismuose.

Buvusi magnato žmona nepėsčia: abiejų šalių teismams pateikė įrodymų, kad pinigų T.Kozelas, priešingai nei sakosi, turi, o jais mėgaujasi lietuvė Inga.

Ashley Kozel Žmonės.lt davė išskirtinį interviu, kuriame išdėstė savo poziciją konflikte.

„Forty Carrots“ nuotr.
„Forty Carrots“ nuotr.

„Santuokoje buvome pragyvenę 18 metų, kai aš užpildžiau skyrybų dokumentus. Prieš tai galvojau, kad esame labai laimingi, – susilaukėme dviejų mergaičių, kartu buvome taip ilgai“, – Žmonės.lt pasakoja A.Kozel.

Vis dėlto jos gyvenimas su T.Kozelu nebuvo panašus į tą, kuriuo dabar mėgaujasi I.Kozel. „Kai buvome susituokę, Toddas visą dėmesį skyrė verslui ir jo plėtrai, o aš – dukroms. Negyvenome taip, kaip jis gyvena dabar“, – sako ji.

Moteris nelinkusi atvirauti, kodėl nusprendė skirtis: „Skirtis nutariau sužinojusi kelis nemalonius faktus. Matyt, galima sakyti, kad Toddas priėmė kelis prastus sprendimus, po kurių nusprendžiau pradėti skyrybų procesą.“

Naujosios T.Kozelo žmonos Ingos ponia Ashley tikina niekad nemačiusi, paties T.Kozelo teigimu, Ingą jis sutiko jau po skyrybų.

„Apie jų santykius žinojau ilgą laiką, tačiau tik neseniai sužinojau, kad Toddas jai perleidžia turtą. Jis perleidimus atliko be mano žinios, kai mūsų byla buvo nagrinėjama Floridos teisme“, – pasakoja A.Kozel.

Ashley Kozel naudai Floridos teismas priteisė apie 34 milijonus dolerių. „Prašau tik tiek, kiek jis pats buvo sutikęs man sumokėti pagal turto padalijimo sutartį. Ją patvirtino Floridos teismas. Aš tik noriu, kad Toddas laikytųsi pažado savo šeimai, ir paisytų teismo sprendimo“, – sako ji.

Prašau tik tiek, kiek jis pats buvo sutikęs man sumokėti pagal turto padalijimo sutartį. Ją patvirtino Floridos teismas.

Moterį glumina buvusio vyro atsakas, neva jis neturi pinigų: „Jis sako, kad neturi pinigų, bet visi, matantys, kaip jis gyvena, galėtų pasakyti, jog jis tiesiog slepia pinigus, nes nenori laikytis pažado ar paisyti įstatymo.“

Paklausta, ar atsekinėjant vyro galimai nuslėptus turtus, ginčytino turto sąraše atsidūrė ir Lietuvoje esantis turtas, A.Kozel tai patvirtino.

„Kaip suprantu, Inga dalį turto pardavė, pavyzdžiui, automobilius „Bentley“ ir „Range Rover“. Ji taip pat pervedė didelę sumą pinigų į Šveicariją, Lietuvoje jau vykstant teismo procesui. Tačiau Lietuvoje tebėra turto, įskaitant namą ir keletą pastatų. Mano supratimu, Lietuvos teismas uždraudė Ingai ir Toddui perleisti nekilnojamąjį turtą, ir už šį sprendimą esu labai dėkinga“, – teigė buvusi naftos magnato žmona.

A.Kozel neslepia, kad skyrybų procese buvo nustatytos įtartinos finansinės operacijos, kuriomis, jos nuomone, buvo dirbtinai sumažintas T.Kozelo turtas, siekiant apkarpyti buvusiai žmonai teksiančią dalį.

Paklausta, ar šiose finansinėse operacijose aptikta ir dabartinės naftos magnato žmonos pėdsakų, ji atsakė teigiamai.

„Taip, Inga figūruoja sandorių grandinėse. Tiksliai nežinau, kiek pinigų ji gavo, tačiau manome, kad tai buvo milijonai dolerių“, – skaičiavo A.Kozel.

Šiuo metu T.Kozelas savo gyvenamąją vietą deklaravęs Lietuvoje. A.Kozel nežino, kodėl. „Nepamenu, kada tai sužinojau. Lietuvos teisinė sistema yra labai rimta ir efektyvi, taigi jo sprendimas atvykti į Lietuvą jam nepadėjo“, – sako ji.

Manau, kad Toddas ilgainiui supras, kad turi paisyti įstatymo ir savo pažadų šeimai. Jei jis pats nepadarys, teismai Lietuvoje ir JAV privers jį tai padaryti.

Esama situacija A.Kozel privertė nusivilti buvusiu vyru: „Aš laiminga, nes koncentruojuosi į savo vaikus, savo šeimą, labdaros projektus. Apmaudu, kad Toddas negerbia savo įsipareigojimų šeimai ir jų nevykdo savo valia.“

Tuo tarpu ji stengiasi gyventi nepaisydama šių nemalonumų. „Svarbiausias dalykas mano gyvenime yra dukros ir siekis užtikrinti, kad jos džiaugtųsi laiminga vaikyste ir užaugtų su kilniomis vertybėmis. Man pavyksta atsiriboti nuo teisinių procesų ir koncentruotis į tai“, – tikina.

Kaip ji įsivaizduoja šios istorijos baigtį? „Manau, kad Toddas ilgainiui supras, kad turi paisyti įstatymo ir savo pažadų šeimai. Jei jis pats nepadarys, teismai Lietuvoje ir JAV privers jį tai padaryti. Kai visa tai baigsis, tikiuosi, kad jis ir Inga gyvens laimingą ir sveiką gyvenimą kartu“, – pokalbį baigė A.Kozel.

Lietuvoje A.Kozel atstovauja advokatas dr. Vytautas Šulija iš advokatų profesinės bendrijos „Šulija Partners Law Firm Vilnius“, o T.Kozelo interesus gina advokatų kontora „Ellex“, vadovaujama Rolando Valiūno.

Žmonės.lt
Temos:
Šeima Aktualu

Naujausi straipsniai