Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų iškilmes bus galima stebėti tiesiogiai

Eglė Daugėlaitė / Vytenio Radžiūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-22 11:39
Šiandien Valdovų rūmuose bus surengta Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų įteikimo ceremonija. Renginį vesianti žurnalistė, laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėja Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė mano, kad žmogaus teisės, sritis, kurioje ir bus pagerbti laureatai, turėtų būti svarbios kiekvienam – juk visi jaučiame norą laisvai rinktis, kaip tvarkyti savo gyvenimus.

Manau, kad jos yra labai artimos ir svarbios kiekvienam, nes su jomis susiduriame kasdien. Kad ir elementarus žurnalistinio darbo pavyzdys: kasryt ateina į laidą svečiai, mes svarstome įvairius dalykus – nuo techninių detalių, kaip įvardinti pareigybes (jos pagal lietuvių kalbos taisykles pateikiamos tik vyriška gimine) iki visiškai globalių klausimų, kurie kelia nerimą ir kuriais norisi kalbėti.

Prieš 2 metus E. Daugėlaitė dalyvavo iniciatyvoje„Išgirsti“, pernai laimėjusioje Nacionalinių lygybės apdovanojimų Vaivorykštės kategorijoje. Kodėl „Labo ryto“ vedėja nusprendėte prisijungti? „Galbūt dėl to, kad pažįstu daug LGBT bendruomenės narių – turiu draugų, pažįstamų, kolegų. Galbūt todėl, kad buvau auklėjama priimti visus, o galbūt dėl pasirinktos specialybės... Man nesunku pasidalyti patirtimi. Puikiai suprantu, kad bet koks viešumas yra žingsnis laisvėjančios visuomenės link. Kodėl gi nepadėjus laužyti stereotipų, nusistatymų ir baimių? Jeigu tavo pastebėjimai gali pagelbėti, tai man visiškai nesunku skirti tam laiko. Pati buvau tik tos kampanijos priedas, joje pasakotos daug skaudesnės ir atviresnės istorijos“, – sako E. Daugėlaitė.

Kovo 1-15 dienomis vyko balsavimas, kurio metu buvo renkamos iniciatyvos, labiausiai prisidėjusios prie lygybės ir įvairovės temų sklaidos. Žmonės ir jų projektai už 2017 metų nuopelnus bus apdovanoti 8 kategorijose:

  1. Lyčių lygybės apdovanojimas.
  2. Įveiktos kliūties apdovanojimas.
  3. Vaivorykštės apdovanojimas.
  4. Atviros visuomenės piliečio apdovanojimas.
  5. Apdovanojimas „Geriausias amžius – mano amžius“.
  6. Tautų dialogo apdovanojimas.
  7. Religijų ir įsitikinimų įvairovės apdovanojimas.
  8. Metų proveržio apdovanojimas.

Nugalėtojai paaiškės šį vakarą transliacijos iš Valdovų rūmų metu. Laureatai išrenkami visuomenės balsus sudėjus su ekspertų komisijos vertinimu. Komisiją sudaro atstovai iš Atviros Lietuvos fondo, Britų tarybos Lietuvoje, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, Nacionalinio lygybės ir įvairovės forumo, Seimo Žmogaus teisių komiteto, Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje, Užsienio reikalų ministerijos.

Sausio mėn. vykusios atrankos metu visuomenė iš viso pateikė 200 pasiūlymų, iš kurių komisija išrinko 24 iniciatyvas.

Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu. Šiemet prie apdovanojimų organizavimo prisideda Atviros Lietuvos fondas, Britų taryba Lietuvoje, Norvegijos Karalystės ambasada ir Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Tiesioginė renginio transliacija – 17:30 val. per LRT Kultūrą ir LRT.lt.

Žmonės.lt

Temos:

Aktualu

Naujausi straipsniai