Nacionalinis dramos teatras naują sezoną pradėjo spektaklio „Didis blogis“ premjera

Kostas Smoriginas ir Dalia Brenciūtė, Julija Janus ir Stasys Baltakis, Marius Ivaškevičius, Paulius Kovas ir Nijolė Narmontaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-09-23 19:05
Trečiadienio vakarą Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) scenoje įvyko spektaklio „Didis blogis“ premjera. Tai – tarptautinį pripažinimą pelniusio vengrų režisieriaus Árpádo Schillingo ir dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus bendras darbas, kurį įvertinti panoro gausus žiūrovų būrys. Spektaklio premjera pradėtas 76-asis teatro sezonas.

Savo akimis išvysti režisieriaus Árpádo Schillingo ir dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus bendradarbiavimo rezultatą panoro ir žinomi žmonės – kultūros, meno, politikos atstovai. 

Tarp jų – aktoriai, režisieriai, dramaturgai: Dalia Brenciūtė ir Kostas Smoriginas, Nijolė Narmontaitė, Marius Ivaškevičius, Martynas Budraitis, Gintaras Varnas, Gytis Ivanauskas, Kristijonas Vildžiūnas ir Uljana Kim, taip pat dizainerės Sandra Straukaitė ir Julija Janus, Mados namų „Cantas“ vadovė Jolanta Mikalajūnienė ir kiti. 

Apie spektaklį „Didis blogis“

Spektaklio „Didis blogis“ kūrėjai darbą apibūdina glaustai – tai spektaklis apie karo nuojautą ir tai, ką kiekvienas jaučiame, bet nedrįstame sau pripažinti.

„Sudėtinga surasti vieną karo priežastį. Šiuo spektakliu bandysime kalbėti apie žmoguje vykstantį karą: iš kur jis, kas jį sukelia, kur jo šaknys ar jis instinktyvus?“ – sako spektaklį psichologinei kelionei prilyginantis režisierius Á.Schillingas.

„Didį blogį“ drauge su režisieriumi ir dramaturgu M.Ivaškevičiumi kuria įvairi aktorių komanda: Diana Anevičiūtė, Dainius Gavenonis, Jevgenija Gladij, Gytis Ivanauskas, Vaiva Mainelytė, Valentinas Masalskis, Vitalija Mockevičiūtė, Martynas Nedzinskas, Valentinas Novopolskis, Rasa Samuolytė, Nelė Savičenko, Beata Tiškevič-Hasanova.

Šie aktoriai buvo atrinkti per atranką, kurioje dalyvavo arti 70 žmonių.

Likus savaitei iki premjeros spektaklio kūrėjai pasidalijo samprotavimais, emocijomis bei lūkesčias – iš savęs ir žiūrovo.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai