Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalas: paaiškėjo, kas atstovaus Lietuvai šiais metais Lisabonoje

Ieva Zasimauskaitė / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-11 21:06
Kovo 11 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje dėl kelialapio į „Eurovizijos“ dainų konkursą kovojo Ieva Zasimauskaitė, Paula Valentaitė, grupė „The Roop“, Jurgis Brūzga, Kotryna Juodzevičiūtė ir Monika Marija. Komisijos ir žiūrovų sprendimu į „Euroviziją“ šiais metais vyksta Ieva Zasimauskaitė.

Sekmadienio vakarą, LRT tiesioginiame eteryje, žiūrovai gali matyti ne tik finalinius nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvių pasirodymus, bet ir svečių, pakviestų būtent šia proga, atliekamus kūrinius.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Vakarą iškilmingai pradėjo grupė SKAMP drauge su Bjelle ir Kazimieru Likša. Kovo 11 dienos proga jie atliko dainą apie laisvę. Sveikinimo kalbą į sceną buvo pakviestas sakyti Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

„Siūlau visiems nepamiršti gegužės mėnesį būti aktyviems ir balsuoti. Pasidarome geriausią šimtmečio dovaną – laimėkime „Euroviziją“, – kalbėjo V. Matijošaitis.

Pirmasis svečias iš užsienio šiandien– islandas Ari Ólafsson. Šis vyras savo šaliai atstovaus Lisabonoje vyksiančiame konkurse. Islandija buvo pirmoji 1990 metais pripažinusi Lietuvos nepriklausomybę, tad šios šalies atstovas sutiktas itin šiltai, o jo pasirodymas buvo ir kiek simbolinis mūsų šaliai svarbią dieną.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Šiandien komisijoje – muzikos žurnalistas Ramūnas Zilnys, tautos atstovė, muzikos mokytoja Milda Adomaitienė, aktorius Vytautas Rumšas Jaunesnysis, tinklaraštininkė ir dainų autorė Dovilė Filmanavičiūtė, atlikėjas Sasha Song, teatro režisierė Dalia Ibelhauptaitė ir muzikos prodiuseris Leonas Somovas.

Pirmoji šį vakarą dainą „Truth“ atliko muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtoja Monika Marija.

„Visi nuėjote didelį kelią, todėl šiandien aš sakysiu komplimentus. Galbūt, galvoju, kad, jei Monika Marija turėtų kūrinį, kuris būtų parašytas būtent jai, jos balsui -viskas nuskambėtų dar kitaip", – kalbėjo R. Zilnys.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Vyras padrąsino merginą sakydamas, jog jeigu ši šiandiena nugalės – Lietuva turės kuo didžiuotis.

Po Monikos Marijos į sceną žengė tame pačiame projekte išpopuliarėjusi Kotryna Juodzevičiūtė. Antrą kartą nacionalinėje atrankoje laimę bandanti mergina šį vakarą atliko daugumos simpatijas jau spėjusį pelnyti kūrinį „That Girl".

Kaip pastebėjo žurnalistas Orijus Gasanovas, balsuojant tik jaunajai auditorijai, ši daina vienareikšmiškai taptų lydere, o pati Kotryna galėtų drąsiai krautis lagaminus į Lisaboną.

Internetu lietuvių išrinkta komisijos narė Milda Adomaitienė Kotrynai linkėjo nenusiminti, jei pralaimės. Moteris pagyrė jos grupę ir visą pasirodymą. Jai pasirodė, kad Kotrynos šou scenoje buvo panašus į JAV superžvaigždės Bruno Marso.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Po grupės THE ROOP pasirodymo nesusilaikė komisijos narė D. Filmanavičiūtė. Jai be galo patiko kūrinys. Moteris pastebėjo, kad Vaidoto Valiukevičiaus ir grupės daina „Yes, I Do" įsimena. Net kelios dienos po ji neiškrenta iš galvos. Dainų kūrėja Vaidotui linkėjo didžiausios sėkmės.

Po jauniausios dalyvės Paulos Valentaitės pasirodymo, Kaune susirinkusi publika šėlo. Muzikos mokytoja Milda Adomaitienė džiaugėsi, jog Paula vienu metu šoka ir dar neįtikėtinai dainuoja. Tuo tarpu Leonui Somovui pritrūko energijos. Tačiau jis pastebėjo, kad merginos vokalas – itin stiprus. Muzikos prodiuseris sakė neabejojantis, kad ir didžiojoje scenoje dėl jos kūrinio atlikimo jis nė kiek nebijotų.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Jurgis Brūzga šį vakarą į sceną žengė su didžiuliu pasitikėjimu. Charakteringas atlikėjo pasirodymas sulaukė begalės komisijos liaupsių.

„Vizualumo prasme, tai išbaigčiausias darbas iš visų vakaro pasirodymų. Man labai patinka jūsų visuma. Daina labai energinga ir įsimintina. Balsuosiu už jus", – kalbėjo Dalia Ibelhauptaitė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

„Arena ne veltui ošia, puiki aranžuotė, skanios spalvos. Jurgi, jūs turite 7 taip", – susižavėjęs gyrė J. Brūzgą Vytautas Rumšas Jaunesnysis.

Paskutinioji pasirodė Ieva Zasimauskaitė, komisijai jos pasirodymas taipm pat labai patiko.

Ramūnas Zilnys gyrė atlikėją, jo manymu, ne visiškai įspūdingam kūriniui suteikusią gyvybę ir padariusią jį nuostabiu.

Po Ievos pasirodymo Kauno „Žalgirio" arenoje netrūko ovacijų, o atlikusi dainą, kaip ir praėjusį kartą I. Zasimauskaitė netvardė ašarų.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Pirmiausia buvo paskelbti žiūrovų ir radijo klausytojų balsai. Paskutinioji liko Paula su 1160 balsų, o pirmąją vietą žiūrovai skyrė Ievai Zasimauskaitei. Komisijos nuomonė šiek tiek išsiskyrė. Ievai jie davė antrąją vietą, jų nuomone, pirmosios vietos buvo vertas Jurgis Brūzga. Susumavus šio vakaro balsus Ieva vis dėl to išplėšė pergalę. Ji šiais metais vyksta į Lisaboną.

Dar prieš nacionalinės atrankos finalą I. Zasimauskaitė portalui ŽMONĖS.lt davė atvirą interviu. Jį galite skaityti ČIA.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai