Nacionalinėje dailės galerijoje skambėjo eilėraščiai – Indrė Valantinaitė pristatė poezijos knygą „Trumpametražiai“

Nacionalinėje dailės galerijoje skambėjo eilėraščiai – Indrė Valantinaitė pristatė poezijos knygą „Trumpametražiai“ / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-21 10:57
Trečiadienio vakarą poetė ir žurnalistė Indrė Valantinaitė artimiausius draugus ir bičiulius pakvietė į Nacionalinės dailės galerijos kino teatrą, kuriame pristatė jau trečiąją poezijos knygą „Trumpametražiai“. Žinoma poetė atliko keletą dainų, kurioms akomponavo pianistas Kęstutis Pavalkis ir kvietė susirinkusius svečius į poezijos knygos personažus pažvelgti pro savo vaizduotės ekraną.

Renginyje taip pat dalyvavo Marija Palaikytė, Vytenis Pauliukaitis ir Eugenijus Skerstonas, verslininkas Tomas Kučinskas su žmona Lina ir kiti svečiai.

Iki pusšimčio eilėraščių, parašytų nuo antrosios knygos „Pasakos apie meilę ir kitus žvėris“ pasirodymo, sugulė į leidyklos „Alma littera“ išleistą poezijos knygą „Trumpametražiai“. Ši knyga – tai trumpų, eiliuotų istorijų rinkinys.

„Ši knyga – lyg viešbutis, kurio kambariai išnuomoti labai skirtingiems atvykėliams, o fojė juos pasitinka nuolat skambanti David Bowie daina „Changes“. Pastebėjau, kad laimingiausi iš mūsų yra tie, kurie geba lengvai prisitaikyti prie pasikeitusių situacijų ir suvokia visa ko laikinumą. Todėl ši knyga – ir mano pačios mokymasis pasiruošti bei priimti neišvengiamus pokyčius. Ji žymi mano atsisveikinimą su idealizmu“, – pasakoja I. Valantinaitė.

Naujame poezijos rinkinyje autorė kviečia skaitytoją į įsivaizduojamą kino teatrą, kuriame galima iš šono stebėti personažus savo vaizduotės ekrane. Aksominis knygos viršelis primena jausmą, kai kino teatre žiūrėdami filmą liečiame šia medžiaga aptrauktas kėdes.

„Trumpametražiai“ – trečioji poetės knyga, kuri stiliumi nors ir jungiasi su ankstesne autorės kūryba, tačiau joje juntamas subtilus tematikos kitoniškumas.

„Pirmoji knyga „Žuvim ir lelijom“ buvo gana erotiška. Ji atspindėjo tiek mano dvasinio, tiek fizinio brendimo ir atradimų laikotarpį, todėl ją lyginu su savo mergautiniu kambariu. Antroji, „Pasakos apie meilę ir kitus žvėris“ – tarsi himnas moteriškumui, o trečioje susitelkiu į mums suteiktą stebuklingą gebėjimą per savo gyvenimą nugyventi net kelis gyvenimus“, – sako poetė.

Naujoji knyga susideda iš trijų skyrių – eilėraščiai seka vienas po kito ir tarpusavyje glaudžiai persipina. „Norint šioje knygoje galima įžvelgti istorijos tęstinumą, tačiau aš savo kūrinius matau kaip atskirus ir savarankiškus. Pirmoje dalyje kalbama apie gyvenimo stebuklus, įkvėpimo grožį ir viso to kainą. Antroje galima sutikti daugiausia įvairiausias meilės stadijas išgyvenančių personažų, o trečioje prisiliečiu prie netekties temos“, – teigia I. Valantinaitė.

Indrė Valantinaitė – poetė, žurnalistė ir dainininkė, atlikusi vaidmenis G. Kuprevičiaus miuzikle „Ugnies medžioklė su varovais“ ir R. Radzevičiaus roko operoje „Saulės žemė“. Baigė Kauno jėzuitų gimnaziją, o vėliau mokėsi Kultūros vadybos ir politikos Vilniaus universitete bei Vilniaus dailės akademijoje. Rašė straipsnius įvairiuose laikraščiuose ir žurnaluose. 2006 metais laimėjo Rašytojų sąjungos rengiamą pirmos knygos konkursą ir išleido pirmą savo eilėraščių rinkinį. Ilgą laiką internetinėje televizijoje „Penki TV“ kūrė ir vedė autorines laidas „Kultūra“ ir „Užkulisiai“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Estetinės medicinos specialistė Jolanta Dičkienė / Reklamos užsakovo nuotr.

Reklama

Vaikas ir pinigai

Reklama