Nacionalinė „Eurovizijos“ atranka: kurie dainininkai kovos dėl teisės atstovauti Lietuvai?

Šalies dainininkai svarsto, ar dalyvauti „Eurovizijos“ atrankoje / Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Viktorija Navickaitė
Publikuota: 2013-11-13 06:06
Nors nacionalinė „Eurovizijos“ atranka numatoma tik metų pabaigoje, konkursinės aistros muzikantų gretose jau liepsnoja. Dalyvauti ar nedalyvauti – štai koks klausimas sukasi jų galvose, ir nors iki paraiškų dalyvauti atrankoje pateikimo termino pabaigos liko vos dvi dienos, apsispręsti suspėjo dar ne visi.

Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje šįmet – nauji vėjai. Nuo šiol paraiškas dalyvauti atrankoje atskirai gali teikti ir atlikėjai, ir dainų autoriai. Atlikėjai šįkart turi įsipareigoti atlikti nebūtinai tik savo pageidaujamą, bet ir atrankos rengėjų jiems parinktą kūrinį, o paraiškas teikiantys kūrinių autoriai turės sutikti su jų dainai atlikti konkurso rengėjų parinktu atlikėju.

Dar viena atrankos naujovė – konkursas vyks keliais etapais. Po pirminės konkurso rengėjų atrankos į nacionalinę atranką patekę atlikėjai pirmiausia prisistatys LRT žiūrovams atlikdami nekonkursinius kūrinius penkių koncertų metu nuo gruodžio 21 iki sausio 18 dienos. Iš jų bus atrinkti šeši, dalyvausiantys finaliniame etape. Nacionalinės atrankos finalą numatoma surengti vasario mėnesį. 

Žmonės.lt antradienį rašė, kad laimę „Eurovizijos“ atrankoje bandys „Pop Ladies“, o šįkart domisi, kurie iš nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje anksčiau pasirodžiusių dainininkų į sceną ketina lipti ir šįkart. 

Nors dainininkas Linas Adomaitis pernykštėje atrankoje laikytas vienu iš favoritų (tiesa, į finalinį trejetą, iš kurio komisija ir išrinko šalies atstovą, jis nepateko), šiais metais atrankos scenoje jis nedainuos.

„Tiesiog metų pradžioje turiu kitų planų, kurių negaliu atskleisti. Jie man trukdytų pačiam pasirodyti atrankoje“, – portalui Žmonės.lt sakė dainininkas. Vis dėlto konkurse jis ketina dalyvauti kaip dainų autorius – kitiems atlikėjams siūlys dainuoti savo kurtus kūrinius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kaip dainų autorius ketina pasirodyti ir Edgaras Lubys – kadaise jis taip pat pats mėgino išvykti į didįjį „Eurovizijos“ konkursą, ir iki pergalės nacionalinėje atrankoje jam trūko nedaug. „Toje scenoje savęs nematau, bent jau dabar“, – apie dainavimą „Eurovizijoje“ sakė muzikantas. 

Nacionalinėje atrankoje šįmet dalyvauti neketina ir pernai tik per plauką į didįjį konkursą neišvykusi Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep. Tąkart ji pateko į finalininkų trejetuką, tačiau vietą konkurse užleido Andriui Pojaviui. 

„Eurovizija“ buvo tikrai labai graži mano muzikinio gyvenimo akimirka, davusi daug patirties, daug jaudulio, daug naujų veidų. Tačiau šis konkursas nebuvo ir vis dar nėra mano prioritetas. Šiuo metu aš įrašinėju savo solinį albumą, tai man svarbiausia.  Niekada nesakau niekada, bet man atrodo, kad viską, ką galėjau, iš to konkurso jau pasiėmiau. Tad galiu nebent palinkėti drąsos ir stiprybės tiems, kuriuos velnias į tą galerą nuneš“, – portalui Žmonės.lt sakė ji. 

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pateikti paraišką dalyvauti atrankoje svarsto ir Neringa Šiaudikytė – iki finalo pernai ji atrankoje nenukeliavo, bet komisijos buvo įvertinta puikiai: juk ir graži, ir balsinga yra. Tik ar tikrai dalyvaus, ji nėra tikra – minčių turi, apsispręsti ketina per likusias dienas. 

Nacionalinė „Eurovizijos“ atranka dainininkei Julijai Jegorovai pernai baigėsi skandalu – ji pati pasitraukė iš konkurso po to, kai paaiškėjo, kad jos daina pažeidžia atrankos reikalavimus: užsienio prodiuserių jai sukurtas kūrinys paaiškėjo esąs skambėjęs seniau, o konkurse galima dainuoti tik naujas dainas. Šįmet J.Jegorova bandys atsigriebti. 

„Julija konkurse dalyvaus, nes nori įrodyti, kad pernai įvyko nesusipratimas. Ji vis dar yra puiki vokalistė, turinti nuostabų balsą ir charizmą“, – komentavo jos vadybininkas Anatolijus Chudoba. 

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Dainininkė Ieva Zasimauskaitė pernykštėje atrankoje dainavo kartu su Gabrieliumi Vageliu, šįmet vėl svarsto, ar verta konkurse bandyti jėgas. „Paraiškos dar nenusiunčiau, bet planuoju tai padaryti.  Gąsdina pakitusios taisyklės – tikrai baugina. Norėčiau dainuoti viena“, – kalbėjo mergina. 

Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje prieš dvejus metus išgarsėjęs dainininkas Artūras Žabas-Beissoul pernai taip pat mėgino jėgas konkurse. Tačiau trečią kartą į tą sceną jis lipti nebenori: „Ne mano muzika, ne mano žmonės, ne mano erdvė ir ne mano reikalas“, – sakė jis. Paklaustas, kodėl tada nacionalinėje atrankoje dalyvavo pernai ir užpernai, žodžių į vatą jis nevyniojo. „Buvau durnas, bet iš klaidų mokytis reikia“, – nusijuokė. 

„Anketą siųsti tikrai ketinu, tačiau ar likimas man bus palankus ir leis dalyvauti, pamatysim. Nors minčių dėl dalyvavimo buvo visokių, tačiau manau, kad šiais metais pasikliausiu savimi ir šauniosios su manimi dirbančios komandos  jėgomis – dalyvausiu viena. Kūrinį taip pat nusižiūrėjome, bet kadangi vis gimsta naujos melodijos ir tekstai, niekada negali žinoti, kurią iš dainų galutinai pasirinksim“, – portalui Žmonės.lt sakė nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje žiūrovams jau matyta Berta Timinskaitė. 

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Rūta Ščiogolovaitė prieš kelerius metus būtų galėjusi vadintis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos veidu – ji nesyk dalyvavo konkurse, tačiau jo taip niekad ir nelaimėjo. Galop, rodos, dainininkei atsibodo: šįmet ji nedalyvaus konkurse, svarsto, kad galbūt ten kojos nebekels niekada. 

„Prieš kelerius metus priėmiau tokį sprendimą ir kol kas jo nesiruošiu keisti. Jau pabuvau ten, gana. Šįmet tikrai nedalyvausiu. Niekada negalima sakyti niekada, tačiau galbūt nedalyvausiu ten ir ateityje“, – sakė R.Ščiogolovaitė. 

Dvejojanti portalui Žmonės.lt tikino esanti ir Monika Linkytė – nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje ji pasirodė dvejus pastaruosius metus iš eilės, o šįmet dalyvauja projekte „Lietuvos balsas“, tad nėra tikra, ar jai pavyktų suderinti abu konkursus. „Dabar man svarbiausias yra „Lietuvos balsas“, – sakė mergina.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Žmonės.lt