N.Pareigytė – apie blogiausią staigmeną mamai, „69 danguje“ narių patarimus ir šeimos pagausėjimą

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė su dukra / Vyginto Skaraičio ir Eglės Liepos nuotr.
Justė Juškevičiūtė, Žmonės.lt
Šaltinis: Žmonės
AA

Dainininkės, renginių vedėjos Nijolės Pareigytės-Rukaitienės ryšys su devynmete dukra Patricija – ypatingas. Grupės „69 danguje“ narė su savo mergaite mėgaujasi ne viena bendra veikla – jos kartu ir piešia, ir sportuoja, o ir į bažnyčią drauge keliauja. Nijolė neslepia – tikėjimas itin svarbus jos šeimai, tad džiaugiasi dukrai be daugybės kitų vertybių perdavusi ir šią dovaną. Juk būtent tikėjimą stebuklu pačiai Nijolei įkvėpė jos mama. „Kaip gera, kai visa tai keliauja iš kartos į kartą“, – sako ji.

Portalui Žmonės.lt atlikėja pasakoja apie savo vaikystę, mamiškus „69 danguje“ pokalbius, dukros talentus ir mintis apie šeimos pagausėjimą.

Vos paskambinus pasikalbėti apie motinystę, N.Pareigytės-Rukaitienės pasisveikinimą palydi šypsena – pokalbis privers padaryti pertrauką tarp sodo darbų. „Labai gerai. Jau reikia trumpos pertraukos, nes prisipirkau Lenkijoje augaliukų, tai dabar sodinu ir sodinu. Matot, aš didelė sodininkė“, – sulaukusi Žmonės.lt skambučio su šypsena žodžius išberia ji.

Sodininkystę N.Pareigytė-Rukaitienė pamini ne veltui – meilę gamtai ir augalams jai perdavė būtent mama. Nijolė pasakoja, kad dar tuomet, kai ji buvo paauglė, jos šeima netoli Klaipėdos turėjo sodelį, kuriame augo viskas – nuo rožių iki pomidorų ir agurkų. Atlikėja juokiasi, kad tuomet knaisiotis darže mažiausiai norėjosi – juk širdis verždavosi laiką leisti su bendraamžiais. Bet, rodos, sodo darbai galiausiai rado kelią ne tik į Nijolės mamos, bet ir į jos pačios širdį. 

„Nors tą sodą pardavėme, bet tėvai vis vien turi šiek tiek žemės, tai toliau augina ir gėles, ir daržoves. Aš vis nuvažiuoju pagelbėti mamai prie ūkio darbų, o ir pati aplink savo namus vis noriu ką nors pasodinti. Matyt, genai kalti – persidavė ir man. Kaip sakoma, jeigu esi obuolys, tai nebūsi kriaušė“, – geros nuotaikos nestokoja dainininkė.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Asmeninio albumo nuotr.

Prakalbusi apie neseniai praėjusią Motinos dieną, N.Pareigytė-Rukaitienė prisimena, kad vaikystėje pirmąjį gegužės sekmadienį savo mamai dovanodavo gėlių puokštę. Nijolė juokiasi, kad nors kieme visuomet augdavo nuostabių gėlių, kaimynų darželyje jos vis tiek būdavo „gražesnės“. „Būdavo kartais nuskini vieną žiedą ir, žiūrėk, jau gauni kibirą vandens ant galvos“, – juokiasi pašnekovė.

Vis dėlto Nijolė atskleidžia jau keletą metų mamai puokščių nedovanojusi. Anot pašnekovės, nors jos mama dievina augalus, pyksta sulaukusi vienos staigmenos – jei dukra į namus atkeliauja su skintomis gėlėmis. 

„Jei atvykstu su puokšte, tai mamai yra blogiausia staigmena. Mama tik pyktelėjusi sako: „Kodėl leidi pinigus? Gi pati turiu gėlių“. Aišku, būdavo, kad vis tiek dar kurį laiką bandydavau nustebinti gėlėmis, bet viskas užsibaigdavo taip pat. Galiausiai nutariau, kad gana dovanoti puokštes“, – su portalu Žmonės.lt šypsodamasi dalijasi atlikėja, ir šiemet mamai nusprendusi nedovanoti gėlių.

Vietoje gėlių Nijolei teko paieškoti kitų dovanų idėjų, tačiau minčių N.Pareigytei-Rukaitienei tikrai nestinga. Atlikėja puikiai žino, kokios dovanos mamą pradžiugina. „Visuomet vežu vitaminus, gerą kosmetiką, šampūnus, ampules... Stengiuosi dovanoti tokias dovanas, kurių mama pati neišrinktų – aš juk išbandžiusi daug kosmetikos priemonių, tad stengiuos surasti tai, kas jai tiktų geriausiai. O ir mama pati kartais užsimena, ko norėtų“, – pasakoja dainininkė. 

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Adam Aleksejėvič nuotr.

Nijolės dukra – „tiksliukė“

Nors N.Pareigytės-Rukaitienės mama puokščių pirmąjį gegužės sekmadienį gauti nepageidauja, dainininkė nusijuokia – ją pačią gėlės tikrai pradžiugina. O ir devynerių dukra Patricija mėgsta mamą džiuginti be jokios progos ir gėlėmis, ir savo piešiniais. 

„Kartais grįžta namo su staigmenomis be jokios progos. Labai miela, – apie mamišką kasdienybę šypsodamasi pasakoja ji. – Bet aš nesusikoncentruoju į jokias staigmenas. Man užtenka, kad Patricija mane apkabina, pabučiuoja, kad gerai mokosi, kad nebijo papasakoti to, kas jai svarbu.“

N.Pareigytė-Rukaitienė džiaugiasi, kad jos ryšys su devynmete Patricija – labai artimas. O ir nieko keisto – Nijolę su dukra vienija ne viena bendra veikla. Anot dainininkės, jos kartu ir piešia, ir sportuoja...

„Su Patricija einame ir į bažnyčią. Man svarbu, kad ji suprastų, jog stebuklas egzistuoja, kad žinotų tikėjimo reikšmę ir kad jį jaukintųsi nuo pat mažens. Žinoma, būna kartais, kai Patricija patingi eiti į bažnyčią, sako, mama, o gal pailsėkime, bet mes pasikalbame ir nutariame, kad reikia. Aišku, tai nėra ją labiausiai džiuginantis užsiėmimas, bet ne viskas gyvenime yra tik tai, kas mums patinka. Tai viena iš svarbių pamokų“, – pasakoja devynmetės Patricijos mama.

„Mane tėvai lygiai taip pat pratino eiti į bažnyčią, tad man tai tapo svarbu. Pasaulyje daug dalykų, už kuriuos reikia pasimelsti, todėl ir pratinu Patriciją išlaikyti tą tikėjimą. Ji lanko ir Kauno sakralinės muzikos mokyklą, neseniai priėmė Pirmąją Komuniją“, – priduria pašnekovė.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė su dukra / Asmeninio albumo nuotr.

Tiesa, ne vieną bendrą veiklą su dukra suradusi dainininkė pastebi, kad Patriciją domina kiek kiti dalykai, nei ją pačią domino vaikystėje. Pasak pašnekovės, devynmetė Patricija – tiksliukė, o N.Pareigytė-Rukaitienė nuo mažens norėjo būti scenoje.

„Nemanau, kad Patricija seks mano pėdomis. O aš jos ir neskatinu – jai patinka visai kiti dalykai. Aš, kai buvau vaikas, labai norėdavau muzikuoti o ir tai daryti pradėjau būdama vos trejų. Visada žinojau, kad mano gyvenimas bus susijęs su muzika, tai ir grojau, ir dainavau, ir šokau... O Patriciją ši veikla ne tiek džiugina, bet už tai jai labiau patinka matematika, ji turi puikų loginį mąstymą. Galbūt ji bus architektė, nes mėgsta žaidimus, kur reikia kurti namus, interjerą… Nežinau, laikas parodys, kuo ji norės būti“, – mintimis dalijasi grupės „69 danguje“ narė.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė su dukra Patricija / LRT nuotr.

Su „69 danguje“ narėmis keičiasi motiniškais patarimais

N.Pareigytė-Rukaitienė atskleidžia, kad patarimų, kaip auklėti savo dukrą, dažniausiai ieško knygose. Visgi grupės „69 danguje“ narė neslepia, kad su kolegėmis – Karina Krysko, Goda Alijeva ir Ingrida Martinkėnaite – nevengia apsikeisti motiniškais patarimais. O ir nieko keisto – moterų draugystė trunka kone dvidešimt metų!

„Dabar viską aptariame – nuo mitybos, auklėjimo iki to, kaip kalbėti su vaikais tam tikrais klausimais. Tuo labiau, kad Ingrida turi vyresnę dukrą Mariją, tai labai praverčia jos patarimai. Tų mamiškų kalbų tikrai būna ir jų reikia“, – pasakoja pašnekovė.

Tiesa, juokiasi Nijolė, dar prieš 15 metų, kai Ingrida susilaukė pirmagimės Marijos, motiniški reikalai kitoms grupės narėms nelabai rūpėjo. N.Pareigytė-Rukaitienė šypsosi – prireikė laiko subręsti.

„Prisimenu, anksčiau Ingrida bandė pasakoti apie tas savo patirtis, o mes norime kalbėtis apie diskotekas, apie jaunatvišką gyvenimą, kur ir į kokį pasimatymą nueiti. Dabar, kai jau pačios turime vaikų, tai visai kitomis akimis žiūrime į gyvenimą. Jau dabar visos pliurpiame, dalijamės, – juokiasi ji. – Iš tiesų, faina, kad visos esame mamos ir galime pasitarti, kaip užauginti savo vaikus gerais žmonėmis.“

„69 danguje“

Nors dažnas įsivaizduoja, kad noras užauginti vaikus gerais ir atsakingais žmonėmis yra neatsiejamas nuo griežtumo, Nijolė savęs reiklia mama nelaiko. „Aš esu atlaidi, bet tik iki tam tikros ribos. Iš tiesų, man pasisekė, kad Patricija nėra tas vaikas, kuris išveda iš kantrybės. Ji labai disciplinuota, žino savo pareigas, tad barti jos tikrai nereikia. Aišku, visko būna, kartais kažką pamiršta, nesusižiūri, tai tenka griežtesniu tonu pasikalbėti, bet tai yra normalu. Stengiamės gražiai viską aiškintis“, –  motinystės patirtimis dalijasi dainininkė.

Vis dėlto devynerių dukrą auginanti Nijolė neslepia – artėjančios Patricijos paauglystės laukia su nerimu. „Nežinia, ko tikėtis, tai neramu, – šypteli. – O dar tie vaikai šiais laikais labai anksti bręsta. Bus įdomu, per ką čia teks praeiti, tai kol kas, kol dukra noriai leidžia laiką su tėvais, norisi atsidžiaugti tuo etapu. O vėliau, jei kas, teks kreiptis į koleges patarimų“, – juokiasi ji.

O ar N.Pareigytė-Rukaitienė pasvajoja apie šeimos pagausėjimą? Dainininkė neslepia – tokios kalbos jos ir vyro Rimvydo namuose tikrai aidi. Pati su vyresniu broliu augusi atlikėja sako dėkojanti tėveliams, kad yra ne vienturtė. Tiesa, jos pačios dukra Patricija apie brolį ar sesę nesvajoja.

„Patricija, kiekvieną kartą išgirdusi kalbas apie brolį ar sesę, susiraukia. Ją pykdo visa tai. Bet aš manau, kad vienam augti labai sudėtinga – tas vaikas labai popinasi, nes viskas dėl jo, viskas tik jam, o ir šeima su vienu vaiku yra labai nešeimyniška… Jei tik Dievas duos, bus ir antras, o gal ir trečias vaikas, nes man tikra šeima yra iš trijų vaikų. O dar ir sako, kad ta trečia atžala pati užauga. Nereikia auginti“, – juokaudama pokalbį užbaigia N.Pareigytė-Rukaitienė.

Fotogalerija:

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė
„Fotogenijų“ nuotr.
+19

Skaitykite daugiau

content
Gyvenimo būdas

Susituokė krepšininkas T.Rinkūnas ir D.Vaiginytė: po vestuvių paisys prosenelės patarimo

content
Gyvenimo būdas

Liepa Norkevičienė: „Greičiausiai daro išvadas tie, kurie apie mane nieko nežino“

content
Aktualu

Žygimantas Sabonis Palangoje vedė mylimąją Simoną Zinčenko

content
Aktualu

Pasauliui pristatytas naujas princo Williamo ir K.Middleton portretas: tokio pora dar neturėjo

content
Gyvenimo būdas

Anžela Adamovič 35-metį sutiko Paryžiuje: „Tokios atostogos mums su Žygimantu – pirmos“

content
Gyvenimo būdas

Erika ir Merūnas Vitulskiai: „Norime vaikus saugoti nuo neigiamų dalykų, kuriuos patys patyrėme“

content
Aktualu

Graikijoje krepšininkas Lukas Lekavičius vedė mylimąją Meliną: svarbiausia dalyvė – dukrelė Darija

content
Gyvenimo būdas

Vilniuje ištekėjo „X Faktoriaus“ nugalėtoja Milda Martinkėnaitė: meilę prisiekė atlikėjui Mantvydui Čiupliui

content
Gyvenimo būdas

R.Wilson ir mylimosios santykiai – rimti: supažindino su mama ir svarsto apie santuoką

content
Muzika

„Imagine Dragons“ pristato kinematografinį vaizdo klipą „Sharks“: kūrinį skyrė mylimam miestui

content
Aktualu

Aktorius Regimantas Adomaitis palaidotas Menininkų kalnelyje: amžinojo poilsio atgulė greta žmonos

content
Aktualu

Atsisveikinimas su netikėtai mirusia Irena Maroziene: bičiuliai rinkosi į „Stiklių“ kiemelį Vilniuje

content
„Eurovizija“

EBU sureagavo į Ukrainos pasipiktinimą: paaiškino, kodėl jai neleidžia kitąmet rengti „Eurovizijos“

content
Aktualu

Prancūzijos Rivjeroje susituokė šokėja E.Andreikaitė: amžiną meilę prisiekė verslininkui E.Barauskui

content
Muzika

Britų muzikos žvaigždė Tomas Odellas pirmąkart surengė koncertą Trakų pilyje

content
Muzika

Donato Montvydo premjera: vasariškas hitas „Bėgam“ ir išskirtinis vaizdo klipas

content
Aktualu

Atlikėjas Gamka – vienišas: po skyrybų su buvusia mergina Akvile parašė dainą

content
Aktualu

Skiriasi 91-erių žiniasklaidos magnatas R.Murdochas ir modelis J.Hall

content
Muzika

„Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ premjera – piligriminis vaizdo klipas: akylesni pastebės svarbų akcentą

content
Aktualu

Mirė garsios Rusijos grupės „Laskovyj maj“ vokalistas Jurijus Šatunovas: dainininkui buvo 48-eri

content
Muzika

R.Ščiogolevaitė, V.Genytė ir A.Pilvelytė pristato dainą „Vilty“: prabilo apie trijulės draugystę

content
Aktualu

Žinomus žmones aplankė „Penktos kojos“ gyvūnai: Nainiai priglaudė Bruno

content
Aktualu

Liepa Norkevičienė: „Sunkiausia, kai esi vieniša“

content
Aktualu

Gabrielė Vilkickytė – apie ligą, kuri pakeitė požiūrį į gyvenimą: „Be jos aš būčiau kitas žmogus“

content
Aktualu

Kojos lūžį Kyjive patyrusi Ruslana neatvyko į koncertą Amsterdame: pasiuntė svarbią žinią

content
Aktualu

Lietuva atsisveikina su teatro ir kino grandu Regimantu Adomaičiu: prie urnos – ypatinga nuotrauka

content
Aktualu

Amsterdame koncertavusi Verka Serdiučka pakeitė savo hito žodžius: suskambo „Russia Goodbye“

content
Muzika

Eros Ramazzotti pristato naują dainą: kūrinys – iš rugsėjį pasirodysiančio albumo

content
Aktualu

Karą smerkiantiems A.Pugačiovai ir M.Galkinui – dar vienas Rusijos kirtis: žada konfiskuoti jų pilį

content
Stilius

Saugirdas Vaitulionis: „Be akinių nebegaliu“

content
Gyvenimo būdas

Į madingiausią vasaros vakarėlį Vilniuje rinkosi ryškiausi veidai: stilingai atšventė gimtadienį

content
Kultūra

Antrasis MO muziejaus žurnalo „MOgazino“ numeris: kas kuria miestus?

content
Muzika

I.Jankauskaitė pristato muzikinį klipą: įsiamžino jaunavedžių poros, finale – Ingos staigmena

content
Aktualu

Irenos Marozienės dukra paskelbė, kur ir kada vyks atsisveikinimas su netikėtai mirusia verslininke

content
Aktualu

Asta Valentaitė – apie paskutinį pokalbį su Irena Maroziene ir susitikimą, kuris nebeįvyks

content
Aktualu

Aktoriaus R.Adomaičio šeimos laiškas: „Regimanto gyvenimas buvo kupinas aistros“

content
Muzika

„Brainstorm“ gros Vilniuje: „Gyventi be gyvų koncertų – tai kaip kąsti sumuštinį per celofaną“

content
Muzika

Atlikėjas Gebrasy pristato naują vasarišką dainą „Šalia“: turi svarbų kvietimą

content
Muzika

Neišbaidė net lietus: sostinėje savo debiutinį albumą pristatė sparčiai populiarėjantis Gamka

content
Aktualu

Vilniuje – filmo „Kartą kaime“ premjera: garsūs aktoriai, raudonas kilimas ir 1949-ųjų „pikapas“

content
Aktualu

Andriaus Užkalnio jaunesnioji dukra Milda baigė mokyklą: „Aš tavimi didžiuojuosi“

content
Kultūra

Knygą „Atatrankos“ pristatanti N.Oželytė: „Noriu padėti kitiems, kaip kažkada pati sulaukiau pagalbos“

content
Aktualu

Dainininkė Daiva Starinskaitė tapo mama: su sužadėtiniu Chrisu susilaukė pirmagimio

content
Kultūra

Pokalbiai apie Joną Meką MO muziejuje kviečia prisiminti ir naujai atrasti išskirtinį kūrėją

content
Gyvenimo būdas

Princas Williamas švenčia 40-metį: karališkoji šeima dalijasi nematytais kadrais ir įdomiais faktais

content
Aktualu

Rimantė Kulvinskytė laukiasi antros atžalos: žinią pranešė kūrybiškai

content
Aktualu

Ingrida Martinkėnaitė pardavė būstą Palangoje: pasidairius svetur – įsigijo namus Gran Kanarijoje

content
Gyvenimo būdas

Susituokė Jehovos šeimoje augusi D.Rudžinskaitė ir T.Ivanauskas: vestuvės – be tėvų, bet su humoru

content
Muzika

Dainotas Varnas pristato naują kūrinį: daina „Disco“ – bandymas atrasti savo naują muzikos stilių

content
Aktualu

Šventė prie Baltojo tilto – tinklinio mylėtojai surengė nepamirštamą fiestą