„Mylimiausiu žmogumi“ paskelbtas Nerijus Cesiulis: „Nuo kada Lietuvoje myli politikus?“

Nerijus Cesiulis su žmona Aurelija / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-23 23:09
„Tam, kad išgelbėtų savo kraštą, jis be baimės nėrė į pavojingas gaisro liepsnas“, – tokie žodžiai tinka apibūdinti Alytaus miesto merui Nerijui Cesiuliui. „Žmonės 2020“ apdovanojimų metu už drąsą ir ryžtą meras išrinktas „Mylimiausiu žmogumi.“

Kai gaisras pasiglemžė Alytaus padangų perdirbimo gamyklą, dėl savo miesto likimo Nerijus Cesiulis kovėsi su biurokratija, visomis išgalėmis bandė atkreipti visuomenės dėmesį į katastrofą, pats fiziškai ištvėrė visus gaisro gesinimo etapus. Meras tai darė ne dėl garbės ir šlovės, o nuoširdžiai siekdamas išgelbėti miestą.

„Žmonės 2020“ apdovanojimų metu N. Cesiulis buvo pakviestas į sceną atsiimti „Mylimiausio žmogaus“ apdovanojimo. Savo darbais ir ryžtu Nerijus sugriovė įsigalėjusius stereotipus, paskatino diskusiją ir pelnė ne tik savo miesto, bet ir visų Lietuvos žmonių pasitikėjimą bei pagarbą.

Nerijus Cesiulis / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka
Nerijus Cesiulis / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka

„Pasirodo, šiam pasauly visko būna, šiam pasauly bus dar visko, daug labai keistų dalykų atsimerkęs pamatai... Atsimerkiu, ir kartais pats netikiu tuo, ką matau ar girdžiu. Lietuva, kas negerai? Žmonės, kas negerai? Nuo kada Lietuvoje žmonės myli politikus?“ – atsiimdamas apdovanojimą šmaikštavo jis.

Čia pat surimtėjęs jis svarstė, kad apie politikus sklando daugybė negatyvių kalbų ir nusiteikimų ir prisipažino, kad pats, būdamas politiku, su tuo susiduria.

Tikiu nauja politikų karta, kuri ateis ne valdyti, o tarnauti, ne bausti, o padėti.

„Mes matome, kas vyksta šiomis dienomis politikoje, bet žinote, aš tikiu nauja karta, nauja politikų karta, kuri pirmiausiai ateis ne valdyti, o tarnauti, kuri ateis ne bausti, o padėti, kuri ateis ne kiršinti tautą, o ją vienyti, kurie dirbs ne dėl savo asmeninės gerovės, o dėl žmonių, kuriems jie atstovauja.

Politikas už palaikymą dėkojo savo žmonai, patarėjai komunikacijos klausimais Agnei Čeplinskienei ir visiems Lietuvos žmonėms, šmaikštaudamas, kad ypatingai, žinoma, Alytaus žmonėms.

Naujausi straipsniai