Mylimą mokytoją V.Tapinienę netikėtai sutikęs O.Koršunovas: „Jei ne ji – nebūčiau tapęs kuo esu“

O.Koršunovas ir V.Tapinienė / Asmeninio archyvo ir „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-08-03 18:53
„Jeigu ne jos mokykloje vedamas dramos būrelis, į kurį turėjau laimės patekti, niekada nebūčiau tapęs tuo, kuo esu“, – prisipažino teatro režisierius Oskaras Koršunovas (51), Vilniaus senamiesčio gatvelėje netikėtai sutikęs buvusią savo mokytoją, žurnalisto Andriaus Tapino mamą Violetą Tapinienę.

„Gražią moterį visuomet pamatau iš toli, bet štai iš toli pamatyti inteligenciją – kažkas nepaprasto, galvojau sau. O tiksliau, tas keistas įspūdis, raibuliuodamas plaukė kartu su manimi vasaros aplydyta Rūdininkų gatve. Prieinu. Dar negaliu patikėti, o galvoje jau sukasi prisiminimų juosta. Violeta Tapinienė – mano brangioji litearatūros, gyvenimo ir teatro mokytoja“, – rašė socialiniame tinkle O.Koršunovas, po to, kai su jį įkvėpusia pedagoge netikėtai susitiko sostinės senamiestyje ir prisėdo pasikalbėti vienoje Vilniaus kavinukių.

„Supranti, – sakau barmenui Frančesko – čia aš su savo mokytoja – literatūros, gyvenimo ir teatro“. Gera kalbėti apie gyvenimą su mokytoja, kai jau pats esi nebe mokinys, o ir į ją žiūri, tiesą pasakius, ne kaip į mokytoją, o kaip į nepaprastai gražią ir įdomią moterį. Ir vis dėlto atsisveikindamas pasakiau: „Gal galima su jumis, brangi mokytoja, selfie?“, – taip šį susitikimą aprašė režisierius.

Oskaras Koršunovas ir Violeta Tapinienė/ Asmeninio albumo nuotr.
Oskaras Koršunovas ir Violeta Tapinienė/ Asmeninio albumo nuotr.

Kalbėdamas su Žmonės.lt režisierius pasakojo, kad mokslo metų laikais jis toli gražu nebuvo pavyzdingas vaikinas, priešingai – anot menininko, jam apibūdinti puikiai tiko žodis „chuliganavotas“.

„Tarybinėse mokyklose egzistavo griežta disciplina. Kaip ir kitos įstaigos, jos kartais priminė kalėjimą. Man būdavo sunku, trūko laisvės“, – prisiminė režisierius.

Oskaras Koršunovas prisipažino – tarp tų kelių, mokykloje jam pasitaikiusių gerųjų mokytojų, ryškiausia buvo Violeta Tapinienė.

„Ji mane suprato ir padėjo išgyventi toje sistemoje“, – pasakojo O.Koršunovas.

Oskaras Koršunovas / Aušra Dargytė/ Žmonės.lt nuotr.
Oskaras Koršunovas / Aušra Dargytė/ Žmonės.lt nuotr.

Nors vasarišką popietę su mokytoja Violeta Tapiniene jiedu susitiko atsitktinai, abu ryšį palaiko iki šiol ir pasimato kartą per metus. 

„Mes atvirai pasišnekame apie viską: apie gyvenimą, meilę. Mano mokytoja visuomet garsėjo nepaprastu nuoširdumu. Mokykloje jos kabinetas išsiskyrė savo puošnumu. Violeta Tapinienė vienintelė iš mokytojų buvo įsirengusi ir atskirą kambariuką, į kurį pasikviesdavo mokinius išgerti kavos, pakalbėti apie paaugliškas problemas ar kitus dalykus. Ji visuomet sugebėdavo būti ne tik mokytoja, bet ir draugė“, – Žmonės.lt kalbėjo režisierius.

TAIP PAT SKAITYKITE: Andriaus Tapino dukra Vasara baigė Vilniaus licėjų: „Į gyvenimą ją išleidžiu ramia širdimi“

Naujausi straipsniai