Muzikui Andriui Kulikauskui draugai surengė įkvepiantį paramos koncertą

Andriui Kulikauskui skirto koncerto akimirkos / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Andriui Kulikauskui skirto koncerto akimirkos / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-11-11 20:02
AA

Artima siela. Didelė gyvenimo dalis. Skleidžia tokią teigiamą energiją, kad, regis, jis pats laimingiausias. Gražūs žodžiai, šiltos mintys viena po kitos sruveno šeštadienį Vilniaus „Legendos klube“ – čia surengtas koncertas „Būn tep“ paremti Andrių Kulikauską (66).

Legendinio „Dainos teatro“ įkūrėjas, kompozitorius, muzikantas ir aranžuotojas Andrius Kulikauskas šiuo metu išgyvena sudėtingą gyvenimo periodą – yra kamuojamas ligos, reikalingi vaistai.

„Kai žmogus negali groti, jam kyla ir finansinių sunkumų – todėl ir sugalvojau surengti tokį koncertą“, - sakė džiazo muzikantas Petras Vyšniauskas.

Andriui Kulikauskui skirto koncerto akimirkos / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Koncertui parinktos Andriaus Kulikausko dainos, palaikyti draugo net nesvarstydami sutiko Neda Malūnavičiūtė, Olegas Ditkovskis ir „Smėlio džiazas”, Vytautas Labutis, Andrius Kaniava, Nijolė Narmontaitė, Juozas Milašius, Martynas Kuliavas, Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius, Aurelijus Globys, Saulius Bareikis, Justė Kazakevičiūtė, Vytautas Rumšas, „Kulifamily“, Juozas Milašius, Aurelijus Globys, Andrius Afinogenovas, „Žalvarinis“, Justė Kazakevičiūtė, Juozas Milašius, „Kitas kampas" ir kiti.

Daugelį jų sieja ne tik muzika – menininkai kilę iš Plungės. Štai kodėl vakarą vedė Daiva Tamošiūnaitė, taip pat plungiškė.

Andriui Kulikauskui skirto koncerto akimirkos / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Juoko, jautraus tykumo net skambant muzikai buvo kupinas visas vakaras. Žinoma, jis buvo ataustas net dviem kalbomis, kaip juokavo organizatoriai – lietuvių ir žemaičių.

Žemaitišką linksmumą ir gebėjimą perdaug nesukti galvos Daiva Tamošiūnaitė pajuto dar ruošiant koncertą. Ji pati pasielgė žemaitiškai beatodairiškai – būtent tai dienai ji jau turėjo lėktuvo bilietą ketindama skristi į kitą šalį atostogų, bet Daiva net nesvarstė kitos galimybės.



„Andrių pažįstu daug metų, tačiau nedalyvavome bendruose projektuose. Kai dirbau „Radiocentre“, šalia „Keistuolių“ tetro Andrius turėjo savo studiją – užeidavome su kolegomis, bendraudavome, aš net bandžiau dainuoti. Mudu jautėme bendrumą jau vien todėl, kad abu kilę iš Plungės. Štai ir Petras Vyšniauskas, nors esame susitikę tik kelis kartus renginiuose, paskambino klausdamas, ar galėčiau pravesti renginį taip, lyg būtume seni geri bičiuliai“, - pasakojo Daiva.

Iki renginio ji šiek tiek nerimavo – žemaičių branduoliui atrodė, kad renginiui scenarijaus tikrai nereikia – viskas paprasta.

„Žemaitiškas atsipūtimas turi savo žavesio, - smagiai kalbėjo Daiva. – Dar nerimavau, kad per mažai atlikėjų, o paskui sukau galvą, kad tik į tris valandas tilptume. Nuostabu, kad panoro prisijungti net nekviesti ir ne iš Plungės kilę muzikantai, atsirado operatorių, kurie nemokamai pasišovė filmuoti, žmonių, kurie paskolino profesionalias kameras“, - kalbėjo Daiva Tamošiūnaitė.

O kaip kelionė?

„Bilietai nekainuoja velniškai daug pinigų – matyt nelemta“, - žemaitiškai ramiai atsakė Daiva.

Petrui Vyšniauskui surengtas vakaras buvo proga prisiminti pasiutusius laikus, kai jis su Andriumi Kulikausku grodavo Plungėje šokiuose, o naktimis „varydavo“ avangardinius gabalus.

„Į naktinę pamainą lino fabrike einantys žmonės aplenkdavo kultūros namus, nes galvojo, kad ten vaidenasi – o mes ten avnagrdą grodavom“, - smagiai prisiminė Petras.

Andrius Kulikauskas – santūrumo įsikūnijimas, jo ramybė dar išryškėdavo po ryškių emocijų kupinų pasirodymų, galbūt jis sutriko išgirdęs mintį apie paramos koncertą?

„Jis reagavo ramiai. Nepasakysiu, kad linksmai į ligą žiūri, bet to labai ir nesureikšmina“, - sakė Petras Vyšniauskas.

Andriui Kulikauskui skirto koncerto akimirkos / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

„Aš tiesiog privalau čia būti“, - sakė gitaristas Aurelijus Globys, taip pat kilęs iš to paties krašto, kaip ir svarbiausias „Būn tep“ vakaro dalyvis.

Aurelijus sakė, kad jaunesni muzikantai labai žavėjosi, lygiavosi į Andrių – ypač tuo periodu, kai jis grojo kartu su šviesaus atminimo Vytautu Kernagiu.

„tai tokie ir mudviejų santykiai – mes pavydėjome, - juokavo Aurelijus Globys, - ne – iš tiesų didžiavomės juo. Paskui nutiko taip, kad mudu net atsidurdavome toje pačioje scenoje, kartu grojome „Keistuolių“ teatro miuzikle „Daktaras Aiskauda“.

„Palaikymo koncertai – tai žymiai gražesnis gestas nei ateiti į vakarėlį ir fotografuotis prie sienelės, tai ne parodomasis renginys, tai ne gerumo demonstravimo vakaras, - sakė dainininkė Neda Malūnavičiūtė. – Jaučiu gilų vidinį norą žmogui surinkti kuo daugiau babkių, kad jis turėtų, už ką vaistų nusiprikti – juk visi žinome, ką reiškia vėžys. Šis vakaras – elementarus žmogiškas palaikymas, draugystė yra neįkainojama“.

Andriui Kulikauskui skirto koncerto akimirkos / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Neda savo 2 procentus nuo pajamų visuomet skirdavo onkologiniams ligoniams.

Jai Andrius Kulikauskas - didelė gyvenimo dalis su savo muzika, kūryba, artima siela. Neda sakė, kad kai kurios jo dainos taip įaugusios į kraują, kad, ko gero, ir mirs su jomis.

„Paradoksalu tai, kad iš mūsų – bardų – Andrius nusiteikęs smagiausiai, iš jo visuomet toks pozityvas sklintas, kad atrodo, jog jis vienintelis iš visų mūsų iš tiesų laimingas. Tai supurto. Tai paraginimas ir sveikiems pagalvoti, kad reikia ne tik bumbėti, bet ir imtis veiksmų“.

Iš Plungės kilusiam, bet daugybę metų Vilniuje gyvenančiam Andriui Kulikauskui norintieji padėti paramą veda ir į Plungiškių draugijos sąskaitą: LT084010043000045047.

Andriui Kulikauskui skirtas koncertas „Būn tep“ Vilniaus „Legendos klube“ (108 nuotr.)
+102