„Muzikos talentų lygoje 2018“ triumfavo Lietuva, Latvija ir Lenkija

„Muzikos talentų lyga“ / Renginio organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-02 18:18
Savaitgalį pasibaigė šešias dienas trukęs grandiozinis jaunųjų atlikėjų konkursas „Muzikos talentų lyga 2018“. 1000 jaunųjų vokalistų varžėsi dėl konkurso geriausiųjų vardo. „Grand Prix“ taurės ir piniginiai prizai atiteko Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos atlikėjams.

IV-asis „Muzikos talentų lygos“ kokursas pranoko tiek dalyvių, tiek organizatorių lūkesčius – jaunieji atlikėjai skirtingose amžiaus grupėse demonstravo profesionalumą. Šiemet į šį konkursą suvažiavo gausios užsienio delegacijos iš 10-ties pasaulio šalių. „Per ketverius metus konkursas užsitarnavo gerą reputaciją, todėl kasmet mus atranda vis daugiau dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio valstybių, kurių pasirengimo lygis yra tikrai aukštas“, – pasakojo konkurso organizatorė Asta Bagdonavičienė.

Šešias dienas vykusio konkurso metu vertinimo komisijos sprendimu buvo atrinkti 7 nominantai į vaikų iki 12 metų „Grand Prix“ apdovanojimą, 9 nominantai į paauglių iki 16 metų „Grand Prix“ apdovanojimą ir 7 nominantai į suaugusiųjų, kuriems daugiau nei septyniolika, „Grand Prix“ apdovanojimą.

Pasibaigus nominantų pasirodymams ir susumavus komisijos vertinimus, paaiškėjo, kad iš vaikų laimėjo dešimtmetis atlikėjas iš Lenkijos Pawełas Szymański (vad. Justyna Panfilewicz). Per plauką nuo pirmosios vietos liko Milėja Stankevičiūtė iš Kauno (vad. R. Navickienė). Paauglių apdovanojimas liko Lietuvoje – jį laimėjo šių metų „Lietuvos balso“ projekte sužibėjusi 16-etė atlikėja Karina German (vad. S. Kudžmienė), aplenkusi artimiausią varžovę, taip pat „Lietuvos balse“ sėkmingai pasirodžiusią Karoliną Lyndo (vad. N. Maceikaitė). Na, o didysis suaugusiųjų apdovanojimas išvažiavo į Latviją, kurį laimėjo latvių dainininkė Tina Notte (vad. N. Buharova). Jai ant kulnų lipo ir antrojoje vietoje liko 19-etė ukrainietė Viktoriia Oliinyk (vad. Olga Diachyna).

Renginio organizatorių nuotr.
Renginio organizatorių nuotr.

Konkurso dalyvius vertino bei nominantus į „Grand Prix“ apdovanojimus atrinko net 20 vertinimo komisijos narių iš įvairių pasaulio šalių, o rinkimų komisiją sudarė Lietuvos scenos žvaigždė tenoras Merūnas Vitulskis, tarp Australijos ir Lietuvos migruojantis tenoras Antanas Zakarauskas, grupės „Rondo“ siela dainininkas ir muzikantas Aleksandras Ivanauskas-Fara, kompozitorius Gediminas Zujus, aktorė Ilona Balsytė, roko atlikėjas ir gitaristas Tomas Sinickis, Brodvėjaus miuziklų atlikėjas aktorius ir dainininkas iš Ukrainos Olegas Lysiy bei populiarus Maltos dainininkas, nacionalinės Maltos „Eurovizijos“ atrankos superfinalininkas Klinsmannas.

Renginio organizatorių nuotr.
Renginio organizatorių nuotr.

Renginys sulaukė nepaprastai daug pozityvių atsiliepimų tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio dalyvių. Organizatoriai tai vertina kaip atpildą už įdėtas investicijas bei energiją.

¸„Mūsų tikslas – nuo pat mažų dienų ugdyti pagarbą scenai. Norėdami ją išugdyti jaunajai kartai, patys kaip organizatoriai demonstruojame pagarbą kiekvienam atlikėjui. Mums vienodai svarbūs yra visi – ir debiutuojantys vaikai, ir patirties turintys pripažinti atlikėjai“, – teigia renginio režisierė Regina Stadalnikaitė Komžienė.

Konkurso finalas bei laureatų koncertai buvo nufilmuoti ir bus transliuojami nuo gegužės mėnesio LRT kultūros kanalu.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai