„Muzikos talentų lyga“ pradeda penktąjį sezoną

Eglė Jakštytė ir Mantas Wizard
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-04-01 14:42
Antradienį prasideda savaitę truksiantis didelį populiarumą išlaikantis tarptautinis vokalistų konkursas „Muzikos talentų lyga 2019“. Per 1000 įvairaus amžiaus dainininkų iš 13 pasaulio šalių, baladžio 2-7 d. susitiks Vilniuje. Atlikėjus vertins gausi tarptautinė komisija, o Grand Prix rinkimus komentuos Lietuvos ir užsienio ryškiaušios scenos žvaigždės, filmuojant LRT televizijai.
¸¸Šiemet konkursas švenčią pirmąjį savo jubiliejų – jam penkeri. Stipriai ir nuosekliai augame, kasmet mus atranda vis nauji dalyviai Lietuvoje ir užsienyje – šiais metais sulauksime per 1000 įvairaus amžiaus atlikėjų iš 13-kos pasaulio šaliių. Turėdami aukštus kokybės standartus, stengiamės sukurti kelias dienas trunkančią muzikos šventę kiekvienam dalyviui“, – teigia Asta Bagdonavičienė, konkurso organizatorė.
¸

¸Džiaugiamės matydami, kokį svarbų postūmį jauniesiems atlikėjams suteikė „Muzikos talentų lygos“ scena. Pamatysime, kiek šiandien jau žinomų ryškių jaunų atlikėjų, kurie pastaruoju metu spindi muzikiniuose televiziniuose projektuose, pradėjo savo kelią būtent nuo „Muzikos talentų lygos“. Daugelį jų išvysime jubiliejiniame konkurso atidaryme balandžio 2 dieną, – pasakoja renginio režisierė Regina Stadalnikaitė Komžienė.

Platus konkurso repertuaras bei dalyvių spektras

Konkurse skambės populiarioji muzika, rokas, džiazas, miuziklas, folk ir kitų žanrų muzika. Į atskirą nominaciją išskirtos lietuviškos dainos. Pernai organizatoriai, įvedę šia nominaciją kaip proginę, skirtą valstybės atkūrimo dienai, pastebėjo, kokias puikias lietuviškas dainas randa ir kaip įdomiai pateikia konkurso dalyviai. Todėl šiemet nutarta proginę nominaciją paversti tradicine ir taip skatinti jaunuosius atlikėjus ieškoti ne tik užsienio, bet ir lietuviško repertuaro.

Apdovanojimai

Kaip ir kasmet, šiemet konkurso pabaigoje, balandžio 6 dieną dėl didžiųjų konkurso Grand Prix apdovanojimų susirungs stipriausiai konkurso atlikėjai. Bus paskelbtas vienas didžiojo prizo Grand Prix Kids laimėtojas tarp vaikų iki 12 metų, vienas Grand Prix Juniors laimėtojas tarp paauglių 13-16 metų, ir vienas laimėtojas tarp suaugusiųjų 17+ amžiaus grupėje.

„Smagu, kad didieji Grand Prix laimėjimai kasmet pasiskirsto po skirtingas šalis. Didieji prizai per 5 metus jau iškeliavo į Latviją, Armėniją, Bulgariją, Lenkiją, Italiją, Lietuvos atlikėjai taip pat yra laimėję Grand Prix apdovanojimus“, – džiaugiasi A.Bagdonavičienė.

Kompetentinga tarptautinė vertinimo komisija

Konkurso dalyvius kasmet vertina gausi tarptautinė komisija, susidedanti iš dainininkų, aktorių, vokalo pedagogų, muzikos prodiuserių. Grand Prix nominantų pasirodymus šiemet vertins Lietuvos scenos žvaigždės Merūnas Vitulskis, Aleksandras Ivanauskas – Fara, kompozitorius Gediminas Zujus, Ieva Narkutė ir svečias iš Ukrainos – Oleg Lysiy, kuris be kita ko konkurso dalyviams ves ir sceninio meistriškumo pamoką tema „Kūrinio dramaturgija ir artisto veiksmai scenoje“.

Aukšti kokybės standartai leidžia sukurti tikrą šventę

Šventinę festivalio nuotaiką sukuria ypatingas organizatorių dėmesys visumą sudarančioms detalėms: moderni scenografija, profesionalus įgarsinimas, pagarba ir asmeninis festivalio organizatorių dėmesys kiekvienam dalyviui. ¸¸Kasmet ieškome naujų techninių sprendimų įdomiai scenografijai, scenos techninį ir meninį aptarnavimą patikime tik užsirekomendavusiems profesionalams“, – pasakoja Romas Bubnelis, kuris šiame projekte atsakingas už renginio techninę dalį. ¸¸Iš tiesų žavi konkurso organizatorių gebėjimas ne tik kasmet pritraukti naujų dalyvių ir suburti profesionalią vertinimo komisiją. Jie kiekvienam festivalio dalyviui leidžia pajusti įspūdingos scenos džiaugsmą“, – teigia Gediminas Zujus, komisijoje dalyvaujantis nuo pat pirmosios ¸¸Muzikos talentų lygos“.

Pagrindinis partneris – Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija

Jau penktus metus iš eilės konkurso pagrindinis parteris yra Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija. Į projekto realizavimą įsitraukia didelė kolegijos bendruomenės dalis. „Realizuojant šį projektą, mūsų studentai puikiai integruojami į įvairias veiklas – grafinio dizaino, fotografijos, multimedijų specialybių studentai savo įgytas teorines žinias pritaiko praktikoje. Šiame projekte studentai gausiai savanoriauja. Tai projektas, kuris laukiamas kolegijoje ir įneša daug gyvybės į kasdienę rutiną“, – teigia VTDK direktorė Liucija Nijolė Kikutienė.

Tarptautinį konkursą ¸¸Muzikos talentų lyga“ organizuoja VŠĮ ¸¸Ars Festa“ ir jos vadovė Asta Bagdonavičienė. VŠĮ ¸¸Ars Festa“ organizuoja ir kitus tarptautinius konkursus – Ispanijoje ¸¸Summer talent league“, kuris šiais metais įvyks birželio 16-22 d. bei žiemos konkursą Vilniuje „Christmas Talent League“.

Konkurso vedėjai – Mantas Wizard ir Eglė Jurgaitytė.
Temos:
Muzika Aktualu

Naujausi straipsniai