Muzikos salėje pasirodęs Merūnas užsiminė, kad su Jazzu planavo dalyvauti „Eurovizijoje“

Merūnas Vitulskis
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-22 21:17
Ketvirtadienį Vilniaus parodų rūmuose „Litexpo“ prasidėjusi jubiliejinė, 20-oji Knygų mugė įgavo pagreitį. Per keturias mugės dienas lankytojai turės progą ne tik įsigyti naujausių knygų ar leidinių, bet ir sudalyvauti įvairiose diskusijose bei susitikti su mėgstamais autoriais, kurie mugėje pristatys naujausius savo kūrinius. Be viso to, jų laukia ir ypatinga Muzikos salė, kurioje vyksta ne tik įvairių grupių koncertai, bet ir pokalbiai su pirmo ryškumo Lietuvos žvaigždėmis.

Penktadienio vakarą į pokalbių salę žengė ir Merūnas Vitulskis. Dainininkas pristatė savo vinilo plokštelės pavidalu sugulusį naujausią „Muzika Lietuvai“.

„Pirmas žodis, šaunantis į galvą apie šį albumą – solidu. Muzikos pasaulyje retai būna, kad dainas būtų parašytos konkrečiai vienam albumui, – pokalbį pradėjo muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys.

Merūnas Vitulskis
Merūnas Vitulskis

„Buvo sudėtinga surasti kompozitorių, kuris su didele atsakomybe galėtų rašyti muziką operos solistui. Dažnas išgirdęs, kad opera – baidosi. Visgi pavyko atrasti Kiprą ir albumas gavosi, lyg mano biografijos veidrodis. Jis pritaikytas kiekvienam mano gyvenimo etapui: gimė vaikai – yra daina apie juos, išvykau su „Unicef“ į Mozambiką ir patyriau įvairiausių išgyvenimų – vėlgi, atsirado daina. Daug širdies čia įdėtą,“ – kalbėjo Merūnas Vitulskis.

Operos solistas džiaugėsi, kad mūsų šalyje yra taip stipriai vertinama muzika. Pasak jo, to nėra kaimyninėse šalyse: nei Latvijoje, nei Estijoje.

„Mūsų idėja buvo, kad visi muzikantai, prisidėję prie albumo, būtų lietuviai. Ir ne, tai nėra nacionalizmas, man džiugu matyti, kokį puikų muzikinį skonį mes turime. Kitur niekas taip nemyli savo atlikėjų, kaip myli lietuviai,“ – tikino M. Vitulskis.

Pokalbio metu dainininkas nevengė paatvirauti ir apie šeimyninį gyvenimą. Merūnas patikino, kad vinilinės plokštelės vis dar nėra klausęsis, nors tam skirtą patefoną namuose turi. Visgi kol namuose yra mažų vaikų, dainininkas juokdamasis tikino, norintis dar pasaugoti šį aparatą.

Laidos „4 kilometrai | pažintį žmogų“ svečias Merūnas Vitulskis
Laidos „4 kilometrai | pažintį žmogų“ svečias Merūnas Vitulskis

„Baltos vietos ant mūsų sienų nebėra. Galėtume įrėminti jas, nes ko tik ant jų neišvysi: ir tapybos, ir grafikos, ir lipdybos darbų,“ – juokėsi dainininkas.

Merūnas Vitulskis pasidžiaugė, kad vaikai jau nuo šešių mėnesių miega savo atskirose erdvėse ir jie su žmona Erika gali išsimiegoti.

Pasak R. Zilnio, Merūnui puikiai pavyksta laviruoti tarp populiariosios pop muzikos ir operos. Jis nėra tas, kuris meną skirstytų į meną ir ne.

„Visuomet norėjau daug ką išbandyti. Jaučiu ir žinau, ką galiu sau leisti. Galbūt tik sunkiojo roko niekada nedainuočiau, nors negali žinoti, – kalbėjo Merūnas. – Tiesa, turėjau tokį seno roko projektą, tik paskutinę minutę atsisakiau. Kartu su „Rondo“ buvome paruošę 12 dainų, aranžuotės buvo puikios, tačiau padainavęs supratau, kad balsas lūžta ir to negaliu sau leisti.“

Pokalbio pabaigoje Merūnas Vitulskis pasakojo apie tai, kad yra įrašęs dainą su Juste Arlauskaite-Jazzu, kuri skamba naujausiame dainininkės albume. Vyras neslėpė, kad tai buvo puikus bandymas. Be to, Merūnas pasidalino intriguojančia idėja.

„Su Jazzu turėjome idėją, tiksliau mus supusi aplinka, mums siūlė su šia daina eiti į „Euroviziją“. Bet aš išsigandau ir sakiau, kad geriau ją palikime albumui,“ – juokdamasis pasakojo Merūnas Vitulskis.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai