Muzikos pasaulis rengiasi pandeminiams „Grammy“ apdovanojimams

„Grammy“ apdovanojimų akimirka/„Scanpix“ nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
AA

Praėjus beveik metams po to, kai COVID-19 sustabdė muzikinius turus ir privertė uždaryti koncertų sales, muzikos pasaulis sekmadienį per „Grammy“ apdovanojimų ceremoniją pagerbs ryškiausias muzikos žvaigždes.

Kaip ir kiti apdovanojimai, paprastai ištaiginga ceremonija bus gerokai sumažinta iki daugiausia virtualaus renginio su keliais gyvais pasirodymais ir iš anksto padarytais įrašais, atsižvelgiant į daug kur galiojančius apribojimus, dėl kurių muzikos pramonė susidūrė su rimtomis problemomis ir buvo priversta vėlinti ceremoniją.

Beyonce, kuri anksčiau ne kartą pralaimėdavo pagrindinėse kategorijose ir tai kėlė aršių diskusijų, šiemet pirmauja su devyniomis nominacijomis. Be to, šešiose kategorijose nominuoti Taylor Swift, Dua Lipa ir Roddy Ricch.

Beyonce daina „Black Parade“ – o ji buvo išleista birželį, kai šalyje dėl policijos smurto kilo prieš rasizmą nukreiptų protestų – pretenduoja į „Metų įrašo“ ir „Metų dainos“ apdovanojimus.

Beyonce

Visgi daugelis kritikų mano, jog daug galimybių laimėti turi Dua Lipa. Dainininkė labai rizikavo pandemijos metu išleisdama šokių muzikos albumą, tačiau jos rizika atsipirko.

Vienais metais itin daug apdovanojimų susišlavusi, bet nė vieno per pastaruosius penkerius metus nelaimėjusi T.Swift taip pat yra nominuota keliose kategorijose už karantino metu netikėtai išleistą albumą „folklore“, kuris tapo komercine sėkme ir buvo labai gerai įvertintas kritikų.

O reperis Roddy Ricchas, kuris pernai buvo apdovanotas už savo bendradarbiavimą su velioniu Nipsey Hussle, pretenduoja laimėti „Metų dainos“ apdovanojimą už dainą „The Box“.

Dua Lipa / „Warner Music“ nuotr.

Visa puokštė pretendentų

Bliuzo stiliaus rokerė Brittany Howard, žinoma kaip grupės „Alabama Shakes“ lyderė, pati sulaukė dėmesio dėl savo pirmojo solo albumo „Jaime“, kuris yra nominuotas penkiose kategorijose.

Ji taip pat yra tarp pagrindinių kandidatų roko kategorijose, kurios pirmą kartą yra beveik dominuojamos moterų.

Praėjusiais metais itin daug apdovanojimų susišlavusi Billie Eilish ir šiemet gali parsinešti namo nemažai statulėlių. Tarp kitų pretendentų yra Post Malone, Justinas Bieberis ir reperis DaBaby.

Reperė Megan Thee Stallion, kaip manoma, gali laimėti keturiose nominacijose, įskaitant ir „Geriausio naujojo atlikėjo“ kategorijoje. Jos itin populiarios dainos „Savage“ remiksas, prie kurio prisidėjo ir Beyonce, pretenduoja į kelis apdovanojimus, taip pat ir „Metų įrašo“ kategorijoje.

„Geriausio naujojo atlikėjo“ kategorijoje nominuota ir kalifornietė vadinamojo nepriklausomo roko (indie) stiliaus atlikėja Phoebe Bridgers. Ji taip pat yra viena iš pirmaujančių moterų kitose roko kategorijose.

Billie Eilish/Organizatorių nuotr.

Tačiau „Grammy“ ceremonija šiemet neapsiėjo be skandalų. Atlikėjas „The Weeknd“ pareiškė daugiau neteiksiąs savo muzikos apdovanojimams po to, kai netikėtai nebuvo nominuotas nė vienoje kategorijoje, nors praėjusieji metai jam komerciškai buvo labai sėkmingi.

Ši kanadiečių superžvaigždė prisijungė prie kitų atlikėjų, tokių kaip Frankas Oceanas ir Drake'as, kurie dar anksčiau atsuko nugarą šiems apdovanojimams, nes šie esą ignoruoja juodaodžius atlikėjus ir moteris.

Šiemet pasirodyti per apdovanojimus „Grammy“ organizatoriai pakvietė tokias „sunkiasvores“ žvaigždes, kaip Cardi B, T.Swift, B.Eilish, Dua Lipa, Harry Stylesas, Pietų Korėjos grupė BTS ir reperis DaBaby.

Apdovanojimų ceremonija ves komikas Trevoras Noah. Šiųmetė ceremonija yra dedikuota muzikos pramonės atsparumui ir „fronto linijose“ dirbantiems darbuotojams, kovojantiems su COVID-19.

„Visi šie mėnesiai ... visiems buvo labai sunkūs, – sakė apdovanojimus organizuojančios Garso įrašų akademijos laikinasis prezidentas Harvey Masonas jaunesnysis. – Tačiau kaip žinome, muzika mus suvienija, pakylėja mūsų dvasią ir turi galią gydyti.“

„Grammy“ apdovanojimai (33 nuotr.)
+27
Skaitykite daugiau