Muzikos festivalio „Galapagai“ organizatorius A.Barniškis-Blėka: „Toliau kviesime atrasti Palūšę“

A.Barniškis-Blėka / M.Kiminiūtės ir D.Cicėno nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Prieš kelerius metus ieškodamas naujos vietos vienam didžiausių muzikos festivalių Lietuvoje – „Galapagai“, muzikos prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka, netikėtai apsilankė Ignalinos rajone esančioje Palūšėje ir būtent čia rado tai ko visai nesitikėjo – unikalų gamtos kampelį ir erdves savo idėjoms įgyvendinti.

Dar prieš kelerius metus Palūšė garsėjo puikiais turistiniais maršrutais, išskirtine gamta, tačiau dabar ji skamba ir kaip puiki, ne tik ramių atostogų vieta, bet ir gyvos muzikos oazė, kurioje vasaros metu vyksta įvairiausio žanro, skirtingi, žymiausių Lietuvos atlikėjų koncertai. Praėjusią vasarą, įkurtoje scenoje ant Lūšių ežero pasirodė tokios grupės ir atlikėjai, kaip „The ROOP“, Jazzu, Vidas Bareikis, Gabrielė Vilkickytė, „Humoro klubas“ ir daugybė kitų.

Palūšės valtinė / D.Cicėno nuotr.

„Džiaugiamės, kad atradome šį kraštą, kad ir tokiu sudėtingu laikotarpiu visam kultūros sektoriui, būtent čia, praėjusią vasarą, galėjome įgyvendinti pasikeitusio formato festivalio „Galapagai“ koncertus. Prisitaikėme prie aplinkybių ir nors jubiliejinio – 10-ojo festivalio dar teks palaukti, bet ir šią vasarą planuojame būtent šioje kūrybinėje erdvėje – „Palūšės Valtinėje“ organizuoti mini festivalinius koncertus“, – teigia Algirdas Barniškis-Blėka.

Palūšės valtinė / D.Cicėno nuotr.

Palūšėje Algirdą galima sutikti beveik kasdieną, nes kūrybinių idėjų niekada nestokojantis festivalio „Galapagai“ įkūrėjas toliau plėtoja veiklas ir kartu su verslo partneriu netrukus kvies ne tik į koncertams pritaikytą erdvę Lūšių ežero pakrantėje, bet teiks ir apgyvendinimo, maitinimo paslaugas „Palūšės kopoje“. „Vienoje erdvėje, kuri tikrai pasiteisino ir tapo dideliu atradimu čia atvykstantiems turistams tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio, stengiamės įgyvendinti kuo daugiau kultūrinių, muzikinių idėjų.

Ir štai pagaliau į „Palūšės Valtinę“ atvykstantiems, galėsime pasiūlyti ir šalia esančias nakvynės bei poilsio vietas – „Palūšės kopoje“. Taigi plėtojame savo veiklas šiame regione ir tikimės, kad čia užsukusiems bus tik dar daugiau atradimų“, – džiaugėsi Algirdas Barniškis-Blėka.

 

Palūšės valtinė / M.Kiminiūtės nuotr.

„Tikrai geros žinios, labai tikiu, kad Palūšė taps dar didesniu traukos centru. Mes stengiamės atgaivinti Ignalinos miesto paplūdimį, Lietuvos žiemos sporto centrą. Pagaliau vėl veikia ir Palūšėje esantis kempingas, o štai „Palūšės Valtinės“ muzikines veiklas papildys ir „Palūšės kopa“. Visi šie objektai puikiai papildys vienas kitą ir sudarys tikrai patrauklų turistinį paketą“, – pasakoja Ignalinos savivaldybės meras Justas Rasikas.

Skaitykite daugiau