Muzikos dievaitė Billie Eilish apkaltinta rasizmu: Azijoje – raginimai boikotuoti jos kūrybą

Billie Eilish / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-06-22 08:30
Amerikos muzikos dievaitė Billie Eilish pateko į rasizmo skandalą. Internete pasklidus atlikėjos paauglystės vaizdo įrašams, 19-metė užsitraukė Azijos šalių gyventojų nemalonę.

Billie Eilish rasizmu apkaltinta dėl paauglystėje nufilmuotų vaizdo įrašų, kurie praėjusią savaitę išplito „TikTok“ platformoje. Juose 13-metė B.Eilish tyčiojasi iš Azijos šalių gyventojų, mėgdžioja jų akcentą, kalbėjimo manierą.

Viename vaizdo įraše matyti, kaip atlikėja dainuoja skandalingąjį amerikiečio reperio Tyler the creator kūrinį „Fish“, kurio tekste nevengiama žodžio „chink“, menkinančio azijiečius. 

Vos pasklidus šiems vaizdo įrašams, „TikTok“ platformoje prasidėjo sujudimas – dainininkės gerbėjai reikalavo 19-metės atlikėjos atsiprašymo. Kinijos naujienų portalas „Global Times“ net ragino azijiečius boikotuoti B.Eilish kūrybą.

Billie Eilish / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Billie Eilish / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Į skandalingus vaizdo įrašus po kurio laiko sureagavo ir pati B.Eilish. Atsiprašydama savo gerbėjų, Billie pareiškė, jog būdama paauglė tiksliai nesuprato, kad toks elgesys yra nederamas.

„Aš jus visus myliu, žmonės, ir daugelis jūsų prašė sureaguoti į šią situaciją. Aš noriu atkreipti dėmesį į savo poziciją, nes dabar viešoje erdvėje esu vaizduojama tokia, kokia iš tiesų nesu“, – įrašą apie kaltinimus rasizmu pradėjo B.Eilish.

„Kai man buvo 13 ar 14 metų, aplink mane prasidėjo vaizdo įrašų redagavimas ir montavimas. Kai dainoje išgirdau rasistinį žodį, tuo metu nežinojau, kad tai menkinanti pašaipa, vartojama Azijos šalyse. Esu pasibaisėjusi, susigėdusi ir noriu užkirsti kelią rasizmui.

Nepaisant mano amžiaus ir nežinojimo, niekas nepateisina fakto, kad tai skaudina kitus žmones. Dėl to aš apgailestauju“, – rašė atlikėja. 

Naujausi straipsniai