Muzikos apdovanojimai „Aukso lašas“: kas tapo metų mylimiausiais?

Kastytis Kerbedis ir Rosita Čivilytė / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-07 00:32
Tūkstančiai lietuviškos muzikos gerbėjų šeštadienio vakarą leido pirmuosiuose apdovanojimuose „Aukso lašas“, radijo stoties „Lietus“ surengtuose Kauno „Žalgirio“ arenoje. Jie pirmieji turėjo galimybę išgirsti pavardes tų, kuriuos savo mylimiausius laiko mūsų šalies autorių ir atlikėjų kūrybą palaikančios radijo stoties klausytojai.

Kas turėtų pretenduoti į devynias nominacijas sprendė ne profesionalų komisija, o kiekvienas panorėjęs išreikšti savo valią. Tiems, kas išrinkti mylimiausiais, įteiktos Mariaus Būdos sukurtos Mūzų, laikančių aukso lašą, skulptūrėlės.

Apdovanojimų vakarą pradėjo grupė „elFuego“, atlikusi dainą „Švieski man vėl“. Būtent šis kūrinys pirmasis nuskambėjo radijo stoties „Lietus“ eteryje, kai 1999-ųjų metų liepos 15 dieną buvo pradėtos transliacijos.

Be įspūdingos koncertinės programos vakaro metu publikai pateiktos ir kelios staigmenos – specialiai dėl apdovanojimų užsienyje pasirodymų turą trumpam nutraukė lietuviškos muzikos „deimantas“ Merūnas Vitulskis. Jis turėjo įteikti apdovanojimą mylimiausiai atlikėjai. Muzikinės varžytuvės „Aukso lašas“ tapo ir ta vieta, kur po 25 metų vėl kartu uždainavo grupė „Rondo“ ir Linius.

Pirmoji vakaro nominacija įteikta mylimiausiam muzikos autoriui. Ji atiteko Deividui Zvonkui. Įteikdamas statulėlę legendinės grupės „Studija“ lyderis Steponas Januška sakė, kad atlikėjai dažnai užgožia autorių: „Bet džiaugiuos, kad pirmoji nominacija yra skirta tiems, be kurių mūsų, dainininkų, nebūtų“.

„Esu sukrėstas. Visiškai nepasiruošęs kalbos.... Ačiū radijo stočiai „Lietus“, kad propaguoja lietuvišką muziką. Gyvuokite dar 100 metų“, – sakė klausytojų įvertinimo sulaukęs D. Zvonkus.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Mylimiausią tekstų autorių paskelbti buvo patikėta Rūtai Ščiogolevaitei. „Pagaliau atsirado ir tokia nominacija. Man, kaip dainų atlikėjai ir autorei, tai atrodo labai svarbu“, – kalbėjo žinoma moteris. Statulėlė iš jos rankų iškeliavo poetei iš Kauno Erikai Drungytei, kuriančiai tekstus Gyčiui Paškevičiui, „Rondo“, „elFuego“. „Tikiuosi, kad ši nominacija ateityje paskatins ir klausytojus būti reiklesniems tekstui“, – sakė apdovanotoji.

Mylimiausią duetą paviešinti turėjo Vytaras Radzevičius ir Martynas Starkus. „Dviese – ne lengviau. Viską dalintis reikia. Ir vargą, ir šlovę“, – patikino žinomas keliautojų duetas. Jie pranešė, jog radijo sstoties „Lietus“ klausytojai metų dueto titulą skyrė Vaidui Baumilai ir Monikai Pundziūtei – Monique.

„Tai – mano pirmas laimėjimas. Ir supratau, kad viskas, ką noriu pasakyti, sutelpa į žodį „ačiū“. Ypač Vytautui Bikui, komandai, Vaidui“, – sakė Monique.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Nominacijos „Daina Lietuvai“ nugalėtoją paskelbė grupės ŽAS atstovas Marijus Berenis. Klausytojai daugiausiai savo balsų skyrė jau legendiniu tapusiam Marijono Mikutavičiaus hitui „Trys milijonai“.

Mylimiausia daina – Džordanos Butkutės „Dėl tavęs“. „Aš tiesiog esu supurtyta iš džiaugsmo, – sakė Dž. Butkutė, pridurdama, kad kitas populiarus kūrinys „Nemylėjau tavęs“ nesulaukė tiek dėmesio, nes visi nori sulaukti poelgių, skirtų jiems, o ne girdėti esą nemylimi.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Mylimiausia grupe išrinkta „Lemon Joy“, per 22 metus išleidusi 7 albumus, o pirmąjį koncertą surengusi būtent Kaune, kur ir vyko pirmieji “Aukso lašo“ apdovanojimai.

Mylimiausia atlikėja lietuviškos muzikos gerbėjų sprendimu tapo Inga Valinskienė, o aršiausia kova tarp klausytojų vyko renkant jiems labiausiai patinkantį dainininką. Juo paskelbtas Kastytis Kerbedis.

Svarbus apdovanojimas „Atminties lašas“ buvo dedikuotas šviesaus atminimo Vytautui Kernagiui.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Vaikas ir pinigai

Reklama

Gintarė Gurevičiūtė

Reklama