Muzikinio šou „Maestro“ finalas – kuris dalyvis pelnys dirigento šlovę?

Projekto „Maestro“ finalas / Justino Stacevičiaus / LRT nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-10-02 21:04
Šešis savaitgalius iš eilės LRT televizijos žiūrovus džiuginęs muzikinis projektas „Maestro“ pasiekė finišo tiesiąją. Trys stipriausi projekto dalyviai stojo į finalinę kovą, kurioje balsą už savąjį favoritą galėjo atiduoti ir televizijos žiūrovai.

Spalio 2-osios vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre paskutinį kartą muzikinio projekto „Maestro“ dalyviai stojo prieš simfoninį orkestrą, siekdami įrodyti esantys verti maestro titulo. Trys finalo dalyviai – Lina Rastokaitė, Tomas Narkevičius-Free Finga ir Dainius Kazlauskas atliko po du kūrinius: vieną, kurį pasirinko patys iš jau skambėjusių projekte anksčiau, kitą – ištrauką iš muzikos genijaus Liudviko van Bethoveno „Penktosios simfonijos“, kuri laikoma viena sudėtingiausių visoje muzikos istorijoje.

Projekto „Maestro“ finalas / Justino Stacevičiaus / LRT nuotr.
Projekto „Maestro“ finalas / Justino Stacevičiaus / LRT nuotr.

Kaip ir visuomet, dalyvius vertino kompetetinga komisija: „Maestro“ komisijos pirmininkas, Lietuvos kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas prof. Gintaras Rinkevičius, LNOBT vyriausiasis dirigentas, Auksinio scenos kryžiaus laureatas Ričardas Šumila ir pasaulinio lygio mecosopranas, Karališkojo Velso muzikos ir dramos koledžo garbės narė Justina Gringytė.

Vakaro metu teisėjais tapo ir LRT televizijos žiūrovai, kurie galėjo balsuoti už jiems patikusį dalyvį. 50 procentų balsų finalinėje laidoje lemia žiūrovų balai, likusius 50 – komisijos balai. Jeigu balai pasiskirstytų tolygiai, pirmenybė teikiama žiūrovų balsams.

„Maestro“ – muzika mano rankose! Šeštadieniais, 21 valandą per LRT televiziją ir portale Lrt.lt 

Naujausi straipsniai