Muzikinį video pristatantis Virgis Stakėnas: „Su žmona pasimatome dažniau nei tik prie vakarienės stalo“

Virgis Stakėnas su žmona Ramute / Asmeninio archyvo ir Pauliaus Butkaus nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-12-03 19:25
„Jei per dieną nepagroju bent pusę valandos, tuomet atrodo tarsi rankos nesavos. Ir šiandien tą dariau, kaipmat kvėpuoti lengviau pasidarė“, – prisipažįsta muzikantas Virgis Stakėnas (67), neseniai įsiamžinęs „Sapiens Music“ projekte. Žinomas vyras pasakoja apie neprasklaidomus karantino debesis, netikėtas muzikines pranašystes ir gyvenimą socialiniuose tinkluose.

Virgi, kaip atrodo jūsų kasdienybė šiuo pasauliui neįprastu metu?

Gyvenu taip pat, kaip ir visi žmonės – pakankamai įsitempęs. Nelinksma dėl aplinkinius kamuojančių sveikatos problemų ir nors asmeniškai mano šeimos ar artimųjų pandemija nepalietė, bet yra žmonių, kuriuos žinau, pažįstu ir jie jau sirgo virusu. Pergyvenu ir tikrai jautru dėl jų.

Esu netipiškas senukas, kuris gyvena socialiniuose tinkluose

O šiaip, esu netipiškas senukas, kuris gyvena socialiniuose tinkluose. Ilgą laiką vedžiau privatų muzikinį dienoraštį „Country‘be“. Prieš penkioliką metų į feisbuką mane įstūmė duktė ir sūnėnas, taip ir likau ten gyventi. Nuolatos stengiuosi pasidalyti dalykais, kurie man įdomūs bei aktualūs. Ir štai jau keletas metų, nors mano kartos žmonės žinojo, kas yra gramas, bet ne Instagramas, aš naudojuosi ir Instagramu. Ten taipogi esu gana aktyvus, įrašais dalijuosi kiekvieną dieną, turiu telefone didžiausius archyvus, planuoju, kuo nustebinsiu rytoj, poryt, po mėnesio.

Virgis Stakėnas su žmona Ramute / Asmeninio archyvo nuotr.
Virgis Stakėnas su žmona Ramute / Asmeninio archyvo nuotr.

Daug Influencerių yra minėję, jog tai atima nemažai laiko.

Socialiniai tinklai tikrai užima laiko. Tiesa, neleidžiu dėl to nukentėti asmeniniam gyvenimui, kasdieną skiriu savo paskyroms kokias 40 minučių. Noriu ne tik dalytis turiniu, bet žinoti, kas dabar yra aktualu, populiaru. Pavyzdžiui, seku Rytį Ciciną, nors jo stiliaus muzika ir nėra mano mėgstamiausia, įdomu, kaip jis gyvena, seku savo mylimą rokerį ba., Indrę Stonkuvienę, su kuria užteko pabendrauti kartą ir greit supratau, koks įdomus, gilus ji žmogus. Influenceriu pats būti neketinu, tačiau daug kuo domiuosi. 

Tiesa, nepamatysite, ką valgiau pusryčiams ar vakarienei, socialinius tinklus naudoju, kad skleisčiau savo nuomonę apie muziką, buities paveikslėlių ten nėra. Aš net tikslo nematau rašyti apie tai, kas manęs nedomina. Instagrame sugula profesiniai atradimai. Šiuo metu turiu virš 2500 sekėjų, džiaugiuosi tais žmonėmis, kuriems įdomu ir skaito.

Šiandien atsikėliau anksti, paprastai keliuosi apie 10 valandą, nes sėdžiu prie kūrybinių darbų iki išnaktų. Ryte su savo i'padu sėdėjau fotelyje, gėriau kavą, skaičiau blogas naujienas Lietuvoje bei pasaulyje, kai nusprendžiau pažiūrėti neseniai išėjusią dainos vaizdo klipo premjerą. Saulė už lango švietė ir aš įžvelgiau šviesą tunelio gale. 

Virgis Stakėnas su žmona Ramute / V.Dambrausko nuotr.
Virgis Stakėnas su žmona Ramute / V.Dambrausko nuotr.

Jūsų žmona nebara, kad telefono iš rankų nepaleidžiate?

Jeigu jau išsirinkai antrąją pusę, pats žodžių junginys diktuoja sąlygą – vadinasi kartu judu sudarote visumą. Taip yra ir mums. Abu kažką kuriame, turime namus, kuriuose įsirengėme studijas. Galiu patikinti, jog pasimatome dažniau, nei tik prie pietų ar vakarienės stalo. Labai džiaugiuosi, jog žmona sudaro mano komandą, o pykstamės mes retai.

Mažos kibirkštys, jei tokių kyla, greitai užgęsta

Dviems kūrėjams, aišku, nėra paprasta, bet nuolatos komunikuojame ir tikrai dažnai paklausiame vienas kito patarimų bei nuomonės. Mažos kibirkštys, jei tokių kyla, greitai užgęsta. Abu tikriausiai sutiktume, jog užsidarymas tarp keturių sienų gali atsiliepti kūrybai, ją apriboti, nes kiekvienam meno atstovui reikalingos gyvos vertintojo akys, bet šiuo metu gerai, kad galime parodyti tai, ką padarėme, bent socialiniuose tinkluose.

Saulius Baradinskas ir Virgis Stakėnas / Pauliaus Butkaus nuotr.
Saulius Baradinskas ir Virgis Stakėnas / Pauliaus Butkaus nuotr.

Sudalyvavote režisieriaus Sauliaus Baradinsko „Sapiens Music“ projekte. Ten pristatė kūrinį „Nelaimingi žmonės“. Jis susijęs su šių dienų aktualijomis?

Kūrinys, kuris pasirodė „Sapiens Music“ projekte – iš mano albumo „sTAKENas“, išėjusio vasario mėnesį. Jis buvo pristatytas Vilniaus „Knygų mugėje“. 20-as albumas išėjo 2020-ųjų, antro mėnesio 20 dieną. Iki šiol tas skaičius nieko man nereiškė, bet dabar tikriausiai reiškia. Už pusantros savaitės nuo pristatymo buvo paskelbtas karantinas. Kaip aš sakau, covidas plius karantinas lygu – koronė. Tai toks senas lietuviškas slenginis žodis, reiškiantis nelaimę. Su viena iš dainų, būtent „Nelaimigi žmonės“, tarsi išpranašavau, kas visų laukia. 

Virgis Stakėnas su sūnėnu 1ggy / Ramutės Stakėnienės nuotr.
Virgis Stakėnas su sūnėnu 1ggy / Ramutės Stakėnienės nuotr.

Šis vasarį pasirodęs darbas ypatingas tuo, jog ne aš buvau albumo gaspadoriumi. Juo tapo mano šeimos atšaka, gyvenantis Amerikoje, Pitsburge, Pensilvanijos valstijoje. Ignas Marcinkevičius ten kuria pasivadinęs 1ggy sceniniu slapyvardžiu, jis yra Lietuvos išeivis, besidomintis naujais vėjais muzikos pasaulyje. Gal 30 metų JAV gyvenantis mano sūnėnas – muzikos prodiuseris ir su tėvyne niekada ryšio nenutraukęs talentas. 

Paėmęs mano kūrinius jis į juos įnešė kitokio skambesio, neslėpsiu – ginčų buvo, nes abu esame skirtingų kartų žmonės, tačiau rezultatu likau patenkintas tiek aš, tiek mano gerbėjai. Nesu apžėlęs kelmas, domiuosi šiuolaikiška muzika ir ją suprantu, tačiau visuomet gerai išklausyti jaunosios kartos kūrėjų. Taigi, su Ignu išleidome folktronicos  stiliaus albumą. 

Kiek laiko atėmė kūrybiniai ieškojimai?

Mano namuose, Šiaulių rajone esančioje repeticinėje studijoje ir už Atlanto net du metus vyko darbai, kol gimė minėtasis dainų rinkinys. Albumo dizainą kūrė mano dizainerė ir profesionali dailininkė - žmona Ramutė.

Kodėl išskirtinei premjerai pasirinkote dainą „Nelaimingi žmonės“?

Kalbant apie kūrinį „Nelaimingi žmonės“, jį „Sapiens Music“ projektui pasirinkau vien dėl to, kad tai vienas iš tų darbų, kurį, maniau, bus galima įvilkti į skirtingą prasmingą  video pavidalą. Iki to laiko buvau matęs „Sapiens Music“ atskirus klipus internete, tačiau tik vėliau sužinojau, jog tai didžiulis projektas. Mane sužavėjo minimalizmas, nes savo kūriniuose didžiulį dėmesį kreipiu į dainos tekstą. Ar projekte dalyvauti, pasitariau su minėtuoju sūnėnu, kuris ir paragino nusifilmuoti. Ilgai galvos nesukau.

Buvo paprasta realizuoti bendrą idėją su „Sapiens Music“ komanda?

Su Sauliumi Baradinsku iki filmavimo mes visiškai nebendravome, buvau girdėjęs apie šį jauną talentingą žmogų, o ir prieš pirmąjį susitikimą atlikau namų darbus, juo pasidomėjau. Esu aktyvus instagrameris, ir nors seku palyginus nedaug, gal 200 žmonių, tarp jų yra ir Beata Tiškevič, kaip vėliau sužinojau - Sauliaus antroji pusė. Man be galo patinka jauni talentai, nesu senis bambeklis, todėl darbuotis visiems sekėsi puikiai.

Kas pasirūpino jūsų stiliumi vaizdo klipe? 

Specialiai šiam vaizdo klipui man skrybėlę ir kepurę sukūrė žmona, ar suskaičiuosite, kiek ant skrybėlės  gitarų? 

Naujausi straipsniai