Muzikinė savaitė „Lofte“: jausmingi šokiai, geriausios grupės rinkimai ir kelionė į kitą Planetą

„Planeta Polar“
Šaltinis: Žmonės
AA

Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio menų fabrikas „Loftas“ kviečia klausytojus į „LRT Opus terasa“ renginius, pritaikytus skirtingų muzikos stilių gerbėjams. Šią savaitę čia skambės jausminga brolių grupės „Kūjeliai“ muzika, vyks grupių konkurso „NOVUS“ finalas, sienas drebins kumbijos ritmai su „Planeta Polar“ ir iki paryčių skambanti elektronika.

Savaitę pradės muzikinė brolių Andriaus ir Juliaus bei bičiulių grupė „Kūjeliai“ išsiskirianti padūkusiu folkišku skambesiu ir energingais gyvais pasirodymais.

„Kūjeliai“ savo autorinėje kūryboje su žaismingumu ir entuziazmu stojasi ant folkloro pamatų. Pasidabinę drobiniais marškiniais, persirišę gitaras tautinėmis juostomis grupė siautėja lyg rokenrolo koncerte. Apsiginklavę įvairiausiais instrumentais ir atlapaširdišku bendravimu, „Kūjeliai“ visus suvienija tikroms linksmybėms. Praėjusiais metais broliai dalyvavo LRT projekte „Du balsai – viena širdis“, kuriame juos ir jų kūrybos dainas „Mylėsiu tave“, „Už tūkstančio durų“ bei daugelį kitų pamilo ne vienas.

„Kūjeliai“ / Organizatorių nuotr.

Antradienį, liepos 23 d. vyks du mėnesius lauktas Muzikos inkubatoriaus „NOVUS“ finalas, kuriame penkios grupės susigrums dėl pagrindinių prizų ir geriausios grupės Baltijos šalyse titulo. Į finalą patekusios grupės: jazztronica stiliumi grojantys „JUZT“, performansus scenoje daranti ir dream pop žanro ribas plečianti atlikėja iš Latvijos ELIZABETE BALČUS, elektroninę šokių muziką gyvai atliekantis projektas „Play4n4 Live Act“, šalto dušo efektą publikai siekianti sukurti „John‘s Shower Band“ ir alternatyvų roką bei funk stilius jungiantys „Good Time Boys“.

Trečiadienį „Lofte skambės kumbijos ritmai, kuriais lofto sienas drebins vienintelė šiuo stiliumi Lietuvoje grojantys „Planeta Polar“ ir geri jų bičiuliai iš Ispanijos „La Rueda“

„Planeta Polar“ – tai trijų fėjų, bandančių kosmine muzika ir ritualų pagalba atrasti naująją kitoniškų dėsnių žemę, vadinamą tuo pačiu pavadinimu kaip ir grupė.  Įgula varoma genčių atrastais ritmais ir nostalgija artimiems žvaigždynams, šiuo metu įgyja pirminį pagreitį ir vykdo operaciją, kurioje yra itin svarbu atrasti priešingų emocijų komplementarumą. Dabartinis šios reakcijos padarinys yra lengvai šokama, pulsuojanti šilumą muzika, kviečianti žvilgtelti į skirtingus galvoje besisukančių planetų polius.

„Planeta Polar“ / Organizatorių nuotr.

O ketvirtadieniai „LRT Opus terasoje“ skirti elektroninės muzikos garsams. Liepos 25 d. terasos svečiuose – „Kandy Killers“. Taip pat vyks ir specialus prodiuserio ir gitaristo Viktoro Diawaros projektas „Afrodelic“, su kuriuo jis grįžta prie savo afrikietiškų šaknų. Afrodelic yra muzikinė duoklė Gaoussou Diawarai, poetui ir Viktoro tėvui, kurio eilės naudojamos elektroninės ir tradicinės Malio muzikos mišinyje.

„LRT Opus terasa“ – vienintelė vasaros terasa sostinėje, kviečianti kitomis akimis pažvelgti į urbanistinį ir šiltuoju sezonu sužaliuojantį Naujamiesčio rajoną. „Lofto“ vadovai kasmet vadovaudamiesi „urban gardening“ idėja buvusios gamyklos teritorijai suteikia ryškių spalvų ir sukuria jaukumo atmosferą. Įsikūrusią vos kilometro atstumu nuo Senamiesčio ir Vilniaus traukinių stoties, „LRT Opus terasą“ vilniečiai ir miesto svečiai ras menų fabriko „Loftas“ kieme, Švitrigailos g. 29, Vilniuje.

Skaitykite daugiau