Muzikantai ir dainininkai apie Vilijos Matačiūnaitės galimybes „Eurovizijoje“: kokios prognozės?

Saulius Urbonavičius-Samas, Evelina Sašenko, Merūnas Vitulskis, Katažina Nemycko ir Jurga Šeduikytė / Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Birutė Šarakojytė
Publikuota: 2014-05-08 16:00
Ketvirtadienio vakarą didžioji dalis Lietuvos piliečių, tikėtina, praleis prie televizijos ekranų, mat Danijoje, Kopenhagoje, „Eurovizijos“ dainų konkurse mūsų šaliai atstovaujanti Vilija Matačiūnaitė atliks savo dainą „Attention“ ir, žinoma, tikėsis papulti į didįjį finalą, kuris vyks šeštadienį. Kol Vilija ruošiasi, kiti Lietuvos dainininkai ir muzikantai sutiko pasidalinti mintimis apie Lietuvos šansus sublizgėti bene didžiausiame dainų konkurse Europoje.

 Merūnas Vitulskis: „Lengva nebus“

„Euroviziją“ stebiu visada, kai tik galiu, o mūsų atstovę Viliją šiemet labai palaikau – esame draugai, todėl žinau, kad ji su savo novatorišku požiūriu į muziką eina pirmyn pakelta galva. Labai tikiuosi, kad jai pasiseks, nes stebėjau pirmojo pusfinalio dalyvių pasirodymus ir, turiu pasakyti, šalys šiemet atsiuntė labai stiprius muzikantus. Taigi, manyčiau, kad šansai visų lygūs, neaišku, kas pateks į finalą. Lengva nebus, todėl Vilijai linkiu kuo didesnės sėkmės“, – portalui Žmonės.lt sakė Merūnas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Kūriniai „Eurovizijoje“ kiekvienais metais labai skirtingi, kasmet vis diskutuojam, kodėl vienas kūrinys komisijai patinka, o kitas – ne. Supratome, kad konkrečios formulės sėkmingam kūriniu nėra. Duokdie, kad mūsų šių metų išskirtinė daina ir stilius žmones „užkabintų“, – vylėsi jis.

Paklaustas, ar tiki, jog Lietuva kada nors galėtų tapti šalimi nugalėtoja, M.Vitulskis neatmetė tokios galimybės, tik, anot jo, tam reikėtų skirti kur kas daugiau lėšų: „Daina „We are the Winners“ parodė, kad Lietuva gali tikrai aukštai pakilti „Eurovizijoje“ – gal tai reiškia, kad politika nėra pagrindinis veiksnys nulemiant rezultatus? Labai daug reiškia šalies finansinės galimybės, juk kiekviena maža smulkmena „Eurovizijos“ scenoje kainuoja, o tų smulkmenų, kad būtų akį traukianti visuma, turi būti nemažai. Kiekvienais metais turime problemų dėl rėmėjų, gerai, kad nors paskutinę minutę atsiranda pagelbstinčių muzikantams.“

Katažina Nemycko: „Daina – išskirtinė, todėl tikėtina, kad bus pastebėta“

„Žinoma, kad tikiuosi, jog Vilija pateks į finalą – turime būti vieningi ir palaikyti savo šalies atstovę. Šįvakar tikriausiai nepavyks stebėti Vilijos pasirodymo, nes teks koncertuoti, bet iš visos širdies sirgsiu už ją – sesę įdarbinau, kad ji man siųstų žinutes pranešinėdama, kaip Vilijai seksis“, – šypsojosi K.Nemycko.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Atlikėjos teigimu, Vilijos daina – išskirtinė, todėl tikėtina, kad ji bus pastebėta. „Daina labai įdomi, kitokia negu įprasta. Smagu, kad paieškota kitokio varianto. Apskritai, ką reiškia ne eurovizinė daina? Vieni kaip tik sako, kad kasmet dainuojama tas pats per tą patį, bet kai pagaliau atlikėjas paieško kitokio sprendimo, tada jau irgi negerai, nes neva nesilaikoma to eurovizinio šablono. Visiems neįtiksi, tačiau, pamačiusi pirmąjį pusfinalį, manau, kad Vilija tikrai išsiskirs ir turi neblogų šansų“, – svarstė Katažina.

Paklausta, ar Lietuva galėtų atsidurti pirmoje vietoje, K.Nemycko kalbėjo optimistiškai: „Gal ir vaikiškai pasakysiu, bet, manau, svajoti reikia atsargiai, mat svajonės pildosi. Niekada nereikia sakyti niekada – aš manau, kad viskas yra įmanoma. Aišku, politikos kažkiek tikrai yra – galima matyti, kaip vienos šalys nuolat palaiko viena kitą, tačiau nereikėtų turėti nusistatymo, kad nėra jokių vilčių laimėti. Reikia tiesiog toliau ieškoti, stebinti, stengtis.“

„Tikrai labai nuoširdžiai sirgsiu už Viliją – lietuviai dažnai pirmiausiai kritikuoja užuot palaikę. Nori, kad laimėtų, bet tik kritikuoja. Iš savo sceninės patirties galiu pasakyti, kad viskas ne taip paprasta – visada atsiras tokių, kurie kalbės, kad galima buvo pasirodyti geriau, bet tai kur tie žmonės? Eikite ir parodykite geriau!“ – pridūrė ji.

Jurga Šeduikytė: „Svarbiausia – nuoširdumas“

„Eurovizijoje“ viską lemia ne tik daina – labai svarbus ir kontekstas, kuris yra aplinkui, žmonių nuotaika, tarpusavio valstybių santykiai ir, manau, dar labai daug visko, ko mes nė nenumanome. Manau, kad vienintelis dalykas ką šiame konkurse reikia turėti atlikėjui – o Vilija tai ir turi – maksimalus nuoširdumas ir tau patinkanti daina. O juk dainą ji pati ir sukūrė, taip kad – pirmyn!“ – ragino dainininkė J.Šeduikytė.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Svarbiausia, kad žmogus dalyvautų su nuoširdžiomis emocijomis. Juk būna tokių pavyzdžių, kai į finalą nepatekęs atlikėjas kur kas labiau įstringa žmonėms į atmintį negu patekęs. Linkiu, kad Vilija patektų į finalą“, – pridūrė atlikėja.

Apie pirmąją vietą „Eurovizijoje“ Jurga kalbėjo taip pat optimistiškai: „Viskas yra įmanoma, tiesiog, mano nuomone, nereikėtų persistengti bandant pataikyti į tą eurovizinį standartą – reikia leisti žmonėms dainuoti tai, ką jie ir šiaip mėgsta visąlaik dainuoti. Daug atlikėjų į „Euroviziją“ būtent todėl ir neina, nes ten yra labai daug apribojimų. Tai neturėtų būti vieno vakaro projektas, nes žiūrovai nekvaili, publika jaučia, jeigu būna netikras vienkartinis pasirodymas. Pavyzdžiui, Aleksandras Rybakas, tapęs nugalėtoju, „Eurovizijoje“ parodė tai, ką darė iki jos, per ją ir po jos. Aš būtent už tokį variantą!“

Evelina Sašenko: „Lietuvai patekimas į finalą – jau pasiekimas“

„Linkiu Vilijai sėkmės ir patekimo į finalą – tai mūsų svarbiausias uždavinys. Atsimenu, kai aš dalyvavau „Eurovizijoje“ – irgi buvo daug kalbų, kad netinkama daina, kad tas ar anas blogai, bet į finalą patekau. Tas pats ir su Andriumi Pojaviu – visi verkė ir apkalbinėjo, o jis irgi pateko į finalą. Žodžiu, nesvarbu, ar ta daina eurovizinė ar ne – visa tai yra sėkmės reikalas“, – sakė Lietuvai „Eurovizijoje“ 2011-aisiais atstovavusi dainininkė Evelina Sašenko.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Man atrodo, kad Lietuvai patekimas į finalą – jau yra pasiekimas. O dėl aukštų vietų – kam jos reikalingos? Juk realiai yra dvi įsimintinos vietos – pirma arba paskutinė (juokiasi), juk niekam skirtumo nėra, ar būsi trylikta ar devyniolikta, visi žino tik tai, kad nelaimėjai arba kad laimėjai“, – įsitikinusi ji.

Dėl pirmos Lietuvos atstovų vietos „Eurovizijoje“ atlikėja abejojo: „Nebent Lietuva turėtų daugiau pinigėlių negu dabar, nes kas leis Lietuvai dabar daryti „Euroviziją“? Atsimenu, kai aš dalyvavau, girdėjau kalbas, kaip pavydžiui, kad štai, būtų smagu „Euroviziją“ rengti Prancūzijoje. Nėra taip, kad viskas labai skaidru – labai daug niuansų, kurių paprasti žmonės nežino, bet jiems gal ir nereikia į tai gilintis – atlikėjui svarbiausia gerai sudainuoti, tinkamai atstovauti savo šaliai, kad tave įsimintų. Jau trys metai praėjo, o „Eurovizijoje“ atrasti fanai man iki šiol laiškus rašo“, – prisipažino atlikėja.

Saulius Urbonavičius-Samas: „Aukštumų nereikia tikėtis“

„Kiekvienais metais verda tos pačios diskusijos – vieni skeptikai, kiti optimistai. Man asmeniškai daina visai patinka, nes ji – alternatyvoka, ne kokia visiška meilė-seilė. Kaip jai pasiseks su patekimu į finalą, labai priklauso nuo bendro fono – sakyčiau penkiasdešimt ant penkiasdešimt. „Eurovizija“ yra visiškai nenuspėjamas reiškinys, juolab, kad ten nemažai politikos, o šiemet išvis neaišku, kas ką palaikys, nes labai sudėtinga politinė aplinka“, – dėstė Samas.

Paklaustas apie Vilijos galimybes patekimo į finalą atveju „Eurovizijoje“ užimti aukštą vietą, Samas rėžė tiesiai šviesiai: „O ką mes geriau galėjome šiemet siųsti? Ar matėte atrankoje kažką geriau? Čia, manau, tikrai geriausias variantas iš to, ką turėjome. Geros dainos nesimėto – jos jau sukasi topuose, o ne „Eurovizijoje“. Būkime realistai – kažkokių aukštumų tikrai nereikia tikėtis. Nepavergsime visos Europos, bet kad tarp kitų dainų atrodysime visai neblogai – tuo tikiu ir tuo reikia pasidžiaugti.“

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai