Muzikantai ir dainininkai apie Lietuvos atstovų galimybes „Eurovizijoje“: kokios prognozės?

Giedrė Kilčiauskienė, Saulius Urbonavičius-Samas, Evelina Sašenko ir Donatas Montvydas / Žmonės.lt/Luko Balanždio ir Almos Galinskaitės nuotr.
Autorius: Viktorija Navickaitė
Publikuota: 2015-05-18 14:41
Jau po kelių dienų Vaidas Baumila ir Monika Linkytė Vienoje lips į eurovizinę sceną ir šimtams milijonų žiūrovų atliks kūrinį „This Time“. Antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio metu dainuosiantys Vaidas Baumila ir Monika Linkytė tiki savo sėkme ir labai nori patekti į konkurso finalą. O ar jų sėkme tiki kolegos muzikantai?

Dainininkė GIRMANTĖ VAITKUTĖ:
„Tikiu, kad mes pateksime į finalą“

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Lietuvoje populiaru kitam patarti. Aš į patarimus nebūčiau linkusi, tačiau paraginčiau visus šiuo duetu pasitikėti. Jie ne vienerius metus stovi scenoje, jų daina yra smagi, kūrinys patinka ir Lietuvai, ir užsieniui. Manau, be įtampos, o su džiaugsmu jiems reikia užlipti į sceną ir padaryti tai, ką moka geriausiai, – padainuoti su nuotaika ir šypsena. Bet tai ne patarimas, o linkėjimas...

Aš nesiryžčiau prognozuoti, kaip mums „Eurovizijoje“ pasiseks, bet tikiu, kad mes pateksime į finalą. Paprastai visad pasidomiu kitų šalių atstovais, tik šįmet dar nespėjau. Bet manau, kad iki tol, kol mūsų atstovai dainuos pusfinalyje, su visais „susipažinsiu“, visų dainų paklausysiu. Man smagu žinoti, kokia laukia konkurencija, ką siūlo kiti“, – Žmonės.lt sakė Girmantė. 

Kompozitorius DEIVYDAS ZVONKUS:
„Ta daina verta „Eurovizijoje“ nuskambėti bent du kartus“

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Lietuvoje gyvena 3 milijonai „euroskeptikų“... O aš tiesiog noriu palinkėti jiems, kad pasisektų. Talento jie turi, charizmos turi, reikia sėkmės. Nesiimu prognozuoti, kaip mums pasiseks, bet labai norėčiau, kad pasisektų. Svarbiausia, kad jie gerai pasirodytų. Jeigu jie pasirodys gerai, tai kam nors tai patiks, tada tas kas nors sužinos, kad jie – iš Lietuvos.

Tai ir bus geriausias pasiekimas. O po to jau, žinoma, atsiranda ir tas sportinis interesas, bet muzikoje jis nėra svarbiausias. Norėčiau, kad ta daina skambėtų finale, bet už mūsų šalį dažniausiai mažai kas balsuoja. Todėl jei mes į finalą nepateksime, tai ne todėl, kad kas nors buvo prastai, o tiesiog... Bet ta daina verta „Eurovizijoje“ nuskambėti bent du kartus“, – svarstė Deivydas.

Dainininkė GIEDRĖ KILČIAUSKIENĖ:
„Šiems dainininkams jau pasisekė“

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Giedrė: „Manau, šiems dainininkams jau pasisekė. Tiek Monika, tiek Vaidas yra profesionalūs muzikantai, taigi jie jau žino savo vietą gyvenime. O toliau viskas yra subjektyvu... Vieniems patinka, kitiems ne. Toks gyvenimas – gali daryti, ką nori, o kas nors vis tiek įvertins prasčiau. Aš manau, kad vertinti žmonių mes nė vienas neturime teisės.

Net konkursuose. Konkursas tėra žaidimas ir, manau, jie abu gana protingi, kad suprastų, jog eina žaisti. Lietuvai jau pasisekė, kad turime tokius gerus dainininkus. Vaidui ir Monikai linkiu gerai praleisti laiką, suprasti, kad jie ne kovoja, ir gerai praleisti laiką.“

Dainininkas DONATAS MONTVYDAS:
„Mūsų daina yra „favoritiška“

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Nedrįstu abejoti žmonių ir komisijos pasirinkimu. Man atrodo savaime suprantama, kad išrinktą žmogų reikia palaikyti, – kitokių minčių net nekyla. Juk visi mes, muzikantai, esame kolegos, bičiuliai. Žinoma, aš niekada nebūsiu paprastas klausytojas iš šalies. Bet vis tiek palaikau visom keturiom ir linkiu didžiausios pergalės. Galvokime tik pozityviai! Mūsų daina yra „favoritiška“. Ji atitinka tam tikrus kriterijus, būdingus Vakarų muzikai. Žinoma, muzika yra skonio reikalas, bet mūsų daina atitinka visus reikiamus kriterijus. Ką dar pasakyti? Tai puiki daina!“ – sakė Donatas.

Dainininkė EVELINA SAŠENKO:
„Linksmos dainos visada turi kažkokią gerą aurą“

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Vaidas ir Monika – ne maži vaikai. Jie žino, ką daro, jiems nereikia patarti. „Eurovizijoje“ kiekvienais metais viskas būna skirtinga, net organizacine prasme. Taip, aš irgi buvau „Eurovizijoje“, tačiau prieš daug metų, – dabar ten tikrai kitaip. Bet taisyklės vis tiek svarbiausios – reikia saugoti savo balsą, neišnaudoti energijos, stengtis parodyti tai, ką taip ilgai ruošė, kaip tik įmanoma geriausiai.

Man visai patinka mūsų eurovizinė daina – ji linksma, smagi. Linksmos dainos visada turi kažkokią gerą aurą. Gerai, kad ją dainuoja duetas, – Lietuva duetą jau seniai buvo siuntusi. Ir Monika, ir Vaidas, yra jauni, gražūs, talentingi žmonės. Tikiu jais. Svarbiausiai, aišku, kad patektų į finalą, o po to jau – kaip Dievas duos. Manau, kad realu mums būtų patekti į finalą – reikia tik, kad žmonės balsuotų“, – kalbėjo Evelina.

Muzikantas SAULIUS URBONAVIČIUS-SAMAS:
„Dainoje pasigendu originalumo ir žinutės“

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Mūsų daina yra padori, su ja viskas gerai. Aišku, mūsų pasirodymo pozicija nėra iš pačių dėkingiausių, bet viskas priklauso nuo bendro fono. To fono aš ir nežinau – šįmet neseku „Eurovizijos“  pulso... Tai žiūrint konkursą aiškiai pasimatys, mums pasiseks, ar liksime ant puodo. Tiesą sakant, ši daina man – kaip ir visos eurovizinės... Joje pasigendu originalumo ir žinutės. Tai man atrodo silpniausios mūsų vietos – žinutės nebuvimas ir originalumo stoka. Tačiau kūrinys kokybiškas, tvarkingas, gerai „sudėtas“, atlikėjai jį puikiai atlieka“, – tokia Samo nuomonė. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai