Muzikantai ir aktoriai įžiebė Kalėdų eglę prezidentūroje: „Knyga – puiki dovana“

Renginio „Knygų Kalėdos“ akimirka / Roberto Dačkaus / LRP Kanceliarija nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-11-25 15:47
Penktadienį prezidentūroje Dalia Grybauskaitė šventiškai paskelbė akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžią. Prezidentės inicijuota akcija jau šeštą kartą pakvietė žmones dovanoti naujų vaikų ir jaunimo knygų šalies bibliotekoms. Prie šios iniciatyvos prisidėjo ir būrys garsenybių.

Renginyje dalyvavo pirmagimio besilaukianti Jurgita Jurkutė-Širvaitė, atlikėjai Liepa Norkevičienė, Donatas Montvydas, Igoris Kofas, Algirdas Kaušpėdas, Violeta Tarasovienė, Vilius Tarasovas, Steponas Januška, Tomas Augulis, Edgaras Lubys ir daugelis kitų. Per ceremoniją atlikėjai vaikams dovanojo dainą „Kalėdų naktį tylią“.

Eglutės įžiebimo šventę prezidentūroje vedė skyrybas su žmona Karolina išgyvenantis radijo stoties M-1 programų direktorius, televizijos laidų vedėjas Mindaugas Stasiulis. „Knyga niekada neišsikrauna. Nėra liūdnesnio vaiko, kai jam išsikrauna kompiuteris“, – šmaikštavo M.Stasiulis.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

15min Donatas Montvydas pasakojo, kad XXI-ajame, technologijų amžiuje, knyga – tikra vertybė, todėl tai puiki dovana kiekvienam Kalėdų proga.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Manau, kad knygas reikia mėgti iš esmės. Dovana turi atitikti žmogaus poreikius, bet aš manau, kad jei bent kažkiek vaikas ir suaugęs turi susidomėjimą knygomis, jos – puiki dovana, ypač šiais laikais, kai viskas nukreipta į technologijas“, – sakė jis.

Kalėdos D.Montvydui siejasi su šeima ir tradicijomis, nes šventės – puiki proga susitikti su artimiausiais žmonėmis.

„Mano atveju, kai šeimoje praleidžiu mažai laiko dėl savo darbo ir savirealizacijos, tai yra šventė, kuri mus visus suburia“, – teigė D.Montvydas.

Atlikėja Liepa Norkevičienė 15min teigė, kad knyga – puiki dovana Kalėdų proga.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Skaityti reikia, nes būtent taip praplėti savo žinias, akiratį ir požiūrį į pasaulį. Gaila, kad skaitymui skiriame vis mažiau laiko, tačiau jo rasti reikia. Tad raginu Kalėdų proga vieni kitiems dovanoti knygas, nes jos – puiki ir prasminga dovana“, – pasakojo L.Norkevičienė.

Aktorė, renginių ir TV laidų vedėja Jurgita Jurkutė-Širvaitė renginio metu skaitė ištrauką iš Antuano de Sent Egziuperi knygos „Mažasis princas“.

„Knygos yra labai skirtingos ir jos mums dovanoja skirtingus dalykus. „Mažasis Princas“ yra ta knyga, kuri yra ir mažiems ir dideliems, nes ta išmintis yra labai prasminga“, – sakė ji.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Iš prezidentūros „Knygų Kalėdų“ renginiai keliaus po visą Lietuvą, kviesdami skaitytojus į knygų aptarimus, kalėdines vakarones ir bibliotekų bičiulių susibūrimus.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Architektas ir grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas skaitė ištrauką iš Gintaro Patacko eilėraščių knygos „Pasaulis, kurio nėra“.

„Aš noriu jums pasakyti gerą žodį apie eilėraštį. Šiais laikais, kai visi skuba ir vien tik žinutes skaito ar žiūri filmukus, nebeužtenka laiko atsisėsti ir ramiai paskaityti gražų eilėraštį. O man iš jų gimė dainos: „Aš sutikau Naujus metus, neužsivilkęs palto...“, – kalbėjo A.Kaušpėdas.

Daugiau renginio akimirkų – nuotraukų galerijoje:

Apie akciją

Šeštą kartą vykstanti akcija „Knygų Kalėdos“ šiemet prisijungia prie Prezidentės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“, skirtos smurtui, priklausomybėms, savižudybėms mažinti, vaikų globai ir įvaikinimui skatinti. Siekiant mažinti socialinę atskirtį šiais metais pasirinkta „Knygų Kalėdų“ tema – knygos, kurios keičia gyvenimą, todėl akcija kviečia dovanoti naujų knygų šalies mokyklų bibliotekoms.

Pasak Prezidentės, jau šeštus metus „Knygų Kalėdos“ yra šventinio stebuklo dalis, o visos geros knygos tampa stebukladarėmis. Valstybės vadovės teigimu, knyga gali pakeisti gyvenimą – įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam, kovoti už savo teises ir ateitį.

Akcija „Knygų Kalėdos“ tapo visuotiniu, knygų mylėtojus visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu. Knygas tradiciškai dovanoja šalies gyventojai, bendruomenės, verslo ir visuomeninės organizacijos, leidėjai ir rašytojai, užsienio šalių ambasados. Per penkerius akcijos „Knygų Kalėdos“ metus šalies bibliotekoms padovanota per 172 tūkst. knygų.

Akcijos knygų su 20 proc. nuolaida iki sausio 6 dienos ieškokite knygynuose, prekybos tinkluose ir Lietuvos pašto skyriuose.

Daugiau informacijos apie akciją ir knygas rasite „Knygų Kalėdų“ svetainėje ir socialinėje paskyroje „Facebook“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai