Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prestižiniame „Gramophone“ leidinyje – lietuvių kompozitoriaus kūrybos pristatymas

NIKO koncerto akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / NIKO koncerto akimirka
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Šią savaitę prestižinis „Gramophone“ žurnalas savo internetinėje svetainėje pristatė lietuvių kompozitoriaus Gedimino Gelgoto naujausio kūrinio „Sanctifaction“ vaizdo klipo premjerą. „Gramophone“ žurnalas, apibūdinamas kaip geriausių klasikinės muzikos recenzijų leidinys, veikia nuo 1923 metų, ir yra laikomas vienu svarbiausių tarptautinių klasikinės muzikos leidinių. Lietuviškos klasikinės muzikos aktualijų pristatymas šiame leidinyje yra ypatingai retas įvykis.

Gedimino Gelgoto kūrinio „Sanctifaction“ premjera buvo pristatyta kaip svarbiausia dienos naujiena su „video of the day“ („dienos vaizdo klipas“) antrašte. Paviešintame vaizdo įraše yra įamžinta, kaip vienas garsiausių pasaulyje kontraboso virtuozų Roman Patkoló „Power Play“ įrašų studijoje Šveicarijoje atlieka kompoziciją su pačiu jos autoriumi Gelgotu.

VIDEO: Gediminas Gelgotas: Sanctifaction

Lietuvių kompozitoriaus Gelgoto kūryba susilaukia vis platesnio pripažinimo tarptautiniame klasikinės muzikos kontekste. Kompozitorius neseniai grįžo iš įrašų sesijos Vienoje, kur su garsia austrų smuikininke Lidia Baich įamžino kūrinio „Never Ignore the Cosmic Ocean“ („Niekada neignoruokite kosminio okeano“) versiją smuikui ir fortepijonui.

O vos prieš mėnesį kompozitoriaus darbus savo internetinėje svetainėje skelbė kitas itin svarbus klasikinės muzikos leidinys „The Strad“. 2018 liepos mėnesį prestižiniame „Kissinger Sommer“ festivalyje Vokietijoje įvyks Pasaulinė šiuo metu kompozitoriaus kuriamo smuiko koncerto premjera. Kūrinį pirmąkart atliks jaunasis Šveicarijos smuikininkas Davidas Nebelas, diriguos maestro Kristjanas Järvi.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt