Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kazio Bradūno eilėraštį „Partizanų baladė“ Aistė Plaipaitė pavertė daina

Aistė Plaipaitė
Vytenio Radžiūno nuotr. / Aistė Plaipaitė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Iki sielos gelmių sujaudinantis Kazio Bradūno eilėraštis „Partizanų baladė“ virto daina. LRT žurnalistė Aistė Plaipaitė parašė šiam eilėraščiui muziką ir su trijų talentingų vyrų – Kęstučio Kuskio, Martyno Norvaišo ir Manto Tamulionio – pagalba sukūrė šios baladės vaizdo klipą.

Aistė Plaipaitė apie eilėraščio „Partizanų baladė“ virtimą daina:

Buvo metas, kai mokykloje ruošdamasi istorijos olimpiadai apie rezistencijos laikotarpį balsu skaičiau partizano priesaiką, jų laiškus mamoms, sesėms, mylimosioms ir verkiau.

Irmanto Sidarevičiaus nuotr./Aistė Plaipaitė
Irmanto Sidarevičiaus nuotr./Aistė Plaipaitė

Po to studijuodama rašiau kursinį darbą apie partizanų spaudą. Eidavau į Genocido aukų muziejų, kur priešais mane padėdavo šūsnį pageltusių, suminkštėjusių laikraštėlių. Skaitydama apie tikėjimą, kad jau tuoj viskas pasibaigs – juos išgirs Vakaruos ir viską nutrauks, ir žinodama, kad taip nebus, neaišku kieno vardu jų atsiprašinėjau.

Dabar vis dar noriu kiekvieną draugą ar giminaitį nusivesti į Genocido aukų muziejų ir vėl viską kartu praeiti iš naujo, kad nepamirščiau nei apygardų skaičiaus, nei pavadinimų, nei vadų slapyvardžių, nei vaizdų miestelių aikštėse.

Ir tada neseniai, su choru dalyvaujant Kazio Bradūno gimimo 100-mečio renginyje, išgirdau apie laštakį. Klausydama stebėjau susirinkusiųjų veidus ir mačiau, kaip kai kurie sureagavo ir šalia sėdinčiam sakė „koks gražus šis eilėraštis“. Tikrai labai gražus, pagalvojau, savy talpinantis visą rezistencijos laikotarpį.

Drebančiais pirštais pristatau jums „Partizanų baladę“ ir labai labai dėkoju Kęstučiui, Martynui ir Mantui.

VIDEO: Aistė Plaipaitė - Partizanų baladė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Muzika patriotizmas
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt