Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Energingoji „Eurovizijos“ atrankų dalyvė Marija Grabštaitė – atvirai apie iššūkius gyvenime ir muzikoje

Marija Grabštaitė Interviu
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Marija Grabštaitė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Jaunoji atlikėja Marija Grabštaitė (23) kaip tikras viesulas įsiveržusi į Lietuvos muzikos pasaulį nepaliauja stebinti. Sudalyvavusi „X Faktoriuje“ šį kartą mergina nusprendė savo jėgas išbandyti „Eurovizijos“ scenoje. Energija ir pozityvumu išsiskirianti atlikėja savo gerbėjus džiugina ne tik nuostabiu balsu, bet ir motyvuojančia veikla socialiniuose tinkluose. Marija kartu su savimi nešasi pro kraštus besiliejantį juoką, tačiau prisipažįsta, kad jos gyvenime netrūksta ir iššūkių.

Šiuo metu studijuoji džiazo vokalą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Ar nebuvo sunku apsispręsti, kokiu keliu sukti po mokyklos?

Tikrai taip, tuo metu susidūriau su sunkumais. Po dvyliktos klasės nusprendžiau niekur nestoti, nes nebuvau tikra, ar turiu eiti muzikos keliu. Be to, ir mano tėvai norėjo, kad studijuočiau verslo vadybą, nors tai manęs visiškai netraukė. Tai supratusi mama galiausiai patarė klausyti savo širdies. Tuomet šiek tiek laiko praleidau užsienyje, tačiau grįžau ir suvokiau paprastą tiesą: kad ir kiek bėgtum, visada atsidursi tame pačiame taške, nes nepabėgsi nuo to, kas tau duota. Metus ruošiausi stojamiesiems egzaminams ir įstojau į džiazo vokalą.

Į užsienį važiavai pasisemti muzikinės patirties, o gal buvo ir kitų tikslų?

Tuo metu, kai išvažiavau, man buvo vos aštuoniolika. Maniau, kad užsienis yra ta vieta, kur galėsiu įsitvirtinti, tačiau šis išvažiavimas leido man suprasti, kad be galo myliu Lietuvą, noriu garsint ir atstovauti tik ją. Šią dieną nenoriu iš čia niekur išvažiuot, nebent pakeliauti ir grįžti (juokiasi).

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Marija Grabštaitė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Marija Grabštaitė

Nepaneigiamas faktas, kad suspindėjai muzikiniame projekte „X Faktorius“. Kaip šis projektas pakeitė tavo muzikinę karjerą?

Pirmiausia, šis projektas davė daug patirties: pirmoji didžioji scena, pirmasis tiesioginis eteris, nenumaldomas greitis… Dainas turėdavome paruošti per keturias dienas. Šį projektą žiūri tikrai daug žmonių, tad buvo neįprasta dainuoti tokiai plačiai auditorijai. Tikriausiai svarbiausias dalykas yra tas, kad šiame projekte susiradau geriausią draugę Iglę, su kuria iki šios dienos turime gerus santykius.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Iglė Bernotaitytė ir Marija Grabštaitė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Iglė Bernotaitytė ir Marija Grabštaitė

Kaip manai, ar būtent „X Faktorius“ nulėmė tavo žinomumą?

Tikrai taip. Anksčiau koncertuodavau džiazo festivaliuose, mažesniuose renginiuose, bet tokio žinomumo, kokį pajutau po „X Faktoriaus“, tikrai nebuvo.

Ar nebijai, kad greit suspindėjęs žinomumas gali taip pat staigiai ir išblėsti?

Manau, kad sėkmė tokiuose projektuose priklauso nuo to, kokiu tikslu ten eini. Aš asmeniškai neplanavau ten eiti, tai buvo likimas. Tačiau nepriklausomai nuo to, ar dalyvausi kokiame nors projekte, ar ne, vis tiek reikia labai daug dirbti tam, kad galėtum kažko pasiekti, jog įstengtum kažką įtaigaus parodyti publikai. „X Faktorius“ buvo tas lūžis, kuris davė suvokimą, kad galiu kažką duoti. Mano tikslas – įkvėpti žmones per muziką, per savo asmenybę, o tam reikia daug ir atkakliai dirbti.

Asmeninio archyvo nuotr./Marija Grabštaitė
Asmeninio archyvo nuotr./Marija Grabštaitė

Šiuo metu dalyvauji „Eurovizijos“ atrankose su savo pirmuoju soliniu kūriniu „This love“. Kas lėmė tavo apsisprendimą dalyvauti atrankoje dar šiais metais?

„Eurovizija“ yra vienas iš tų dalykų, kuriuos būdama maža žiūrėdavau ir galvodavau: „Oho, kaip aš norėčiau ten dainuoti“. Galbūt teisinga būtų sakyti, jog pagaliau tam subrendau. Į „Euroviziją“ negali eiti šiaip sau, ten turi parodyti ir įrodyti, kad gali atstovauti savo šalį.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Marija Grabštaitė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Marija Grabštaitė

Ar daina „This love“ tau yra artima dėl asmeninių išgyvenimų?

Tiesa, šioje dainoje yra ir asmeninių išgyvenimų, tai nėra tik žodžiai ar melodija. Daina „This love“ atstovauja mane, ją labai jaučiu ir tikiu, todėl ir nusprendžiau dalyvauti šiais metais.

Ji man suteikia energijos, tad noriu jos suteikti ir kitiems. Šia daina noriu pasakyti, kad išeitis yra iš bet kokios padėties, jog šviesa yra visur ir visada.

„Instagram“ paskyroje veiki neslėpdama savo tikrojo būdo. Kaip nusprendei nekurti tam tikro įvaizdžio, o parodyti tikrąjį „aš“?

„X Faktoriuje“ pamačiau, kiek daug žmonės deda pastangų, norėdami sukurti tam tikrą įvaizdį „Instagram“. Asmeniškai aš ties tuo niekada nedirbdavau, man atrodė, kad jeigu aš esu tai, kas esu, kam tai slėpti? Aktyviai veikdama „Instagram“ pamačiau, kad vis daugiau žmonių nori, jog kažką ten įkelčiau, padainuočiau. Supratau, kad tai yra būdas užmegzti ryšį su gerbėjais, klausytojais, o rodydama tikrąją save sulaukiau dar daugiau palaikymo. Labai gera emocijomis dalytis tuomet, kai yra grįžtamasis ryšys.

Asmeninio archyvo nuotr./Marija Grabštaitė
Asmeninio archyvo nuotr./Marija Grabštaitė

Ką apie tokį tavo atvirumą visuomenei mano šeima?

Mažytė buvau uždara, gėdydavausi, buvau gan tyli. Tik artimiausi matydavo tikrąjį mano veidą, kurį dabar rodau visiems. Visi labai džiaugiasi, kad pagaliau atsivėriau, nes visą laiką būti uždaram yra tarsi būti be tikslo.

Minėjai, kad sieki motyvuoti kitus, o kokie dalykai, ritualai motyvuoja tave?

Didžiausia motyvacija man yra žmonės, klausytojai. Tačiau taip pat turiu tam tikrus ritualus, kurie suteikia energijos. Vienas iš jų yra muzika: rytą pradedu nuo mėgstamos dainos, kuri iš karto suteikia energijos. Žinoma, dar vienas ritualas yra maistas, nes mėgstu skaniai pavalgyti (juokiasi). Taip pat, mane motyvuoja šokis ir sportas, lankau kovų menus, boksą. Niekada negalvojau, kad eisiu sportuoti kiekvieną dieną, bet šiai dienai tai darau ir tai yra energijos užtaisas.

Vytauto Dranginio nuotr./Marija Grabštaitė
Vytauto Dranginio nuotr./Marija Grabštaitė

Kur save įsivaizduoji po dešimties metų?

Labai tikiuosi, kad vis dar būsiu scenoje ir ne tik. Save matau ne tik kaip dainininkę, bet ir kaip artistę, aktorę. Norėčiau būti išpildžiusi visus dabar turimus tikslus. Ir, žinoma, save įsivaizduoju Lietuvoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt