Mumijas Liškiavos bažnyčios rūsyje išvydęs M. Starkus: „Baugu ir kraupu“

Martynas Starkus / TV3 nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-06 15:58
Šį šeštadienį garsiausi mūsų šalies keliautojai vėl leisis į kelionę. Šį kartą – aplink Alytaus apskritį. Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius aplankys operoje „Pilėnai“ apdainuotą piliakalnį, mečetę Dzūkijos miškuose, skanaus bulvinę dzūkišką bandą ir keptą bebro uodegą. Tai paskutinė laidos „Aplink Lietuvą“ laida.

Keliautojai kartu su istorijos mokslų daktare Neringa Dambrauskaite apsilankys ir apžvalgos bokšte, iš kurio grožėsis Merkio ir Nemuno santaka, Merkinės miesto vaizdu. Nepamiršta bus ir legendinė vieta – Punios piliakalnis, kur kunigaikščio Margirio vadovaujami lietuviai, neatlaikę gynybos prieš kryžiuočių kariuomenę, susidegino. Istorikė papasakos šiurpią legendą ir naujausias jos interpretacijas, tai, kaip šį įvykį šiandien vertina istorikai.

„Atvykti ir pačiam pasižiūrėti, paspėlioti, kas buvo prieš tiek daug metų, yra labai įdomu. XIV a. I pusė...“, – sakys M. Starkus.

Komanda taip pat aplankys totorių kaimą Raižius, kur užsuks į išlikusią 19 a. mečetę. „Pasaulyje esu buvęs įvairiausiose mečetėse, tačiau Lietuvoje nesu. Puiki galimybė įžengti ant kiliminės dangos puikiai atrodančioje mečetėje“, – kalbės M. Starkus.

„Aplink Lietuvą“ vedėjai susipažins su šios mečetės šeimininku Ipolitu, kuris paliks neišdildomą įspūdį. Vyras pasidalins neįtikėtinomis istorijomis. „Apsilankymas Raižių kaimelyje buvo įspūdingas. Atradome mūsų dienomis pastatytą paminklą, kuris pastatytas Vytautui Didžiajam“, – kalbės V. Radzevičius.

„Aplink Lietuvą“ vedėjai užsuks ir į Liškiavos bažnyčią. Barokinio stiliaus šedevras sužavės savo puošnumu, gražumu, šviesumu, malonia tyla. Bažnyčios rūsyje M. Starkus ir N. Dambrauskaitė apžiūrės mumifikuotus dominikonus. Penki čia gyvenę vienuoliai nugulė amžino poilsio požemiuose.

„Viskas atrodo taip paslaptinga, šiek tiek baugu. Neatrodo ypatingai maloniai, yra kraupumo“, – sakys M. Starkus. Laidą vainikuos V. Radzevičiaus gamintas patiekalas – kepta bebro uodega. „Tai buvo siurprizas, šį kartą Vytaras mus tikrai nustebino“, – su šypsena veide kalbės M. Starkus.

Laida „Aplink Lietuvą“ šeštadienį, 10 val., per TV3!

Laida „Aplink Lietuvą“ finansuojama pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai