Mugėje „ArtVilnius‘18“ pristatoma iš žurnalo „Žmonės“ puslapių sukurta skulptūra

230 centimetrų aukštį siekiančią skulptūrą A.Kišonaitė sukūrė iš dviejų tūkstančių tūtų, joms sunaudota apie trys šimtai „Žmonės“ žurnalų.  / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-07 11:50
Ar išliks popierinė spauda, informacijai persikėlus į skaitmeną? Koks yra tikrasis popierinio žurnalo gyvavimo laikas? Ar tiek, kiek naujas jo numeris? O gal žurnalas gyvena savo gyvenimą? Tokiai diskusijai kviečia žurnalas „Žmonės“ ir menininkė Agnė Kišonaitė, pristatydama skulptūrą iš „Žmonių“ puslapių. Skulptūra bus demonstruojama šiandien prasidedančioje tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘18“.

Skulptūra vaizduoja moterį, atsivertusią žurnalą. „Ji sustingusi judesyje, – idėją pristato A.Kišonaitė. – Tarytum jau turėtų kažkur nuskubėti, bet žurnalas taip įtraukia, jog negali numesti jo į šalį“. Ne kartą taip nutiko ir pačiai Agnei – ji atsiversdavo žurnalą ieškodama tinkamų puslapių tūtoms ir negalėdavo jo padėti į šalį, kol neperskaitydavo sudominusios medžiagos.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Prieš keletą metų esu sudėliojusi žurnalų iškarpas į koliažą, dabar norėjosi sugalvoti kažką kito... – naują darbą pristato Agnė. – Idėja kilo, kai susukau žurnalą į tūtą“. Tačiau ne viskas taip paprasta – dailininkė prisipažįsta, jog skulptūrą perdarė net penkis kartus: „Pasirodo, iš žurnalo susuktos tūtos yra pernelyg sunkios, nutariau jas daryti tik iš kelių puslapių, tekdavo perversti daugybę žurnalų, kol rasdavau reikiamos spalvos lapus. Sukti juos man padėjo trys merginos! Ir jau atrodė, jog skulptūra baigta, kai nutariau viską išardyti – nebuvau patenkinta rezultatu, nutariau tūtas dėlioti į metalinį karkasą. Ir vėl jį ardžiau, dėjau iš naujo...“

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

230 centimetrų aukštį siekianti skulptūra sukurta iš dviejų tūkstančių tūtų, joms sunaudota apie trys šimtai žurnalų.

Dailininkė ne pirmą sykį įkvėpimo ieško kurdama iš antrinių žaliavų: vitražą – iš nagų lako buteliukų, skulptūrą – iš insulino injektorių, o viename Honkongo prekybos centre iškilęs bokštas kaip aukščiausias statinys iš lūpdažių įtrauktas į Guinnesso rekordų knygą.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai