MTV konkurso išgarsinta Erika Aleksaitė Londone išleido debiutinį fortepijono muzikos albumą

Erika Aleksaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-08-18 19:04
Iš Raudondvario kilusi, tačiau Londone gyvenanti kompozitorė Erika Aleksaitė išleido debiutinį albumą „Madness“, kuriame skamba jos parašyti kūriniai fortepijonui. Dabar lietuvė keliauja po skirtingus kraštus jį pristatinėdama. Pavyzdžiui, ką tik grįžo iš gastrolių Kalifornijoje, kur koncertavo lietuvių bendruomenei.

E.Aleksaitė išgarsėjo dalyvaudama MTV konkurse „Brand New Unsigned 2014“. Nors jo ir nelaimėjo, pateko į geriausiųjų 20-uką. 

Tai padėjo atsispirti ir sėkmingai siekti karjeros. Pavyzdžiui, lietuvė ką tik išleido debiutinį albumą „Madness“. 

„Nuo mažens pianinas yra neatskiriama mano sielos dalis. Kurti fortepijonui pradėjau dar mokyklos laikais. Londone įrašiusi savo pirmąją simfoniją „Rhapsody“ pasijaučiau dar labiau paskatinta tikėti tuo, kas man taip artima. Visi mano išgyvenimai pirmiausia išliejami čia“, – apie meilę fortepijono muzikai pasakoja E.Aleksaitė. 

Naujame jos albume skamba devyni pačios parašyti kūriniai. Kompozitorės teigimu, sunku tiksliai įvardinti, koks jos kūrybos žanras – primena filmo garso takelius. 

„Filmų garso takelių muzika negali tilpti į konkretų žanrą, nes yra skirta tam tikram jausmui ar vaizdui atspindėti. Tai net būtų galima įvardinti kaip improvizaciją, – aiškina muzikantė. – Niekuomet nesistengiu tilti į nustatytus rėmus, kurti pagal taisykles, taigi kurdama vadovaujuosi tik tuo, kas skamba mintyse, ką jaučiu ir kuo tikiu stipriausiai.“

Naują albumą ji brandino ilgai. „Apibrėžti, kiek laiko, gana sudėtinga. Tai gali būti 5-7 metai. Kūrinius kaupiau ilgai, tačiau vieno brangiausių žmonių netektis lėmė stipresnius mano išgyvenimus, kurie pastūmėjo užbaigti dar nebaigtus kūrinius, sudėti į algumą ir pasidalinti tuo, kuo gyvenu ir tikiu, su visais“, – pasakoja ji. 

Ir pavadinimą parinko pagrįstai: „Madnes“ pirmiausia reiškia pamišimą, beprotybę. Tai būsena, kurioje gimsta genialumas, įkvėpimas ir tai, ką vadinu tikra. Tai būsena, kuri mane žavi labiausiai. Net ir pats R.V.Emersonas yra sakęs, jog beprotybėje yra vilties, o vidutinybėje – jokios. Kad ir kaip ironiška, tik chaose randu savą ramybę. Grojant pianinu man sustoja laikas, patenku į tą būseną, kai viskas sumišę, chaotiška, beprotiškai lyriška. Man tai narkotikas, būtent čia save atrandu. Taigi „Madness“, mano nuomone, tinkamiausias būdas apibūdinti, iš kur gimsta mano kūriniai.“

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Koncertavo Kalifornijoje

Taip jau sutapo, kad albumą E.Aleksaitė išleido prieš išvykdama į Los Andželą, Kaliforniją. „Vykau ten pasisemti įkvėpimo ir tęsti savo muzikinės karjeros. Nuostabi čia gyvenančių lietuvių bendruomenė mane labai šiltai ir draugiškai priėmė, taigi paklausta, ar norėčiau koncertuoti, iškart sutikau“, – pasakoja mergina. 

Jos koncertas vyko lietuvių bendruomenės Šv.Kazimiero bažnyčioje, Los Andžele. Pasiklausyti atėjo kone visi aktyviausieji bendruomenės nariai. 

„Sekėsi puikiai, po koncerto netrūko gražių ir malonių žodžių. Los Andžele buvau sutikta labai šiltai, visi tapome draugais, už ką esu jiems dėkingiausia. Tai nuostabiausias jausmas pamatyti, kaip beprotiškai gražiai yra išlaikomi lietuvių papročiai ir patriotiškumas už Atlanto“, – pasakoja ji. 

Visą rugpjūtį E.Aleksaitė žada praleisti Lietuvoje – dirbs su savo vokaliniais kūriniais, tikisi rasti progą debiutinį fortepijono albumą pristatyti ir gimtinėje. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai